Bukiety i kompozycje do Kwiatomatów

W tym roku wydarzyło się coś ciekawego w branży - tworzy się nowy dział florystyki - Bukiety i kompozycje do Kwiatomatów!


Wiele dzieje się w tym temacie i wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie ułożyć bukiet do Kwiatomatu. Są pewne ograniczenia: 

👉 Wielkość, bo box ma ograniczone wymiary - 45 cm wysokość x 47 cm szerokość x 39 cm głębokość. 

👉 Trwałość, bo jednak często Kwiatomat stoi poza kwiaciarnią, warunki w urządzeniu są optymalne dla przechowywania bukietów (temperatura i wilgotność), rotacja jest na wysokim poziomie, ale musimy zadbać o to, aby bukiet był tak przygotowany z myślą o tym, że do 3 dni postoi w urządzeniu i później tydzień u Klienta. 

👉 Wyjątkowość, bo musimy przełamać temat tabu, że bukiety z Kwiatomatu są szablonowe, bez duszy. 

👉 Opakowanie, bo musi spełniać funkcję dekoracyjną, a przede wszystkim zabezpieczyć kwiaty w dostęp do wody w czasie ekspozycji i po zakupie w drodze do adresata. 

👉 Cena powinna być taka sama jak w kwiaciarniach, u nas założyliśmy trzy poziomy 100, 150 i 200 zł. 

👉 Urozmaicenie, które pozwoli na wybór. Dlatego oprócz bukietów w Kwiatomacie mamy też flower boxy i kompozycje w ceramicznych naczyniach.

Plan szkolenia

Przygotować idealny bukiet do Kwiatomatu to ciekawe wyzwanie. Przekonali się o tym ci floryści, którzy już mają takie urządzenia. Istnieją pewne ograniczenia i czynniki, na które trzeba zwrócić uwagę.

Na dwudniowych warsztatach poświęconych temu zagadnieniu podyskutujemy o tym, jak powinien wyglądać i jakie warunki powinien spełniać idealny produkt do Kwiatomatu, czyli jaki materiał jest optymalny, by produkt był trwały, estetyczny, czyli przyciągał uwagę potencjalnego odbiorcy, a w efekcie spowodował chęć zakupu. Zatem popracujemy nad układem kompozycyjnym, czyli formą, kolorem, strukturą i odpowiednim doborem materiału roślinnego, by bukiet, lub kompozycja, wyglądał tak, by klient po prostu nie mógł mu się oprzeć.

Dzień 1: Kompozycje do Kwiatomatu

W pierwszym dniu warsztatów porozmawiamy o kwiatach i dodatkach, z których warto układać bukiety, zawracając uwagę na ich dekoracyjność i trwałość. Później na warsztat weźmiemy flowerboxy i flowerpoty.


  • Odrobina teorii

  • Flowerbox

  • Flowerpot

Dzień 2: Bukiety do Kwiatomatu

W drugim dniu warsztatów wypracujemy idealne formy, proporcje, struktury bukietów. Popracujemy nad tym, aby bukiet przygotowany do Kwiatomatu był dobrze ułożony i po prostu wyglądał pięknie.


  • Bukiet mały

  • Bukiet średni

  • Bukiet duży


Zgłoś się 10 dni wcześniej i zapłać o 100 zł mniej!

Najbliższe terminy

30-31 maja, Bolesławiec

Szkolenie prowadzi

Mariola Miklaszewska

Certyfikowana sędzina Floral Art Florint (Aalsmeer 2003, Gelsenkirchen 2017), wieloletnia nauczycielka florystyki, właścicielka Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej.