Nowoczesna i elastyczna

Andrzej DąbrowskiWF 1 Comments

Przedsiębiorca ma obowiązek przestrzegania nałożonych na niego obowiązków, w tym ewidencji przychodów za pomocą urządzeń fiskalnych. Zadaniem każdego przedsiębiorcy jest też zadbać o sprawne działanie firmy co ma bezpośrednie przełożenie na efektywność. Warto wiedzieć co się dzieje w firmie i na bieżąco kontrolować sytuację finansową. Warto tu wspomnieć o kasie fiskalnej Novitus NEXT, która oprócz swego podstawowego przeznaczenia w połączeniu z aplikacją chmurową NoviCloud, bez wątpienia jest przydatnym narzędziem do analizy sprzedaży.

Coraz więcej słyszy się o obowiązku stosowania kas fiskalnych online, jednak jeszcze w tym roku nie dotyczy on kwiaciarni i pracowni florystycznych. Warto jednak rozważyć kupno takiej kasy. Kwestia wprowadzenia kas fiskalnych online jest uregulowana w ustawie o podatku VAT oraz rozporządzeniu w sprawie kas fiskalnych. Nowelizacja ustawy weszła w życie 1 maja 2019 roku. Obowiązek wprowadzany jest od stopniowo dla kolejnych grup przedsiębiorców. 

Zgodnie z przepisami ustawy o VAT podatnicy mogą zakupić i używać do ewidencji sprzedaży kasę fiskalną z elektronicznym zapisem kopii – do 31 grudnia 2022 roku. Do 2023 roku właściciele kwiaciarni będą mogli nadal wykorzystywać stare kasy fiskalne do czasu ich wyeksploatowania lub wymiany pamięci fiskalnej. Od roku 2023 wszystkie grupy przedsiębiorców mające obowiązek rejestracji sprzedaży na kasie będą musiały posiadać kasę online.

Z całą pewnością Novitus NEXT był odpowiednim wyborem kasy fiskalnej do naszej kwiaciarni. Jeśli jednak wahasz się, nie jesteś przekonany, rzuć okiem na niżej wskazane zalety i korzyści dla Ciebie.

Aplikacja sprzedaży

Bez wątpienia największym atutem tej kasy fiskalnej jest intuicyjne oprogramowanie sprzedażowe. Zaprogramowanie to szybki proces, łatwo nauczyć i wdrożyć pracowników.

Konfigurowalne okno sprzedaży

To Ty decydujesz jak skomponować panel sprzedaży. Kasjer ma pod ręką takie funkcje jakie najczęściej potrzebuje. Czytelny ekran sprzedaży przyspiesza obsługę klientów.

Novitus NEXT menu dla kwiaciarni
Panel sprzedaży w kasie Novitus NEXT przygotowany dla kwiaciarni.

Funkcja wystawiania faktur

Już nie musisz siedzieć po godzinach, angażować księgowej do wystawiania faktur. Dzięki kasie fiskalnej Novitus NEXT bieżące wystawianie dokumentów jest niezwykle proste. Nie wypisujesz ręcznie i nie potrzebujesz dodatkowej drukarki.

Funkcja parkowania paragonów

Na tym urządzeniu istnieje możliwość obsługi kilku klientów jednocześnie, dzięki temu uzyskujesz płynność obsługi klientów w każdej sytuacji.

Ewidencja anulacji i storn pozycji

System kasowy kontroluje próby oszukiwania przez kasjera, dzięki czemu uzyskasz lepszą kontrolę nad przepływami finansowymi i ograniczysz możliwość kradzieży przez nieuczciwych kasjerów.

Łatwa edycja paragonu i funkcje dla kasjera

Łatwość i szybkość sprzedaży i obsługi klienta to przyjemna praca dla kasjera i zadowoleni klienci.

Klik, klik i paragon wydrukowany.

Raporty sprzedaży z funkcją drukowania

Monitoring sprzedaży ułatwia kontrolę biznesu. Dzięki nowoczesnej kasie uzyskujesz przejrzyste informacje co ma wpływ na łatwą i szybką kontrolę biznesu.

Edycja bazy towarów i kontrahentów

Łatwe tworzenie i edycja baz na kasie i zarządzanie nimi zwiększa efektywność codziennej pracy.

Automatyczne aktualizacje

Oprogramowanie kasy ciągle się rozwija. Darmowe aktualizacje przynoszą dodatkowe, nowe funkcjonalności dla Twojego biznesu. Uaktualnienia zawsze nadążają za zmianami w przepisach.

Darmowa archiwizacja

Dzięki bieżącym archiwizacjom nie utracisz żadnych danych. To bardzo ważne, ponieważ awaria w gromadzeniu danych to niepotrzebne problemy i konkretne koszty.

Darmowy podgląd raportów dobowych przez Internet

Używając kas fiskalnych Novitus NEXT masz możliwość monitorowania sprzedaży z każdego miejsca na ziemi bez konieczności innego raportowania z kwiaciarni.

Gotowa do podłączenia do NoviCloud

Dzięki możliwości skorzystania z profesjonalnego systemu możesz rozwijać biznes bez dużych nakładów inwestycyjnych w system informatyczny.

Przykładowy wykres z pulpitu NOVICLOUD dla kwiaciarni.
Przykładowy wykres z pulpitu NOVICLOUD dla kwiaciarni.

ZAMÓW I ZAINSTALUJ TERMINAL PAYTEL DO 31 GRUDNIA 2020.
NA ZAKUP DOWOLNEGO URZĄDZENIA FISKALNEGO MASZ CZAS AŻ DO 30 CZERWCA 2021!

W zamian można uzyskać do 600 zł premii w gotówce.
Wszystko jest dokładnie opisane na stronie wybieramyterminale.pl

O Autorze

Andrzej Dąbrowski

Facebook Twitter

Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

Komentarze(y) 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.