Podróże kształcą florystycznie

„Podróże kształcą” – każdy podróżnik, może to potwierdzić.


Chcielibyśmy w naszym działaniu wyjść poza potoczne znaczenie tego przysłowia. Aby podróże kształciły jeszcze bardziej. Czy można połączyć podróże do pięknych miejsc w Europie, błogi wypoczynek i warsztaty florystyczne pod okiem mistrza florystyki? Jesteśmy przekonani, że tak! Od wielu lat łączymy pasję do podróży z pasją do florystyki! Zapraszamy na cykliczne, wyjazdowe warsztaty pod nazwą „Podróże kształcą florystycznie”! Zwiedzajmy wspólnie najpiękniejsze miejsca w Europie w poszukiwaniu florystycznych inspiracji.

Tematyka i zakres szkoleń, materiał florystyczny i akcesoria będą każdorazowo, indywidualnie dostosowane do regionu, jaki odwiedzimy oraz oczekiwań uczestników warsztatów. Tym razem nad warsztatem florystycznym będzie czuwała mistrz florystyki Tomasz Max Kuczyński. Dodatkowo wprowadzamy elementy szkoleń na temat biznesu florystycznego. Z uczestnikami warsztatów swoją wiedzą podzieli się konsultant w biznesie florystycznym – Andrzej Dąbrowski.

Plan warsztatów florystycznych


Część warsztatowa (6 godzin)

Dzień 1: Poznajmy się


 • Poznajmy się!

  Warsztaty i ćwiczenia, które pokażą nam jaki mamy poziom zaawansowania, poznamy się lepiej i zaplanujemy dokładnie wspólny czas. Zaprezentuję dokładny plan warsztatów i prac które nas czekają. Poznamy miejscową florę co nieco zbierzemy i zaczniemy naszą toskańską, florystyczną przygodę. W tym dniu wykonamy bukiety. Będziemy pracować w różnych stylach: klasycznie i nowocześnie. Wykonamy konstrukcje na bazie miejscowych roślin. Chciałbym by wykonane konstrukcje pozwoliły nam na ciekawą i ekonomiczną pracę z kwiatami.

Dzień 2: Inspiracja


 • Zainspirujemy się otoczeniem...

  Zainspirujemy się otoczeniem, roślinnością i porozmawiamy o aktualnych i nadchodzących trendach. Dzień pracy z sukulentami, bromeliami. Stworzymy trwałe prace wykorzystując czasem niecodzienne dodatki. Aranżacje dopasujemy do wnętrz. Dekoracje z roślin doniczkowych na pewno zdominują ten dzień.

Dzień 3: Pracowicie


 • Dzień prac artystycznych.

  Popracujemy nad rzeźbiarską stroną florystyki. Stworzymy własne naczynia i zaskakujące formy, które połączymy z elementami roślinnymi. Różne techniki plastyczne, połączenie roślin suchych, ciętych i doniczkowych na pewno przyniesie ciekawe efekty. Postaram się pokazać jak czasem z niepozornych materiałów wykonać coś naprawdę niepowtarzalnego.

Część szkoleniowa (3 godziny)

Dzień 1: Poznajmy się


 • Misja, wizja, strategia

 • Nie możesz mieć wszystkich klientów – wymarzony klient.

 • Lokalizacja – czynnik strategiczny.

 • Dlaczego nie warto sprzedawać zbyt tanio – kosztorysowanie produktów i usług florystycznych.

Dzień 2: Inspiracja


 • Innowacje w branży

 • Zastrzeżenie znaku

 • Wnętrze kwiaciarni gwarancją sukcesu

 • Jak stworzyć plan marketingowy

Dzień 3: Pracowicie


 • Co florysta wiedzieć powinien

 • Przykłady marek z branży kwiatowej

 • Jak przewidywać – planowanie, prognozy

 • Dobre i złe wieści z rynku

W własnym zakresie:
Dojazd, dolot, wyżywienie, ubezpieczenie. (Pomożemy we wszystkich formalnościach, zarezerwowaniu biletu, organizacji dojazdu busem)

Zgłoś się dwa miesiące wcześniej i zapłać 200 zł mniej!

Warunkiem koniecznym jest zebranie minimum 10 osobowej grupy. Proszę wcześniej nie dokonywać rezerwacji noclegu i przelotu.

Warsztaty prowadzi

Tomasz Max Kuczyński

Tomasz Max Kuczyński jest absolwentem Akademii Marioli Miklaszewskiej w Warszawie, ukończył wiele kursów florystycznych u polskich i zagranicznych mistrzów. Posiada wykształcenie plastyczne, studiował także architekturę wnętrz.

Szkolenie prowadzi

Andrzej Dąbrowski

Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem.

Najbliższe warsztaty

Listopad
15-17 Toskania