Drukarki do szarf, która najlepsza?

Andrzej DąbrowskiWsparcie 1 Comments

Mieliśmy okazję w firmie testować dwie drukarki do szarf Godex G500 oraz TSC TTP-244 Pro. Oto nasze spostrzeżenia na temat tych drukarek, których głownie używaliśmy do wydruku szarf pogrzebowych umieszczanych na wieńcach i wiązankach.

Godex G500

Drukarka G500 to wiodący model w zakresie drukarek biurkowych marki Godex. Urządzenie umożliwia wydruk termiczny i termotransferowy, wyposażone jest w interfejsy USB i Centronics (opcjonalnie również Ethernet) oraz głowicę o rozdzielczości 203 dpi. Pozwala także aplikować taśmy termotransferowe o długości do 300 metrów (gilza 1” czyli 25,4mm). Opcjonalnie domontować można w drukarce takie moduły jak odklejak lub gilotynę/obcinak etykiet. Godexem G500 można zadrukować etykiety termiczne, papierowe (termotransferowe) oraz foliowe o różnych wymiarach (ograniczeniem jest szerokość etykiety 118 mm). Drukarka wykorzystuje dołączone bezpłatnie oprogramowanie GoLabel, pozwalające na szybkie i intuicyjne projektowanie etykiet. Gwarancja na Godex G500 wynosi 36 miesięcy na drukarkę i 6 miesięcy (lub 50 km) na głowicę.

TSC TTP-244 Pro

 

Podobnie jak poprzednik drukuje z rozdzielczością druku 203 dpi. Termotransferowa drukarka TSC oferuje szybkie wydruki, bo aż 127 mm/s w wytrzymałej konstrukcji. Pod obudową tego urządzenia znajduje się 200 MHz 32-bitowy procesor RISC z 8 MB pamięci SDRAM oraz 4 MB pamięci Flash. Urządzenie przeznaczone jest dla osób szukających wysokiej jakości sprzętu w połączeniu z niskimi kosztami. Drukarka obsługuje taśmy o średnicy wewnętrznej 25 mm oraz długości do 300 m co sprawia, że rzadziej wymieniamy rolkę. TSC TTP-244 Pro komunikuje się za pomocą portu USB 2.0 oraz RS-232. W drukarce można użyć dodatkowych opcji takich jak: Bluetooth, slot na kartę SD, zewnętrzny uchwyt na etykiety, klawiatura.

Budowa i wyposażenie

Po wyjęciu z pudełka obie drukarki zbliżone gabaryty. Jakość plastiku w drukarce Godex G500 jest zdecydowanie lepsza i sprawia wrażenie solidniejszej. Jest nieco lepiej zaprojektowana i zbudowana.  Drukarka TSC TTS 244 Pro sprawia wrażenie, że ktoś próbował tutaj zbyt mocno zaoszczędzić. Obie drukarki mają zbliżone możliwości na plus przemawia ilość dodatkowych akcesoriów, które można podłączyć do drukarki, oraz wielkość pamięci, której w Godexie jest dwa razy więcej zarówno RAM jak i flash w której przechowywane są dodatkowe czcionki.

Dane techniczne

TSC TTP-244 Pro GoDEX G500
Rodzaje druku: termiczny i termotransferowy termiczny i termotransferowy
Rozdzielczość drukowania: 203dpi 203dpi
Maksymalna szerokość druku: 108mm 108mm
Maksymalna długość druku: 2286mm 1727mm
Maksymalna prędkość druku: 127mm/s 127mm/s
Maks. długość taś. drukującej: 300m 300m
Średnica gilzy: Papier – 25,7mm (1″), Tasma – 25,7mm (1″) Papier – 1”, 1.5, 3”(25.4mm, 38.1mm, 76,2mm), Taśma – 1”(25.4mm)
Pamięć: 8MB RAM/4MB FLASH 16MB RAM/8MB FLASH
Rodzaje interfejsu: USB, RS-232, LPT (w zalezności od konfiguracji) USB, LPT, RS-232, Ethernet
Drukowane kody kreskowe: 1D: Code 39, Code 93, Code 128UCC, Code 128 subsets A.B.C, Codabar, Interleave 2 of 5, EAN-8, EAN-13, EAN-128, UPC-A, UPC-E, EAN and UPC 2(5) digits add-on, MSI, PLESSEY, POSTNET, RSS-Stacked, GS1 DataBar, Code 11

2D: PDF-417, Maxicode, DataMatrix, QR code, Aztec

1D: Code 39, Code 93, EAN-8/13 (add on 2&5), UPC-A (add on 2&5), I2 of5&I2of% with Shipping, Bearer Bars, Codabar, Code 128(subset A,B,C), EAN 128, RPS 128, UCC 128, UCC/EAN-128 K-mart, Random, Weight, PostNET, ITF 14, China PostalCode, HIBC, MSI, Plessey, Telepen, FIM i GS1Databar

2D: PDF417, QR code, MaxiCode, Micro PDF417, Data Matrix, Micro QR code, Aztec code

Języki programowania: TSPL-EZ EZPL, GEPL, GZPL
Dołączone oprogramowanie: aplikacja do projektowania etykiet Sterownik Windows, GoLabel
Dostępne opcje dodatkowe: Bluetooth, Wi-Fi, slot na kartę SD, zewnętrzny uchwyt na etykiety, klawiatura dyspenser (odklejak), gilotyna (nóż, obcinak), zewnętrzny podajnik etykiet, nawijak
Wymiary: 232x156x288mm 285x171x226mm
Waga: 2,5kg 2,72kg
Gwarancja: drukarka 24 miesiące, głowica 12 miesięcy 36 miesięcy, głowica 6 miesięcy lub 50km

Oprogramowanie

GoLabel to darmowe i wydajne oprogramowanie do projektowania etykiet. Nie tylko sprawia, że ​​projektowanie etykiet jest proste, intuicyjne i łatwe, ale także spełnia szeroki zakres potrzeb związanych z drukowaniem. GoLabel jest BEZPŁATNY dla wszystkich użytkowników drukarek kodów kreskowych GoDEX. Oprogramowanie GoLabel dołączane do Godexa według nas nie jest idealne, ale przy odrobinie cierpliwości i zacięcia da się na nim pracować. Jego interfejs jest nieco archaiczny i w wielu miejscach rozwiązania są dyskusyjne, ale nie zmienia to faktu że da się na nim pracować w miarę rozsądnie.

BarTender jest oprogramowaniem bardziej nowoczesnym, ale za to jego instalacja jest długa i bardziej skomplikowana niż poprzednika. Jest za to bardzo uniwersalne, można je dostosować w firmie przy automatyzowaniu procesów, więc pewnie z powodzeniem nada się dla bardziej skomputeryzowanych miejsc.

Nie będziemy się tutaj za bardzo rozpisywać, bo nie jesteśmy specami od oprogramowania i nie jesteśmy w stanie przeanalizować wszystkich jego funkcjonalności, których jest tutaj cała masa. Jak umieszczanie clipartów, obrazków, napisów, kodów kreskowych.

Cena

 

TSC TTP-244 Pro GoDEX G500
Wersja USB 1529 1299
Wersja z LAN 1249

Podsumowanie

Mimo zbliżonych parametrów, możliwości i wyposażenie dodatkowe wcześniej wspominanie przemawiają zdecydowanie na korzyść drukarki Godex G500 jest ona produktem dojrzalszym i choć oprogramowanie pozostawia do życzenia, zawsze można wypróbować te, które dostarczane jest do drugiej drukarki o nazwie BarTender 2016. Można je pobrać za darmo ze strony. procenta https://pl.seagullscientific.com/label-software/barcode-label-design-and-printing/

Mamy wszystko co potrzebne do druku szarf

UWAGA: Dla naszych klientów przygotowaliśmy:

  • dodatkową instrukcję ułatwiającą instalację drukarki i rozpoczęcie użytkowania,
  • wsparcie telefoniczne,
  • dodatkowo kilka fajnych czcionek idealnych do pisania szarf z polskimi znakami.
O Autorze

Andrzej Dąbrowski

Facebook Twitter

Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

Komentarze(y) 1

  1. Witam!
    Od dobrych prawie 7 lat używamy drukarki TSC TTP-244 Plus poprzednik prezentowanego w artykule modelu TSC TTP-244 Pro. Sprzęt bardzo dobry godny polecenia, nas do tej pory nigdy nie zawiódł :).

    P.S.
    Osobiście polecam zakup drukarki do szarf – niezależnie którego modelu. Wieńce z drukowanymi szarfami prezentują się MEGA elegancko. Polecam 🙂 to dobrze ulokowane pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.