Konsultant

Usługi doradcze

W czym mogę Państwu pomóc?

Świadczę usługi doradcze dla firm z branży florystycznej w oparciu o najwyższe kompetencje. Dysponuję szeroką praktyczną wiedzą z zakresu sprzedaży, marketingu i procesów, zdobytą podczas kilkunastoletniej działalności w biznesie kwiatowym. Ponadto ukończyłem Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Studia zakończyłem obroną pracy magisterskiej na temat: „Uwarunkowania innowacyjne rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw na przykładzie Florand”.

Doskonale znam rynek hurtowy i detaliczny kwiatów w Polsce, sposoby dystrybucji i specyfikę klientów z sektora florystycznego (od hurtowników, przez kwiaciarzy do klienta detalicznego). Od 1994 roku działam w branży kwiatowej zaczynając od kwiaciarni, rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni, obecnie wdrażając własny projekt kwiaciarni franczyzowych Bukieciarz. W między czasie rozwinąłem sprzedaż hurtową i import w firmie Florand dla ponad 150 kwiaciarni w regionie. Kolejnym etapem rozwoju w branży w odpowiedzi na obserwację potrzeb było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florystyczna. Od sześciu lat w strukturach firmy wyodrębniłem pracownię florystyczną Party Flowers. Każda ze stworzonych marek to obecnie gotowy pakiet franczyzowy skierowany do osób chcących zaistnieć w branży kwiatowej.

Portfolio firm, które stworzyłem oraz ich znaczenie w branży jest doskonałym dowodem moich umiejętności. W każdej z moich firm jestem w stanie wykonać każdą pracę, ponieważ przeszedłem a w zasadzie stworzyłem każde stanowisko, wcześniej pracując na nim i przekazując swoje umiejętności moim następcom.

Specjalizuję się w działaniach skutkujących rozwojem firm branży florystycznej. Moje usługi doradcze, polegają na wsparciu przedsiębiorstw kwiatowych zarówno w planowaniu i wdrażaniu już określonych celów biznesowych, jak również w tworzeniu nowych strategii.

Współpraca ze mną daje firmom moich Klientów komfort sprawnego opracowania, a następnie wdrożenia działań z danej dziedziny w obszarze ich Przedsiębiorstw.

Najpopularniejsze usługi dedykowane branży kwiatowej to:

Klienci twierdzą, że potrzebują pomocy aby:

 • Dopasować strategię do lokalnego rynku.
 • Opracować politykę cenową.
 • Zatrzymać tendencję spadkową zarówno obrotów jak i zysku.
 • Zatrzymać odchodzących klientów.
 • Zwiększyć udział w rynku oraz zysk.
 • Zwiększyć świadomość marki.
 • Zamienić zmniejszającą się rentowność w rozwojową firmę.
Pracujemy wspólnie na sukces Twojego florystycznego biznesu. W kluczowych momentach masz wsparcie, którego potrzebujesz. Działam branży kwiatowej ponad 20 lat. Popełniłem już wiele swoich błędów. Ty możesz popełniać swoje, ale nie musisz popełniać już moich.

Dlaczego firmy wybierają mnie do współpracy?

Z czterech powodów:

 • Oszczędność czasu i pieniędzy.
 • Spojrzenie z zewnątrz.
 • Wiedza ekspercka.
 • Odpowiedzialność za zmiany.

Zapraszam serdecznie o korzystania z moich usług!

Komentarze(y) 2

 1. Jak dodac logo do nadruku na fartuchu ? Chcę tylko samą nazwę z jak największą czcionką dopasowana do fartucha:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.