Targi IPM ESSEN 2012

Andrzej DąbrowskiRynek Dodaj komentarz

Targi IPM ESSEN są centralną sceną światowego handlu Zielonej Branży

59 600 branżowców widziało innowacje 1 517 wystawców z 44 krajów

Targi IPM ESSEN 2012 były dla Zielonej Branży nie tylko barometrem nastrojów, lecz również i koniunktury. 36 procent gości przybyło z zagranicy – co oznacza wzrost udziału zagranicznego o 10 procent. Taki wzrost międzynarodowej reprezentacji przy jednocześnie bardzo wysokiem udziale osób podejmujących decyzje – 74 procent odwiedzających IPM to decydenci – charakteryzuje ogromny sukces 30. edycji IPM ESSEN, która zakończyły się w na terenie Messe Essen. 59 600 specjalistów z ponad 90 krajów informowało się i dokonało zamówień u 1 517 wystawców z 44 krajów. „O 30. edycji targów IPM ESSEN mówi się w samych superlatywach“, co zgodnie stwierdzili Frank Thorwirth, przewodniczący dyrekcji targów Messe Essen oraz Egon Galinnis, kierownik targów Messe Essen. „Najpiękniejszy prezent na „30. urodziny” sprawili targom IMP wystawcy i goście, którzy swoim sukcesem potwierdzają koncept targów IPM.“

Kwiatowe aranżacje na poziomie klasy światowej w FDF Florist Event Center

Dla międzynarodowego świata florystyki wizyta na targach IPM ESSEN 2012 była koniecznością. W zapełnionej do ostatniego miejsca hali FDF-FloristEvent – Center 1A/Green City – Zrzeszenie Branżowe Niemieckich Florystów (Fachverband Deutscher Floristen) zaprezentowało pełne spektrum kreatywnosci florystycznej. Sięgające w przestrzeń obiekty najlepszych z najlepszych zachwycały florystów i przedstawicieli mediów tej branży. Helmuth Prinz, Prezes Zrzeszenia Branżowego Niemieckich Florystów (Fachverband Deutscher Floristen e.V. FDF) – powiedział: „Targi IPM ESSEN 2012 zaprezentowały się silnie, kolorowo, dynamicznie i twórczo na najwyższym poziomie! Dla FDF, w roku jubileuszowym, stały się one ponownie bramą do międzynarodowego świata florystyki.“

Przodujący na arenie międzynarodowej florysta Gregor Lersch oraz niemieccy mistrzowie florystyki Thomas Gröhbühl i Felix Geiling-Rasmus zaprezentowali w zapierającym dech pokazie na oczach gości z wielu krajów pełną artyzmu kwiecistą grę kolorów, struktur i proporcji. Marry Mania, wytworne przedstawienie weselne, zaprezentowało innowacyjne aranżacje kwiatowe na ten „najpiękniejszy dzień życia”. Zbieżnie z tymi momentami kulminacyjnymi w sztuce układania kwiatów FDF przedstawiło programy florystyczne do promocji sprzedaży z myślą o skutecznym wprowadzeniu kwiatów na rynek zbytu. Do nich zalicza się nowa „ofensywa bukietów” BBH/FDF, polecająca w roku 2012 między innymi podwiązywane bukiety w naturalnych kompozycjach z kwiatów o długich łodygach.

Kolejne wyjątkowe aranżacje kwiatowe mieściły się na piętrze targów IPM. Nastrojowe wyspy tematyczne, place śródziemnomorskie, prowadziły gości i fachowców przez ukwieconą strefę florystyczną. Niemiecki mistrz florystyki Thomas Gröhbühl zainscenizował kwiatowe asortymenty wystawców. Także zorganizowane na targach IPM w hali 9.1. konkursy oraz w nowa hala „Albert-Helmes” były atrakcyjnymi punktami, przyciągającymi gości. Gratulacje otrzymała Joanna Jakoby z Blumen Naskret z Düsseldorfu, która w tym roku wygrała ulubiony Puchar Targów (Messe-Cup).

O Autorze

Andrzej Dąbrowski

Facebook Twitter

Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.