Kwitnące przedsiębiorstwo

Co florysta wiedzieć powinien aby jego praca była nie tylko efektowna, ale i efektywna.


Dużym ograniczeniem w sukcesie sprzedawcy jest „mentalna” przewaga jaką ma nad nim klient. To on płaci pensję, przez co na wiele może sobie pozwolić i ma duże wymagania. Sprzedawca, ulegający manipulacjom ze strony klientów, nie rozpoznaje wszelkich gier mających na celu tylko i wyłącznie „wygraną klienta”, sprzeda produkt lub usługę, ale głównie poprzez obniżenie ceny.

Jeśli masz kwiaciarnię, pracownię florystyczną, jesteś florystycznym freelancerem i zależy Ci na tym żeby mieć z pracy profity nie tylko w postaci satysfakcji to koniecznie wybierz się na to szkolenie. Dla mnie wiedza o prowadzeniu biznesu okazała się kluczowa. Andrzej jest niesamowitym fachowcem – nikt inny tak skrupulatnie nie bada branży, nikt inny tak chętnie nie przekazuje wiedzy, nikt inny nie prowadzi tak profesjonalnego szkolenia na temat prowadzenia biznesu. A poza tym – spotkanie z innymi florystami, wymiana doświadczeń – bezcenne. To najlepsza inwestycja, jaką zrobiłam w ubiegłym roku i moje najlepsze biznesowe szkolenie w jakim uczestniczyłam. Naprawdę warto!

Asia Korzeniewska-Pohl

Jestem pod dużym wrażeniem tego szkolenia już od dłuższego czasu próbowałam się zmobilizować ale zawsze mi coś nie pasowało.Swoją wiedzę i cenne informacje, które nam Andrzej w bardzo ciekawy sposób przekazałeś, bazując na swoich wieloletnich doświadczeniach. Teraz tylko od nas zależy czy i w jaki sposób umiejętnie to wykorzystamy i wdrożymy w naszą florystyczną działalność. Dla mnie to był mile i efektywnie spędzony czas między wartościowymi ludźmi, których poznałam. Wiem, że będę starała się wykorzystywać Twoje cenne wskazówki i porady, które znacznie usprawnią mi pracę.🙂🙂 jestem pełna nadziei, że mi się uda.

Elwira Głowiak

Takie szkolenie to burza mózgów. Akumulatory naładowane czas na działanie. Polecam!

Iwona Dahm

To był czas nauki, odpoczynku od codzienności, refleksji i poznania bardzo fajnych kreatywnych ludzi. Teraz przeprowadzam szkolenie mojej mamie 🙂 szkolenie to było moim prezentem urodzinowym i to najlepszy prezent jaki mogłam dostać. Dziękuję za miło spędzony czas… i możliwość poznania Was wszystkich 🙂  Super dwa dni. Rewelacyjne szkolenie otwierające oczy na wiele aspektów. Andrzej bardzo kontaktowy i sympatyczny człowiek który doskonale przekazuje swoją wiedzę.

Danka Kukawa

Jestem po dwudniowym szkoleniu Kwitnące Przedsiębiorstwo i …spać nie mogę bo taka pozytywna burza mózgu! Bywałam na wielu szkoleniach, ale to było jedno z najlepszych w jakich miałam okazję brać udział. Sposób prowadzenia to pełen profesjonalizm! To szkolenie otworzyło mi umysł na nowe możliwości i bardzo podbudowało. Dowiedziałam się wielu ciekawych i cennych informacji. A sam Pan Andrzej… to bardzo sympatyczny, zaangażowany w świat florystyki człowiek o ogromnej wiedzy. Polecam!!!

Monika Zając

było super 🙂 burza mózgów:) teraz czas na działanie:) polecam wszystkim. długo czekałam ale warto było.

Martyna Naskręt

Dziękuję bardzo! Na szkoleniu otwierają się oczy i klapki w głowie… Naprawdę warto!

Katarzyna Partyka

Cieszę się że uczestniczyłam w szkoleniu.Poznanie ciekawych osób i ich doświadczeń bezcenne. Dziękuję i pozdrawiam 😊

Jokiel Joanna

…no kochani. Wiedzę już mamy, teraz tylko znaleźć w sobie siłę, aby wprowadzić zmiany na lepsze i puścić te wszystkie zbędne ‘sroki’. Analiza swojego biznesu bez sentymentów. Dziękuję Andrzej, mądry i cierpliwy człowieku 🙂 Polecam szkolenie z czystym sumieniem.

