Sycylia z Mariolą Miklaszewską

3 dni, 7 godzin dziennie (21 godz.)


Chcielibyśmy w naszym działaniu wyjść poza potoczne znaczenie tego przysłowia. Aby podróże kształciły jeszcze bardziej. Czy można połączyć podróże do pięknych miejsc w Europie, błogi wypoczynek i warsztaty florystyczne pod okiem mistrza florystyki? Jesteśmy przekonani, że tak! Od wielu lat łączymy pasję do podróży z pasją do florystyki! Zapraszamy na cykliczne, wyjazdowe warsztaty pod nazwą „Podróże kształcą florystycznie”! Zwiedzajmy wspólnie najpiękniejsze miejsca w Europie w poszukiwaniu florystycznych inspiracji. 

Plan warsztatów florystycznych: Sycylia 2024

3 dni, 7 godzin dziennie (21 godz.) - Wylot z Katowic do Katanii

8-15 listopada 2023 (warsztaty 10-14 listopada)

Prowadzi: Mariola Miklaszewska

Czy może być coś bardziej kuszącego niż robić to co się kocha w raju? Bo czyż nie jest rajem włoska Sycylia, z jej przepiękną, zapierającą dech przyrodą? A jeśli do tego jeszcze dołożymy wspaniałe towarzystwo, nadające na tych samych florystycznych falach i ciekawe szkolenie to raj jest boski…


  • Dzień 1: Bukiety i kompozycje w naczyniu w stylu angielskim

    W tych wymarzonych warunkach proponujemy ćwiczenia z bukietów i kompozycji w naczyniu w stylu angielskim, czyli asymetria, elegancja i obfitość, z dużym dodatkiem naturalnych, ogrodowych elementów, które w połączeniu z asymetrycznym układem roślin powodują, że praca staje się niebywale intrygująca, ale do wykonania dość trudna zarazem. Tego typu kompozycje są aktualnie niezwykle na czasie. Odnajdują się we wszystkich wnętrzach, doskonale sprawdzają się we wnętrzach firmowych, ale i w prywatnych domach są również bardzo lubiane.

  • Dzień 2: Florystyka ślubna

    Druga propozycja to jak zwykle tematyka ślubna. I tu będziemy poruszać się w stylu dekoracyjnych, ale z asymetrycznym porządkiem kompozycyjnym, czyli bukiet ślubny boho i angielski, bo to tematy modne, ale trudne i warte tego, by je udoskonalić.

  • Dzień 3: Ślub w plenerze

    Ostatni dzień szkolenia to instalacja ślubna w plenerze. I tu jak zwykle damy ponieść się fantazji i odlecimy we florystyczny kosmos.

A wszystko to odbędzie się z humorem, luzem, przy włoskiej kawie, w przyjacielskiej atmosferze, bo inaczej nie umiemy i nie chcemy."

Image
Image

Image
Image

Wylot z Katowic do Katanii

We własnym zakresie:
Dojazd, dolot, nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie. Chętnie pomożemy we wszystkich formalnościach, zarezerwowaniu biletu, noclegu, transferu z lotniska.

Warunkiem koniecznym jest zebranie minimum 10 osobowej grupy. Proszę wcześniej nie dokonywać rezerwacji noclegu i przelotu.