O mnie

Nazywam się Andrzej Dąbrowski – z wykształcenia jestem magistrem ekonomii. Urodziłem się, mieszkam i pracuję w Bolesławcu. Wżeniłem się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostaję do dzisiaj. W międzyczasie ukończyłem Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Studia zakończyłem obroną pracy magisterskiej na temat “Uwarunkowania innowacyjne rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw na przykładzie Florand”. Czas studiów to dla mnie wspaniałe doświadczenie, gdzie mogłem swoje dotychczasowe działania przedsiębiorcy uzupełnić wiedzą zdobywaną na wykładach i ćwiczeniach.

Działalność w branży kwiatowej zaczynałem od prowadzenia kwiaciarni, rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni, obecnie wdrażam własny projekt kwiaciarni franczyzowych Bukieciarz. W między czasie rozwinąłem sprzedaż hurtową i import w firmie Florand. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florystyczna salonu florystycznego Amazonia i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej.

Zajmuję się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczę usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas ponad dwudziestoletniej działalności w biznesie kwiatowym. Przygotowuję strategie rozwoju przedsiębiorstw branży kwiatowej. Przeprowadzam teoretyczne szkolenia z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Prowadzę badania i analizy rynku kwiatowego.

Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzielę się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na ForumKwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO – Flora oraz kwartalniku Florysta.

Komentarze(y) 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.