Magdalena Hamer-Szymańska

Naprawdę warto było spotkać Andrzeja. Najpierw miałyśmy inne pomysły ale żeby otworzyły się klapki w głowie i oczy trzeba być i uczestniczyć. Wiem ze to trudne ale nie da się przekazać . Bo niby sprawy oczywiste a jednak gdy mówił i dawał przykłady Andrzej to dopiero do człowieka dociera. Po prostu Andrzej otwiera oczy. Moje córki i mąż mówią ze mi to przecież mówili a jednak nie tak i nie to i dlatego musiałam iść i zapłacić żeby usłyszeć to od Andrzeja
Dziękuję otwarles mi oczy szkoda ze rok zwlekalam. Nie żałuję ani czasu ani kasy warto warto warto!!!!! Dziękuję
Jeśli tylko ktoś zapyta czy warto powiem tak warto! !!!!!! Co godzina otwiera się inna klapka w głowie i wiem co robić po raz pierwszy ! 😉

Wirginia Kaczyńska-Ratka

Nie ma znaczenia czy zaczynasz przygodę z florystyką czy tez jesteś w branży od lat. Szkolenie “Kwitnące Przedsiębiorstwo” pozwala docenić swoje mocne strony i dostrzec słabe. To lekcja biznesu dla branży,w której tak rzadko wymieniamy między sobą doświadczenia. Warto skorzystać ze szkolenia Andrzeja Dąbrowskiego aby nabrać dystansu do swojej pasji i nauczyć się odpowiednio doceniać …i wyceniać swoją pracę.

Uporządkowanie wiedzy daje nam z czasem satysfakcję z efektywnej pracy. Pozdrawiam i do zobaczenia na szkoleniu “Florystyczny team”.

Magdalena Porębska ''KWIACIARNIA FANTAZJA''

Fantastyczne branżowe szkolenie pomocne przy uporządkowaniu każdego florystycznego biznesu. Solidne podstawy merytoryczne poparte przykładami z życia kwiaciarni, latami doświadczenia i znajomością tematu ‘od podszewki’. Do tego ćwiczenia, tabelki, wykresy, dyskusje.. Było wspaniale! Chciałabym w tym miejscu podziękować Andrzejowi za możliwość skorzystania z ogromu jego wiedzy, co pozwoliło mi spojrzeć na ten biznes z innej strony. Dziękuję również uczestnikom szkolenia za przemiłą atmosferę, rozmowy i wymianę doświadczeń – to dało mi motywację do dalszego rozwoju. Oby było więcej takich wspaniałych spotkań!

Joanna Madej

Niesamowite doświadczenie pierwszy raz miałam przyjemność uczestniczyć w takim typu zajęciach, serdecznie dziękuję za wszystkie wskazówki, sugestie i porady z których wyciągnęła wnioski i wnoszę je do swojego “kwitnącej biznesu” pozdrawiam serdecznie wszystkich uczestników 🙂

Małgorzata Bielińska-Golczewska

Chciałam serdecznie podziękować Andrzejowi za fachowe, merytoryczne i ciekawie przeprowadzone szkolenie ” kwitnące przedsiębiorstwo “. Konkretne informacje i spostrzeżenia poparte bogatym doświadczeniem prowadzącego znacząco wpływają na wiarygodność przekazywanych treści. Dowiedzieć się czegoś o własnym biznesie i swoich brakach jest dla mnie dużym wyzwaniem a zarazem motywacją do działania. Miło było mieć do czynienia z fachowcem w swojej dziedzinie. Chapeau bas Andrzeju!

