Kwiaciarnia bez falstartu - Online

Własna firma florystyczna - od pomysłu do biznesu.


Kwiaciarnia bez falstartu – najbardziej wartościowe szkolenie dla osób planujących rozpoczęcie biznesu florystycznego. Szkolenie oparte na ponad 25-letnim doświadczeniu trenera prowadzącego firmę florystyczną w różnych sektorach rynku kwiatowego. Maksymalna ilość potrzebnych informacji, które natychmiast wykorzystasz w swoim działaniu. To doskonały czas na zadawanie pytań i uzyskanie rzetelnych odpowiedzi. 

4 moduły szkolenia to elementarz wiedzy z zakresu przedsiębiorczości florystycznej. Wskazówki jakie otrzymasz oparte są na wielu latach praktyki biznesowej, obserwacji klientów i analizy działań pracowników.  

Tych informacji nie dowiesz się nigdzie indziej. Bez tej wiedzy nie zaczynaj…


Po pierwsze wiedza i umiejętności florystyczne, bez tego nie ma co myśleć o biznesie. Aby założyć i otworzyć kwiaciarnię nie jest konieczne konkretne wykształcenie, jednak dzisiaj, aby zaistnieć i utrzymać się na rynku warto zainwestować również w wiedzę biznesową.

Pomimo, że każdemu rozpoczynającemu działalność w branży biznes ten wydaje się prosty, przyjemny i dochodowy – rzeczywistość często bywa całkiem inna. Istnieje wiele barier, które stoją po drodze do sukcesu w tym biznesie, warto o nich pamiętać decydując się na otwarcie kwiaciarni. O wielu z nich nawet sobie nie zdajesz sprawy, dowiesz się o nich już po rozpoczęciu działalności.

Czy może być łatwiej, mniej boleśnie, pewniej? W ciągu ponad dwudziestu lat prowadzenia biznesu florystycznego popełniłem wiele błędów, znalazłem wiele rozwiązań. Ty też możesz popełniać swoje błędy ale nie musisz już popełniać moich błędów.


Dla kogo to szkolenie?


Szkolenie dla osób planujących otwarcie kwiaciarnie lub pracowni, oraz dla przedsiębiorców, którzy niedawno rozpoczęli działalność florystyczną.  

Bardzo Dziękuję za mega szkolenie

Bardzo Dziękuję za mega szkolenie z dużą dawką bardzo przydatnych informacji których potrzebowałam. ? Forma online sprawdziła się, dlatego czekam na kwitnące przedsiębiorstwo online ? polecam!!!

Milena Parcheta

Właśnie jestem po kursie Kwiaciarnia bez falstartu ONLINE

Właśnie jestem po kursie Kwiaciarnia bez falstartu w formie online. Dla mnie super opcja. Szkolenie idealnie nadaje się do takiej formy, jesteś w domu, nawet będąc przeziębiona możesz brać udział, gdzie w wersji stacjonarnej pewnie bym nie dotarła… dużo konkretnej i merytorycznej wiedzy. Konkretne przykłady z branży, analiza całego biznesu, idealnie pokazany kosztorys. Szkolenie otwiera oczy na rzeczy, o których normalnie się zapomina lub uważa za mało ważne. Serdecznie polecam!

Patrycja Klońska-Kazuś

Zdecydowanie polecam szkolenie

Zdecydowanie polecam szkolenie u Pana Andrzeja, jeśli planujecie otworzyć florystyczny biznes. Sporo wiedzy merytorycznej, ale przede wszystkim praktyczne porady z samego źródła. Przyjemne warunki i bardzo miła atmosfera. Dziękuję ?

Aleksandra Urbaniec

Wspaniałe szkolenie

Wspaniałe szkolenie, cudowny prowadzący, sprzyjajace otoczenie i co najważniejsze, ogrom wiedzy! Polecam z całego serca dla osób wiążących swoją przyszłość z florystyką.

Ewa Konarzewska

Warto być na takim szkoleniu, aby uniknąć wielu błędów na początek

Byłam na szkoleniu u Pana Andrzeja w marcu ubiegłego roku przed otwarciem własnej kwiaciarni. Polecam każdemu, bo warto być na takim szkoleniu, aby uniknąć wielu błędów na początek. Szkolenie to garść przydatnych informacji, wskazówek oraz konkretów. Pomimo, że już miałam wizję swojej kwiaciarni i opracowana identyfikację wizualna, to poszerzyłam swoją wiedzę o konkrety, które są wręcz niezbędne w prowadzeniu biznesu. Ogromna merytoryczna wiedza Pana Andrzeja poparta wieloma przykładami nie teoretycznymi, lecz praktycznymi wyniesionymi z wieloletniego doświadczenia są warte polecenia!

Olena K. Krawczuk-Chojnacka

Szkolenie otworzyło mi oczy na dużo nieznanych faktów

Dziękuję za wspólne, intensywnie spędzone dwa dni na szkoleniu Kwiaciarnia bez falstartu. Szkolenie otworzyło mi oczy na dużo nieznanych faktów. Dziękuję Panu Andrzejowi za cenne wskazówki, przekazanie ogromu wiedzy i informacji pochodzących z 25 letniego doświadczenia w branży. Myślę, że to co usłyszałam pomoże mi bardzo w prowadzeniu mojej kwiaciarni, którą niebawem zamierzam otworzyć. Wdzięczna kursantka.

