IPM Essen – wskazówki praktyczne

Andrzej DąbrowskiWF Dodaj komentarz

Warto przygotować się wcześniej do wizyty na targach, warto zaplanować – co, gdzie, kiedy?

Informacje i usługi dla gości targów
Od bogactwa roślin, przez rozwiązania techniczne, po florystykę i wyposażenie — targi IPM ESSEN skupiają w jednym miejscu cały łańcuch wartości w ogrodnictwie. Goście imprezy mogą skorzystać przed targami i w ich trakcie ze sprawdzonej infrastruktury oraz nowych rozwiązań:

Internetowa sprzedaż biletów i kasa dzienna
Przedsprzedaż biletów do wydruku w sklepie internetowym pozwoli oszczędzić czas w drodze na wystawę. Płatności można dokonać przez Internet za pomocą karty kredytowej (Visa, American Express, MasterCard) oraz usług giropay lub Sofortüberweisung. Ponadto otwarta będzie kasa dzienna.

Ceny biletów
Bilet 1-dniowy normalny: 23 euro
Bilet 2-dniowy: 34 euro
Bilet 4-dniowy: 59 euro
Grupy od 20 osób: 13 euro za osobę
Uczniowie / studenci: 13 euro

Gdy jesteśmy zaproszeni przez jakiegoś z wystawców, w tym przypadku warto wcześniej online zamienić kody na wejściówki.

Szatnia
Przy każdym wejściu na targi, kosztuje 2 euro.

Bezpłatna aplikacja dla gości
Dzięki licznym funkcjom bezpłatna aplikacja usprawni wizytę na targach IPM ESSEN. Zawiera dokładną listę wystawców i produktów oraz mapę wszystkich dostępnych hal i stanowisk. Za pomocą opcji ulubionych można zestawić osobisty plan wizyty, a schemat rozmieszczenia wystawców posłuży lepszej orientacji na terenie wystawy. Aplikację dla gości targów można pobrać ze sklepów Google Play oraz iTunes.

Bezpłatny dostęp do wi-fi
Targi Essen udostępniają w halach bezpłatną sieć wi-fi dla wszystkich gości. Wystawcy otrzymają swój kod dostępu na identyfikatorach, a goście będą mogli korzystać z hotspotów w określonych miejscach, np. we foyer i w centrum kongresowym, po bezpłatnej rejestracji.

Jedzenie
Na terenie targów znajduje się kilka restauracji i barów, gdzie za przyzwoite pieniądze można zjeść ciepły posiłek i napić się kawy.

Noclegi w Essen
Miasto Essen oferuje różnorodne możliwości noclegowe. Najkrótsza droga prowadzi z hotelu Atlantic Congress, który bezpośrednio sąsiaduje z terenami targowymi. Można się także zgłosić do centrali turystycznej w Essen, która pomoże zaplanować pobyt, uzyska odpowiednie oferty i zarezerwuje noclegi.
Więcej informacji na stronach www.essen-tourismus.de oraz booking.com.

Jak dotrzeć na IPM?

Samochodem
Na targi można szybko i łatwo dostać się autostradami Rhein-Ruhr A52, A3, A40 oraz A42. Adres do wpisania w system nawigacji: Norbertstraße 2, 45131 Essen.

Pociągiem
Główny dworzec kolejowy w Essen jest węzłem komunikacyjnym dla dziennie ponad 120 połączeń ICE, InterCity, EuroCity i InterRegio we wszystkich kierunkach. Stąd można dotrzeć na targi Essen w zaledwie pięć minut metrem, linią 11. Przystanki docelowe: „Messe Ost/Gruga-Halle” (wejście od wschodu) oraz „Messe West-Süd/Gruga” (wejście od zachodu).

Samolotem
Lotnisko Düsseldorf znajduje się zaledwie 20 minut jazdy samochodem od terenów targowych. Obsługuje dziennie ponad 500 startów i lądowań, dzięki czemu zapewnia połączenia lotnicze z ponad 170 miastami na świecie. Na środku poziomu przylotów w terminalu B znajduje się punkt informacyjny na temat targów Essen.

Autobus Airport Express między lotniskiem Düsseldorf a targami
W czasie targów między lotniskiem Düsseldorf a terenami wystawowymi jeździ autobus wahadłowy Airport Express. Kursuje we wszystkie dni imprezy co 30 minut i wyrusza sprzed hali przylotów przy terminalu A/B z przystanku 2. Czas przejazdu wynosi ok. 20 minut. Bilet kosztuje 15 euro w jedną stronę i 25 euro w obie strony.

Parkingi
Gościom przybyłym samochodami targi Essen zapewniają 5000 miejsc parkingowych w pobliżu terenów wystawowych oraz kolejne 7000 w systemie „parkuj i jedź”, a także nowoczesny system informacji parkingowej. Dla osób niepełnosprawnych dostępne są oznaczone miejsca parkingowe, znajdujące się bezpośrednio przy wejściach od wschodu, południa i zachodu. Szczegółowy plan parkingów oraz dokładne informacje na temat ułatwień dla osób niepełnosprawnych są dostępne w Internecie.

Jadąc w pierwszym dniu w kierunku targów zastanawialiśmy się czy znajdziemy miejsce parkingowe w pobliżu targów? Jechaliśmy od strony zachodniej autostradą nr 52 i już przed miejscowością Kettwig zauważyliśmy sygnalizację, że parkingi wokół targów są już zajęte i sugestię, aby zjechać z autostrady na okoliczny parking. Okazuje się, że na obrzeżach Essen przygotowane są specjalne parkingi połączone z targami komunikacją autobusową. Bardzo wygodne rozwiązanie, autokar dowozi odwiedzających w samo centrum targów między wejście południowe i zachodnie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i dość tanie (koszt 6 euro, w cenie całodniowy parking i dowóz do targów). Jednak co w przypadku, gdy będziemy chcieli zrobić jakieś zakupy na targach? Trudno będzie się wtedy zabrać z większymi zakupami do autobusu …
Jest i na to pomysł, jednak trzeba wcześniej wstać i dotrzeć do parkingu P5 (położonego w sąsiedztwie targów) nie później niż przed godziną 8:30. Nam udało się wjechać na parking w ostatnim dniu targów jako jeden z ostatnich samochodów (na skrzyżowaniu pojawiła się informacja, że parking P5 jest już zajęty). Koszt tego parkingu to 9 euro za dzień.

Więcej informacji na temat wizyty na targach można znaleźć na stronach: www.ipm-essen.de oraz www.messe-essen.de.

O Autorze

Andrzej Dąbrowski

Facebook Twitter

Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.