Adriana Lech

Dziękujemy 🙂 warto było tyle kilometrów ! Wspaniała atmosfera, wspaniali ludzi 🙂 Człowiek całe życie się uczy 😉 to było fajne , że teoria była podana na przykładach co będzie łatwiej wykorzystać w praktyce 🙂

Anna Zdeb

Dziękuję za każdą cenną uwagę! Potrzebowałam takiego “kubła zimnej wody” na głowę i wiem, że gdybym nie wysłuchała tych wszystkich cennych rad od fachowca z branży, brnęłabym dalej w ślepy zaułek….Dziękuję za każde cenne spostrzeżenia, każdą opowiedzianą historię, a Wam dziewczyny – za uwagi, świetną atmosferę i przekazaną ogromną energię do działania. Mam nadzieję do zobaczenia wkrótce – przy pomocy w realizacji zlecenia marzeń 🙂

Agnieszka Kancner-Kowalik

Konkretne,wartościowe informacje, poparte przykładami stricte z biznesu florystycznego, uporządkowane w tabelkach i diagramach ułatwiających percepcję.Wiadomość dla wahających się…nie wahajcie się😉…money well spent! Dziękuję Andrzej Dąbrowski, cieszę się,że mogłam być częścią tego wydarzenia!

Gosia Budzisz

Andrzej jesteś wielki!! Jeszcze raz bardzo dziękuję za przekazanie ogromu wiedzy marketingowej popartej niezbędnym, branżowym doświadczeniem. Jedyna rzecz, której nie mogę odżałować, to fakt, że nie zabrałam moich pracowników, tak jak to zrobiła Marzena🙂. My, jako właściciele kwiaciarni to jedno ale pamiętajmy, że to oni są ogromną częścią naszego pięknego biznesu i to w ich rękach również spoczywa Nasz sukces🌸. Jeszcze raz baaardzo dziękuję 😊

Justyna Stachowska

Jestem bardzo zadowolona. Andrzej Dąbrowski przekazał mi niesamowita wiedzę którą posiada. Otworzył mi oczy na nowe horyzonty oraz pomógł wycenić pracę własną, z czym miałam problemy do tej pory. Dzięki szkoleniu zyskałam większą pewność siebie. Bardzo serdecznie polecam takie szkolenie osobom, które przy ofertach za zlecenie przeżywają koszmar i nie wiedzą jak wycenić swój czas i pracę

Karolina Soliwoda

SZKOLENIE MEGA!!! Andrzej Dąbrowski jesteś Wielki 👍 poprzez swoją wiedzę, doświadczenie i ogromną praktykę potrafisz poukładać, uporządkować pewien bałagan, który często towarzyszy przy prowadzeniu biznesu. POLECAM!!!

Marzena Jewsienia

Dwa dni spędzone na szkoleniu utwierdzają mnie w przekonaniu, że praca, którą wykonuję jest po to, by uszczęśliwiać ludzi. Prowadzę działalność od 7 lat i aby przejrzeć na oczy musiałam odbyć to szkolenie. Dzięki niemu odkryłam tajniki florystyki i efektywnego prowadzenia biznesu. Pan Andrzej Dąbrowski pokierował i udowodnił, że jest wiele możliwości, by ułatwić sobie pracę. Każdemu, który posiada problemy z prowadzeniem własnej działalności powinien odbyć podobny kurs. Polecam z całego serca. Pozdrawiam, Gosia.

Małgorzata Szmaglik

Szkolenie pozwala na uporządkowanie wiedzy. Miejmy nadzieję, że przekazane wskazówki wprowadzone w codzienną pracę kwiaciarni przyniosą oczekiwany rezultat.

Jolanta Tracewicz

Było mi niezmiernie miło spędzić czas wśród grupy, która boryka się z podobnymi problemami. Wymiana doświadczeń, branżowa rozmowa i wspólne szukanie rozwiązań, pozwoliło mi na uporządkowanie i stworzenie nowej strategii działania. Dziękuję Andrzejowi za bardzo czytelny przekaz wiedzy ekonomicznej- finansowej, w przełożeniu na florystyczny biznes. Polecam.

 

Marta Kondzielnik

Na artykuł na temat cyklu szkoleń „Kwitnące przedsiębiorstwo” Pana Andrzeja Dąbrowskiego trafiłam zupełnym przypadkiem i czytając go prawie na bezdechu uświadomiłam sobie, że tej wiedzy właśnie potrzebuję. właśnie po 4 lata prowadzenia działalności doszłam do ściany, którą albo rozbiję wiedzą i wygram albo porzucę moją największą pasję.
Muszę skorzystać z tej szansy.

Katarzyna

Na szkolenie “Kwitnące przedsiębiorstwo” polowałam kilka miesięcy, cieszę się, że w końcu się udało. Oprócz niezbędnej wiedzy ekonomicznej zdobyłam wiedzę, która pozwala spojrzeć na moją firmę z innej ( obiektywnej) perspektywy i zauważyć słabe punkty. Ciekawe doświadczenie. Polecam warto skorzystać.

