Podróże kształcą florystycznie

„Podróże kształcą” – każdy podróżnik, może to potwierdzić.


Chcielibyśmy w naszym działaniu wyjść poza potoczne znaczenie tego przysłowia. Aby podróże kształciły jeszcze bardziej. Czy można połączyć podróże do pięknych miejsc w Europie, błogi wypoczynek i warsztaty florystyczne pod okiem mistrza florystyki? Jesteśmy przekonani, że tak! Od wielu lat łączymy pasję do podróży z pasją do florystyki! Zapraszamy na cykliczne, wyjazdowe warsztaty pod nazwą „Podróże kształcą florystycznie”! Zwiedzajmy wspólnie najpiękniejsze miejsca w Europie w poszukiwaniu florystycznych inspiracji.

Tematyka i zakres szkoleń, materiał florystyczny i akcesoria będą każdorazowo, indywidualnie dostosowane do regionu, jaki odwiedzimy oraz oczekiwań uczestników warsztatów. Nad częścią warsztatową będzie czuwał mistrz florystyki. Dodatkowo wprowadzamy elementy szkoleń na temat biznesu florystycznego.

Szkolenie z Tomkiem Kuczyńskim super mega, polecam! Pracowaliśmy dłużej niż powinniśmy, poświecił nam cały swój czas i ten wolny, na tłumaczenie i inspirowanie. Otworzył w nas nowe pokłady rozwiązań i pomysłów, które mogliśmy wykorzystać w swojej pracy .

Urszula Asanowicz

Fantastyczny pomysł z tymi wyjazdowymi warsztatami. Zupełnie coś innego, szczególnie atmosfera i klimat tych miejsc sprawia, że warsztaty są dużym przeżyciem emocjonalnym, edukacyjnym no i oczywiście artystycznym. Cała przyjemność w byciu razem w grupie “bratnich dusz”, czyli ludzi mających podobne pasje. Gratuluje i trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia!!!

Hanna Rolbiecka

Plan warsztatów florystycznych: Sycylia

3 dni, 6 godzin dziennie (18 godz.)

Turnus I

3-10 listopada (warsztaty 7-9 listopada)

Prowadzi: Sylwia Bednarek


 • Dzień 1: Bukiet i wianek ślubny

  Romantyzm i zmysłowość – w takim klimacie stworzymy dekoracje dla Panny Młodej. Wpasujemy się w klimat regionu i obecne trendy panujące we florystyce ślubnej. Zastosujemy różne techniki i powszechnie dostępny materiał florystyczny.

 • Dzień 2: Dekoracja stołów i … niespodzianka

  Prostota i elegancja – kompozycje kwiatowe z użyciem naczyń szklanych, zaprojektowanych na nasze warsztaty.

 • Dzień 3: Dekoracja ślubna w kościele

  Malowniczo i szykownie – w klimatycznej kaplicy stworzymy niepowtarzalną dekorację ślubną z wykorzystaniem różnych technik.

Turnus I I

10-17 listopada (warsztaty 14-16 listopada)

Prowadzi: Tomasz Max Kuczyński


 • Dzień 1: Bukiety ślubne

  Temat “boho” podejmiemy na różne sposoby. Zrealizujemy wiele formy i poznamy techniki, które uatrakcyjnią nasze prace.

 • Dzień 2: Dekoracje stołów, pojazdów

  W unikatowych naczyniach zrealizujemy oryginalne dekoracje stołów.

 • Dzień 3: Wianki i biżuteria kwiatowa

  Popracujemy także nad pięknymi aranżacjami do fotografowania by urozmaicić portfolio i zaskoczyć klientów.

W własnym zakresie:
Dojazd, dolot, nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie. Chętnie pomożemy we wszystkich formalnościach, zarezerwowaniu biletu, noclegu, transferu z lotniska,

Opcjonalne szkolenia. Jeśli tylko chcesz!

Dostępne na obu turnusach, 3 dni, 3 godziny dziennie (9 godz.)

Kwitnąca Marka

9 godzin

Prowadzi: Andrzej Dąbrowski


 • Dzień 1: Misja, wizja, strategia

  Nie możesz mieć wszystkich klientów – wymarzony klient. Lokalizacja – czynnik strategiczny. Wyróżnij się lub zgiń! Dlaczego nie warto sprzedawać zbyt tanio – kosztorysowanie produktów i usług florystycznych.

 • Dzień 2: Innowacje w branży

  Zastrzeżenie znaku. Wnętrze kwiaciarni gwarancją sukcesu. Jak stworzyć plan marketingowy? Media społecznościowe idealne narzędzie wspomagające budowanie marki.

