Kwiaciarnia bez falstartu

Własna firma florystyczna – od pomysłu do biznesu.


Tych informacji nie dowiesz się nigdzie indziej. Bez tej wiedzy nie zaczynaj…

Po pierwsze wiedza i umiejętności florystyczne, bez tego nie ma co myśleć o biznesie. Aby założyć i otworzyć kwiaciarnię nie jest konieczne konkretne wykształcenie, jednak dzisiaj, aby zaistnieć i utrzymać się na rynku warto zainwestować również w wiedzę biznesową.

Pomimo, że każdemu rozpoczynającemu działalność w branży biznes ten wydaje się prosty, przyjemny i dochodowy – rzeczywistość często bywa całkiem inna. Istnieje wiele barier, które stoją po drodze do sukcesu w tym biznesie, warto o nich pamiętać decydując się na otwarcie kwiaciarni. O wielu z nich nawet sobie nie zdajesz sprawy, dowiesz się o nich już po rozpoczęciu działalności.

Czy może być łatwiej, mniej boleśnie, pewniej? W ciągu ponad dwudziestu lat prowadzenia biznesu florystycznego popełniłem wiele błędów, znalazłem wiele rozwiązań. Ty też możesz popełniać swoje błędy ale nie musisz już popełniać moich błędów.

Zdecydowanie polecam Szkolenie „Kwiaciarnia bez

Zdecydowanie polecam Szkolenie „Kwiaciarnia bez falstartu”. Wiedza przekazana przez Pana Andrzej Dąbrowski była OGROMNA – potwierdzona przykładami z życia. Szkolenie trwało dwa dni, a mogłabym w nim uczestniczyć cały tydzień. Profesjonalnie i wyczerpująco, do tego bardzo sympatycznie 🙂 Dziękuję raz jeszcze za całą masę cennych wskazówek. Czekam na kolejne szkolenie!

Ewa Kaźmierczak

Miałam już przyjemność uczestniczyć w

Miałam już przyjemność uczestniczyć w zajęciach z Panem Andrzejem kilka lat wcześniej i wiedziałam czego się spodziewać. Niemniej jednak byłam zaskoczona. Pan Andrzej dzielił się z nami swoimi błędami, opowiadał o sukcesach, o stresach i radościach związanych z branżą. Teoria była poparta praktycznymi przykładami, co powodowało, że słuchałam z „otwartą buzią”. Otrzymałam mnóstwo wskazówek, porad oraz… pomocną dłoń na przyszłość. Atmosfera na szkoleniu była przesympatyczna! Cieszę się ogromnie, że wzięłam udział w tym szkoleniu. Czekam na kolejne…
Pan Andrzej to PRAWDZIWE wsparcie florystów!

Ewa Kaźmierczak

Uczestniczyłam w dwudniowym szkoleniu Kwiaciarnia

Uczestniczyłam w dwudniowym szkoleniu Kwiaciarnia bez falstartu i ono naprawdę otwiera oczy i daje do myślenia jak zamienić pasję w realny biznes. Ja po tym szkoleniu właśnie zrobiłam krok do tyłu i myślę, że szczególnie w tym biznesie trzeba nieustannie analizować i podejmować nowe decyzje. Szkolenia Pana Andrzeja polecam każdemu kto chciałby otworzyć kwiaciarnie czy pracownię florystyczną.

Anna Miązek

Na takie szkolenia chce się

Na takie szkolenia chce się wracać – tak w największym skrócie mogę podsumować dwudniowe szkolenie we Wrocławiu pt. „Kwiaciarnia bez falstartu”. Bardzo merytorycznie, wyczerpująco i profesjonalnie przedstawiona tematyka poparta wieloma przykładami z branży florystycznej. Wysoka kultura osobista Pana Andrzeja i perfekcjonizm robi wrażenie. Ponadto, błyskotliwie odpowiada na każde zadane pytanie, to chodząca encyklopedia wiedzy! Polecam każdemu, kto jeszcze zastanawia się czy powinien wziąć udział w tym szkoleniu.

Olena Krawczuk-Chojnacka

Byłam u pana Andrzeja na szkoleniu

Byłam u pana Andrzeja na szkoleniu „Kwiaciarnia bez falstartu” – genialne!!! 2 dni non stop wiedza biznesowo-kwiatowa poparta przykładami z własnego doświadczenia (momentami czułam się jak złodziej „kradnący” skrzętnie skrywane od pokoleń tajemnice firmy przekute na sukces). Dzięki dla prowadzącego, że chciał zdradzić tyle! Mało takich ludzi na świecie! Podziwiam za mądrość i jestem pod wrażeniem, że tak szczerze i prosto mówił o własnych porażkach. Wyniosłam bardzo dużo praktycznego doświadczenia – co robić, jak działać, a czego nie tykać … Mam nadzieje, że będę potrafiła wykorzystać. To była jedna z lepszych inwestycji w moim życiu. Jeszcze raz dzięki Andrzej Dąbrowski�

Anna Nowańska

Plan szkolenia


Dzień 1: Ważne decyzje przed...


 • Czy warto otworzyć kwiaciarnię?

 • Wybór strategii przedsiębiorstwa florystycznego.

 • Podstawowe informacje o zakładaniu firmy

 • Kwiaciarnia czy pracownia?

 • Wybór formy opodatkowania

 • Podstawowe przepisy dotyczące florystycznej firmy

 • Finansowanie działalności gospodarczej.

 • Lokalizacja kwiaciarni

 • Ile kosztuje kwiaciarnia skazana na sukces? Przykłady z branży.

 • Przykładowy biznes plan dla kwiaciarni.

Dzień 2: Trudne początki


 • Analiza dobrych i złych przykłady z branży.

 • Pomysły na marketing przed otwarciem i plan marketingowy w pierwszym roku działalnoś

 • Nauka na błędach bywa kosztowna.

 • Dopasowanie asortymentu do wybranej strategii.

 • Polityka cenowa - perfekcyjna wycena.

 • Analiza SWOT

 • Gdzie kupować kwiaty?

 • Specyficzne warunki przechowywania kwiatów ciętych.

 • Sezonowość kwiatów ciętych.

Interesujesz się tylko jednym dniem szkolenia?
Jeśli jesteś zainteresowany tylko jednym dniem szkolenia skontaktuj się z nami ustalimy wszystkie szczegóły indywidualnie.

Zgłoś się 14 dni wcześniej i zapłać o 200 zł mniej!

Szkolenie prowadzi

Andrzej Dąbrowski

Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem.

Terminy 2020

09-10.06, Lublin
16-17.06, Warszawa
23-24.06, Gdańsk
30–01.07 Katowice
14-15.07 Poznań
21-22.07 Lublin
28-29.07 Warszawa
04-05.08 Gdańsk
11-12.08 Wrocław
18-19.08 Kraków
25-26.08 Gorzów Wlkp.