Dorota Grzybowska

Szkolenie Kwitnące przedsiębiorstwo to jak dla mnie obowiązkowa lekcja biznesu dla każdego prowadzącego własną firmę florystyczną.
Dużo przydatnej wiedzy, przykładów z życia, miła atmosfera. Polecam bardzo i dziękuje Panu Andrzejowi 🙂

Ania, Kwiatoteka

Doświadczenie florystyczne zdobywamy latami…instruowani przez pracodawców, koleżanki / kolegów po fachu , podgladajac pisma branżowe czy też poprzez szkolenia florystyczne. Uczymy się również na własnych błędach,testując różne rozwiązania. Każdy sposób jest mniej lub bardziej kosztowny ale i tak jest minimalny przy kosztach błędów jakie popełniamy prowadząc własną działalność florystyczna. Nikt nas nie uczy jak przyjąć skutecznie zlecenie, jak przygotować wycenę, jaki marketing w naszej branży jest skuteczny itd. Na rynku jest wiele szkoleń dotyczących prowadzenia działalności ale nasza branża jest tak indywidualna, że ciężko tą wiedzę wprowadzić w życie.
Dlatego zdecydowałam się na szkolenie Andrzeja.
Wszystkim gorąco polecam!!!
Andrzej ma ogromną wiedzę i doświadczenie w branży florystycznej, która bardzo chętnie się dzieli. Ogrom wiedzy i praktycznych rozwiązań.
Pisze kilka dni po szkoleniu kiedy opadły euforyczne emocje i jestem pod tak samo wielkim wrażeniem działalności Andrzeja. Co było możliwe już wdrożyłam lub skorygowalam. To co wymaga czasu jest już rozplanowane do realizacji i wreszcie mam poczucie, że świadomie działam i mam kontrolę nad rozwojem firmy. Wiem,że efekty będą widoczne już w pierwszym miesiącu 🙂
Andrzeju, chylę czoła przed Tobą jako człowiekiem i fachowcem. To co robisz dla naszej branży zasługuje na podziw.
A wszyscy, którzy marzą rozwoju swojej kwiaciarni/ pracowni ,o tym żeby ich pasja oprócz satysfakcji tworczej dawała również satysfakcję finansową i równowagę między życiem prywatnym a pasją powinni skorzystać ze szkoleń Andrzeja w najszybszym możliwym terminie.

Mnie koszt szkolenia zwraca się już przy pierwszej wycenie dekoracji ślubnej więc bariera finansowa jest żadna!

Monika Sulich

Na początku byłam sceptycznie nastawiona do szkolenia, ponieważ nie słyszałam o nic o panu Andrzeju Dąbrowskim. Zdecydowałam się, bo potrzebowałam wsparcia, odświeżenia wiedzy o prowadzeniu biznesu i porady jak sprawić, żeby moje działania dały efekty. Zapisałam się na jeden dzień szkolenia i przed lunchem już wiedziałam, że chcę zostać dłużej 🙂 Efekty mojej pracy będą widoczne za jakiś czas ale jestem przekonana, że dobrze zainwestowałam swoje pieniądze i czas. Pan Andrzej przekazał nam bardzo rzetelną wiedzę, podzielił się doświadczeniem (które ma ogromne) i zostawił nam mnóstwo materiałów przydatnych do późniejszej samodzielnej pracy. Bardzo dziękuję za odpowiedzi na wszystkie pytania i konstruktywną krytykę dzięki której mogę doskonalić swoje umiejętności sprzedażowe 🙂 Polecam wszystkim, którzy zaczynają lub pracują w branży florystycznej i mają styczność z klientem!

Karolina Miler

Konkretne przykłady z życia kwiaciarni przekazane tak, że każdy zrozumiał o co w tym wszystkim chodzi, choć przedsiębiorczość nigdy nie była moim ulubionym przedmiotem. Oczy się otworzyły na pewne rzeczy, które niby są oczywiste, a jednak się o nich zapomina. Miło było poznać osobiście. Bardzo dziękuję.

