Nie tylko dla florystów

Andrzej DąbrowskiWF Dodaj komentarz

Bogdan Nowak
Hotelarz, restaurator

KF
W jaki sposób dowiedział się Pan o Kalendarzu Florysty?
BN
W internecie zobaczyłem artykuł o człowieku, który nie mogąc znaleźć odpowiedniego kalendarza dla siebie, stworzył go sam. Pomyślałem że musi to być wizjoner i praktyk. Tym człowiekiem był Andrzej Dąbrowski. Skontaktowałem się z nim i zapytałem w jaki sposób można nabyć Kalendarz Florysty.

KF
Dlaczego akurat ten kalendarz?
BN
Potrzebowałem kalendarza, który będzie miał dużo miejsca. To był priorytet. W restauracji i hotelu mamy terminarze i kalendarze służące do wielu spraw. Rezerwacje, zamówienia, specjalne okazje. To wszystko wymaga miejsca. Dużej ilości miejsca. W kalendarzach dostępnych na rynku sobota i niedziela są najczęściej na pół strony, o większej ilości stron na dzień powszedni możemy pomarzyć.
Kalendarz Florysty daje nam 600 (sic!) stron czyli średnio na każdy dzień miesiąca przypadają prawie dwie strony. Do tego dochodzi zwykła ciekawość. Po przeczytaniu artykułu i obejrzeniu kalendarza w internecie zwyczjnie mnie zainteresował.

KF
Czy, według Pana, Kalendarz Florysty może przydać się w branży którą Pan reprezentuje?
BN
Dzisiaj, kiedy trzymam go w rękach i kiedy zapoznałem się dokładnie z jego zawartością mogę odpowiedzieć tylko w jeden sposób. Bezapelacyjnie jest to dla mnie najlepszy kalendarz jaki trzymałem w rękach. Choć brzmi to lekko pompatycznie i może wydawać się dziwne to proszę mi wierzyć, nigdy nie spotkałem się z tak dobrze przemyślanym produktem. Wstawki dla florystów traktuję jako ciekawostkę, choć już zdążyłem zauważyć że pewne informacje są przydatne i dla mnie.
Mówię tu o terminach zus i us, ale także o cytatach i sentencjach, które są uniwersalne dla nas wszystkich.

KF
Czy oprócz dużej objętości kalendarza znalazł Pan w nim inne pożyteczne dla Pana strony?
BN
Oczywiście. Plan urlopów, plan tygodnia, nietypowe święta, wspaniały plan miesiąca z dużą ilością rubryk. Prowadzenie firmy, jakiejkolwiek, wymaga planowania, przewidywania, notowania. Ten kalendarz jest do tego wprost stworzony. Szczerze gratuluję Panu Dąbrowskiemu pomysłu i determinacji.

KF
Jesteśmy zaskoczeni i jednocześnie uradowani że produkt, który w założeniu miał służyć określonej grupie zawodowej okazał się przydatny również dla kogoś z poza tej grupy. To dla nas duża radość i nobilitacja. Życzymy aby korzystanie z Kalendarza Florysty ułatwiło pracę i usprawniło działanie również Pańskiej firmy.

Jak kupić Kalendarz Florysty?

Kupisz go w naszym sklepie, pamiętaj tylko, że nakład kalendarza jest ograniczony i za chwilę może ich zabraknąć. Działaj szybko!

O Autorze

Andrzej Dąbrowski

Facebook Twitter

Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.