 • Dzień 3: Co florysta wiedzieć powinien

  Przykłady marek z branży kwiatowej. Jak przewidywać – planowanie, prognozy. Dobre i złe wieści z rynku.

Aby szkolenie się odbyło potrzebujemy minimum 5 osób.

Cena: 500 zł/os.

Fotografia i promocja

9 godzin

Prowadzi: Bernard Łętowski


 • Dzień 1:

  Chcesz zrobić lepsze zdjęcia swoich prac aparatem czy komórką? Będzie ci łatwiej, jeśli poznasz podstawy fotografii, zrozumiesz jak robić zdjęcia, aby były lepsze i lepiej odbierane przez tych, którzy je oglądają

 • Dzień 2:

  Nic tak nie pomaga w promocji efektów pracy florysty jak dobre fotografie pokazujące ich piękno. Poznając możliwości jakie drzemią w twoim aparacie ułatwisz sobie pracę i łatwiej zachwycisz swoich klientów. Fachowe wskazówki profesjonalisty pomogą ci poznać proste sposoby na to, aby unikać błędów początkujących fotografów.

 • Dzień 3:

  Jak ogarnąć promocję na Facebooku, Instagramie, Pintereście czy Snapchacie? Do czego potrzebna jest strona internetowa? Jak omijać pułapki social mediów i wykorzystywać ich potencjał? Postaram się pomoc Ci w skuteczniejszej promocji Twojego biznesu. I pomóc Ci uniknąć błędów.

Aby szkolenie się odbyło potrzebujemy minimum 5 osób.

Cena: 500 zł/os.

Warunkiem koniecznym jest zebranie minimum 10 osobowej grupy. Proszę wcześniej nie dokonywać rezerwacji noclegu i przelotu.

Plan warsztatów florystycznych: Apulia

3 dni, 6 godzin dziennie (18 godz.)

 

Apulia

11-15 listopada (warsztaty 12-14 listopada)

Prowadzi: Tomasza Max Kuczyński


 • Dzień 1: Bukiet

  Wykonamy kilka bukietow na konstrukcjach i bez. Pojawią się interesujące formy i zaskakujące techniki. Poznamy także włoskie podejście do tematu bukietów.

 • Dzień 2: Dekoracje do wnętrz

  Otoczeni ciekawą architekturą to właśnie w niej poszukamy inspiracji. Zrobimy samodzielnie naczynia wykorzystując różne techniki plastyczne.

 • Dzień 3: Fashion flowers

  Popracujemy nad aranżacjami, które urozmaicą nasze portfolio. Wykonamy aranżacje do sesji zdjęciowej. Poruszymy temat kwiatów w mediach społecznościowych.

 
W własnym zakresie:
Dojazd, dolot, nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie. Chętnie pomożemy we wszystkich formalnościach, zarezerwowaniu biletu, noclegu, transferu z lotniska,

Opcjonalne szkolenia. Jeśli tylko chcesz!

Dostępne w takiej formie jak na szkoleniu w Sycylii 3 dni, 3 godziny dziennie (9 godz.)

UWAGA! Zbieramy zapisy tylko do 15 sierpnia!
Warunkiem koniecznym jest zebranie minimum 10 osobowej grupy.

Mistrz florystyki

Tomasz Max Kuczyński

Absolwent Akademii Marioli Miklaszewskiej w Warszawie, ukończył wiele kursów florystycznych u polskich i zagranicznych mistrzów. Posiada wykształcenie plastyczne, studiował także architekturę wnętrz.

Mistrz florystyki

Sylwia Bednarek

Florystka z powołania. Od 13 lat prowadzi klimatyczną kwiaciarnię na warszawskim Grochowie. Absolwentka podyplomowych studiów Florystyka - Sztuka układania kwiatów i Akademii Marioli Miklaszewskiej . Od wielu lat prowadzi warsztaty i uczy studentów na SGGW w W-wie.
Konsultant w biznesie florystycznym

Andrzej Dąbrowski

Od ponad 20 lat zarządza rodzinną firmą florystyczną. Autor wielu artykułów na temat przedsiębiorczości florystycznej. Organizator szkoleń o tematyce biznesowej. Współtwórca kilku florystycznych marek. Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem.
Fotograf, dziennikarz

Bernard Łętowski

Fotografią zajmuję się od ponad 20 lat. Nie tylko ślubną czy okolicznościową. Współpracuję z mediami, dokumentuję rozmaite wydarzenia artystyczne i nie tylko. Lubię fotograficzne wyzwania.

Terminy 2018

11-15 września, Apulia
7-9 listopada, Syclia
14-16 listopada, Syclia