Marta Sapuła

Poprzedniczki powiedziały już wszystko 🙂 mnie zostaje podpisać się pod wypowiedziami, otworzyć, magiczne notatki i rozpocząć ten trudny proces resocjalizacji. Ale nie kwiaciarni tylko mojej głowy 😉 co może być trudniejsze o tyle że meble nie bronią się przed przedstawieniem w inny kąt 😉 cieszę się że Was poznałam i dziękuję za 2 świetne dni i mam nadzieję ma kolejne spotkanie na następnych.

Agnieszka Mielczarek

O szkoleniu u Pana Andrzeja dowiedziałam się przez internet, konkretnie z grupy Polscy Floryści na Facebooku. W tym czasie pracowałam dla kogoś w kwiaciarni, bardzo dobrze się dogadywałam z moją ówczesna szefową, jednak w głowie wciąż miałam myśli, że chciałabym zrobić coś dla siebie, rozwinąć skrzydła. Gdy znalazłam informację o organizowanym w Skierniewicach szkoleniu “Kwitnące Przedsiębiorstwo”, zdecydowałam się wziąć w nim udział. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Pan Andrzej, który okazał się bardzo pozytywną osobą i świetnym specjalistą. Miło było mi brać udział w kursie, który był bardzo profesjonalnie przygotowany oraz w dyskusjach z doświadczonymi w branży osobami. Wiele cennych rad mogłam wprowadzić w życie, otwierając swoją własną kwiaciarnię i spełniając swoje marzenia. Szkolenie, bez wątpienia przyczyniło się do szybszego otwarcia swojego biznesu. Polecam wszystkim, którzy chcą swoją firmę rozwinąć, aby zainwestowali w siebie biorąc udział w szkoleniu branżowym u Pana Andrzeja, aby zamienić swój biznes w “Kwitnące Przedsiębiorstwo”.

Izabela

Jestem na początku florystycznej ścieżki i już widzę, że szkolenie Pana Andrzeja jest absolutnie niezbędne. Z przyjemnością skorzystam, tym bardziej, że jest adresowane dokładnie dla branży. W skali kraju to unikat. Gratuluję Panu Andrzejowi przecierania szlaków w ekonomicznym kształceniu florystów, bo przecież pionierom nie jest lekko realizować swój cel.

Alicja Bednarczyk

Ja byłam zachwycona szkoleniem, bardzo mnie ta wiedza podbudowała, otworzyła mi umysł na nowe możliwości. Dowiedziałam się wielu ciekawych, potrzebnych informacji. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będę mogła skutecznie wykorzystać zdobyta wiedzę. Uważam, że każdy kto tylko ma możliwość powinien wziąć udział w takim szkoleniu; człowiek uczy się przecież całe życie a najgorsze co można zrobić to stać w miejscu. Wiele kwiaciarni upadło przez taka stagnację. Pan Andrzej potrafi uświadomić, że rynek zmienia się dziś bardzo szybko, trzeba umieć wychwycić moment na zmiany oraz ich właściwy kierunek. Było mi bardzo miło poznać Pana Andrzeja jak i Pana Janusza oraz całe grono przemiłych kobiet 🙂

 

Monika Jastrząb

Plan szkolenia


Dzień 1: Pasja i Biznes


  • Nauka na błędach bywa kosztowna

    jak przejść od kłującego biznesu w kwitnące i owocujące przedsięwzięcie?

  • Padnij, powstań

    5 moich porażek, 5 moich sukcesów

  • Analiza najczęstszych błędów

    popełnianych przez przedsiębiorców florystycznych

  • Kosztorys

    z kalkulatorem w ręku

Dzień 2: Sztuka sprzedaży


  • Wybrane zagadnienia

    prawne i podatkowe związane z branżą kwiatową

  • Dlaczego ludzie kupują?

  • 7 głównych etapów sprzedaży

  • 5 kroków skutecznej sprzedaży.

Interesujesz się tylko jednym dniem szkolenia?
Jeśli jesteś zainteresowany tylko jednym dniem szkolenia skontaktuj się z nami ustalimy wszystkie szczegóły indywidualnie.

Zgłoś się wcześniej i zapłać o 200 zł mniej!

Szkolenie prowadzi

Andrzej Dąbrowski

Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem.

Najbliższe szkolenia

Wrzesień
03-04 Warszawa
10-11 Katowice
Październik
08-09 Poznań
15-16 Wrocław
Listopad
05-06 Rzeszów
19-20 Szczecin
26-27 Kielce
Grudzień
10-11 Toruń