Kamila Filarowska

Wiedza z lat doświadczeń

Świetne wprowadzenie, bardzo praktyczna wiedza płynąca rzeczywiście z lat doświadczeń.

Kamil Świątkiewicz

Fajna atmosfera i dużo nowinek florystycznych

Fajna atmosfera i dużo nowinek florystycznych. Dziękuję za te wszystkie cenne informacje 🙂 Nie ma strachu a jest jeszcze większa motywacja 🙂

Milena Pawluk

Skarbnica Wiedzy i Mądrości

Ja jestem pod wrażeniem ilości informacji, jakie otrzymałam i wdzięczna jednocześnie za chęć podzielenia się tak ogromnym wieloletnim doświadczeniem! To były najbardziej owocne dni w całym moim procesie myślenia: pójścia w tym kierunku, czy nie. myśli wiele. burza mózgów. natomiast polecam każdemu, kto planuje wejść w biznes florystyczny Andrzej Dąbrowski, bo to Skarbnica Wiedzy i Mądrości. Lata doświadczeń, lata praktyki to najlepszy fundament jaki można przekazać. ja ze swojej strony dziękuję. polecam tego człowieka ♥️

Katarzyna Więcławska

Zdecydowanie polecam Szkolenie “Kwiaciarnia bez falstartu”

Zdecydowanie polecam Szkolenie “Kwiaciarnia bez falstartu”. Wiedza przekazana przez Pana Andrzej Dąbrowski była OGROMNA – potwierdzona przykładami z życia. Szkolenie trwało dwa dni, a mogłabym w nim uczestniczyć cały tydzień. Profesjonalnie i wyczerpująco, do tego bardzo sympatycznie 🙂 Dziękuję raz jeszcze za całą masę cennych wskazówek. Czekam na kolejne szkolenie!

Ewa Kaźmierczak

Teoria była poparta praktycznymi przykładami

Miałam już przyjemność uczestniczyć w zajęciach z Panem Andrzejem kilka lat wcześniej i wiedziałam czego się spodziewać. Niemniej jednak byłam zaskoczona. Pan Andrzej dzielił się z nami swoimi błędami, opowiadał o sukcesach, o stresach i radościach związanych z branżą. Teoria była poparta praktycznymi przykładami, co powodowało, że słuchałam z “otwartą buzią”. Otrzymałam mnóstwo wskazówek, porad oraz… pomocną dłoń na przyszłość. Atmosfera na szkoleniu była przesympatyczna! Cieszę się ogromnie, że wzięłam udział w tym szkoleniu. Czekam na kolejne…
Pan Andrzej to PRAWDZIWE wsparcie florystów!

Ewa Kaźmierczak

Ja po tym szkoleniu właśnie zrobiłam krok do tyłu

Uczestniczyłam w dwudniowym szkoleniu Kwiaciarnia bez falstartu i ono naprawdę otwiera oczy i daje do myślenia jak zamienić pasję w realny biznes. Ja po tym szkoleniu właśnie zrobiłam krok do tyłu i myślę, że szczególnie w tym biznesie trzeba nieustannie analizować i podejmować nowe decyzje. Szkolenia Pana Andrzeja polecam każdemu kto chciałby otworzyć kwiaciarnie czy pracownię florystyczną.

Anna Miązek

Na takie szkolenia chce się wracać

Na takie szkolenia chce się wracać – tak w największym skrócie mogę podsumować dwudniowe szkolenie we Wrocławiu pt. “Kwiaciarnia bez falstartu”. Bardzo merytorycznie, wyczerpująco i profesjonalnie przedstawiona tematyka poparta wieloma przykładami z branży florystycznej. Wysoka kultura osobista Pana Andrzeja i perfekcjonizm robi wrażenie. Ponadto, błyskotliwie odpowiada na każde zadane pytanie, to chodząca encyklopedia wiedzy! Polecam każdemu, kto jeszcze zastanawia się czy powinien wziąć udział w tym szkoleniu.

Olena Krawczuk-Chojnacka

Wyniosłam bardzo dużo praktycznego doświadczenia

Byłam u pana Andrzeja na szkoleniu “Kwiaciarnia bez falstartu” – genialne!!! 2 dni non stop wiedza biznesowo-kwiatowa poparta przykładami z własnego doświadczenia (momentami czułam się jak złodziej “kradnący” skrzętnie skrywane od pokoleń tajemnice firmy przekute na sukces). Dzięki dla prowadzącego, że chciał zdradzić tyle! Mało takich ludzi na świecie! Podziwiam za mądrość i jestem pod wrażeniem, że tak szczerze i prosto mówił o własnych porażkach. Wyniosłam bardzo dużo praktycznego doświadczenia – co robić, jak działać, a czego nie tykać … Mam nadzieje, że będę potrafiła wykorzystać. To była jedna z lepszych inwestycji w moim życiu. Jeszcze raz dzięki Andrzej Dąbrowski�

Anna Nowańska

Super szkolenie. Bardzo otworzyło mi oczy

Super szkolenie. Bardzo otworzyło mi oczy i pozwoliło spojrzeć na wiele spraw zupełnie inaczej. Świetny prowadzący posiadający ogromną wiedzę. Polecam również każdemu kto już posiada własny biznes 🙂

Dorota Iwandowska

Mogłam bez zahamowań zadawać nurtujące mnie pytania i prosić o wyjaśnienia

Od roku prowadzę moja kwiaciarenkę i nie było mi łatwo “uwolnić” się” na dwa dni szkolenia. Jednak bardzo chciałam zobaczyć prawdziwy plan marketingowy, sprawdzić czy moje sposoby planowania zakupów i prognozowania sprzedaży są poprawne – chciałam poznać bardziej skuteczne metody i w końcu chciałam zebrać informacje, by sprawdzić czy moja wizja kwiaciarni jest realistyczna, a przede wszystkich rentowna. Uważam, że było warto wziąć udział w tym szkoleniu i co więcej, przekonałam się, że to szkolenie to może również pomóc osobom, które już wystartowały z własną kwiaciarnią. Oprócz świetnej atmosfery, w pełni profesjonalnej organizacji oraz bardzo dobrej struktury szkolenia, w ciągu tych kilku dni w każdym momencie mogłam bez zahamowań zadawać nurtujące mnie pytania i prosić o wyjaśnienia. Cenię wiedzę merytoryczna i praktyczną Pana Andrzeja, wiele jego sugestii zmusiło mnie do zastanowienia i dzięki temu powstały nowe pomysły.

Natalia Nowak

Plan szkolenia


Panel 1

4 godz.


Czy warto otworzyć kwiaciarnię?


Historia biznesu florystycznego w pigułce

Analiza danych historycznych, aktualnej sytuacji na rynku kwiatowym i prognozy na przyszłość

Analiza SWOT polskiego rynku florystycznego

Kwiatowe nastroje Polaków

Ważne wskaźniki makroekonomiczne dla przedsiębiorcy florystycznego

Panel 2

4 godz.


Jak otworzyć kwiaciarnię lub pracownię?


Ile kosztuje kwiaciarnia skazana na sukces? Przykłady z branży

Analiza kosztów bieżących kwiaciarni

Wady i zalety bycia przedsiębiorcą

Podstawowe informacje o zakładaniu firmy

Wybór formy opodatkowania

Kwiaciarnia czy pracownia - ważny wybór

Finansowanie działalności gospodarczej

Panel 3

4 godz.


Quo vadis florysto?


Analiza SWOT florystycznej firmy – ćwiczenie

Lokalizacja kwiaciarni ma wpływ na wszystko

Różne strategie działania przedsiębiorstwa florystycznego

Dopasowanie asortymentu do wybranej strategii

Źródła zaopatrzenia kwiaciarni – polecani dostawcy

Analiza najczęściej popełnianych błędów w branży

Polityka cenowa - perfekcyjna wycena

Panel 4

4 godz.


Kwitnący biznes


Przykładowy biznes plan dla kwiaciarni

Prognoza finansowa pierwszych miesięcy działalności kwiaciarni - ćwiczenie

Pomysły na marketing na otwarcie.

Plan marketingowy w pierwszym roku działalność

Sezonowość kwiatów ciętych

Specyficzne warunki przechowywania kwiatów ciętych

Na szkoleniu


  • Dowiesz się, gdzie najlepiej kupować kwiaty, rośliny i artykuły dekoracyjne. 
  • Dopasujesz strategię do okolicznościach planowanej działalności. 
  • Będziesz potrafił doszacować wartość swojej pracy. 
  • Ile musisz zgromadzić kapitału na swoja wymarzoną kwiaciarnię/pracownię. 

Po szkoleniu otrzymasz


  • Arkusz kalkulacyjny FINANSE KWIACIARNI.
  • Gotową mądrą odpowiedź na głupie pytanie – ile będzie kosztowała dekoracja? 
  • Różne formularze przydatne w kwiaciarni i pracowni. 

Harmonogram


Dzień 1


Dzień 2


Panel 1


9:00 - 11:00

Przerwa 15 min

11:15 - 13:15

Przerwa obiadowa 1:45 godz.

Panel 2


15:00 - 17:00

Przerwa 15 min

17:15 - 19:15

Panel 3


9:00 - 11:00

Przerwa 15 min

11:15 - 13:15

Przerwa obiadowa 1:45 godz.

Panel 4


15:00 - 17:00

Przerwa 15 min

17:15 - 19:15

Zgłoś się 7 dni wcześniej i zapłać o 100 zł mniej!
Użyj kuponu przy dacie szkolenia.

2 dni

4 panele

890 zł

Najbliższe terminy

30-31 stycznia, Online - Microsoft Teams

Kupon zniżkowy na 100 zł: 

KBF240130

Szkolenie prowadzi

Andrzej Dąbrowski

Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem.

„Popełniłem już wiele swoich błędów. Ty możesz popełniać swoje, ale nie musisz popełniać już moich.”