Kalendarz Florysty 2019

Andrzej DąbrowskiWF 1 Comments

Rozpoczęliśmy sprzedaż Kalendarza Florysty na rok 2019. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt. Zarówno użytkownikom, za ich cenne uwagi, które pozwalają na doskonalenie kalendarza jak i osobom bezpośrednio pracującym przy edycji i druku. Chciałbym w tym miejscu wspomnieć również reklamodawców, zarówno tego wydania jak i poprzednich, którzy chętnie wspierają projekt. Dzięki Wam wszystkim tworzymy coś nowego, unikalnego, pomocnego w codziennej pracy w kwiaciarni.

Poprawić efektywność, czerpać radość z pracy

Docierają do nas informacje potwierdzające sens wydawania kolejnych edycji Kalendarza Florysty. Okazuje się być przydatny, inspirujący, wręcz niezbędny. Cieszy nas to, że ta publikacja pozwala lepiej zaplanować biznes, prowadzić analizy, uporządkować wiele spraw w jednym miejscu. Po prostu pomaga pasję przekuć w biznes, a zachowanie równowagi między tymi dwoma filarami przyczynia się do rozwoju i osiągnięcia sukcesu Twojego kwitnącego przedsiębiorstwa.

Czy ten kalendarz pozwala Ci uporządkować swoją codzienność przedsiębiorcy? Czy skłania do analizy Twojego biznesu florystycznego? Czy pozwala lepiej planować to, co mogło się wydawać nie do zaplanowania? A może masz jakiś inny pomysł, który moglibyśmy wykorzystać w kolejnej edycji? Czekamy na wszelkie opinie i sugestie, ten kalendarz cały czas ewoluuje, dzięki Wam.

Poznaj Kalendarz Florysty 2019

Kalendarz książkowy – podstawowe narzędzie analityczne przedsiębiorcy florystycznego, pomaga zaplanować codzienność w kwiaciarni. Wpisujemy tam ważne wydarzenia, zlecenia, notatki i kontakty. Kalendarz Florysty został zaprojektowany przez florystów, z myślą o florystach. Ten kalendarz dostosowany jest do codziennych potrzeb w kwiaciarni i pracowni florystycznej.

Oprócz większej ilości miejsca na notatki, dostosowanej do popytu w kwiaciarni, znajdziesz w nim: ważne terminy dla przedsiębiorcy, plan dostaw do kwiaciarni, zasady przyjmowania i realizacji zleceń, mapa kosztów dostaw bukietów, plan roczny 2019, 2020, plan urlopów, codzienna notatka od konsultanta, odsyłania do ciekawych artykułów rozwijających temat notatki, informacja o niebezpiecznych roślinach w otoczeniu florysty, tabela opisująca sezonowość kwiatów od polskich ogrodników, skorowidz od A do Z. Zaprojektowany tak aby z łatwością prowadzić notatki, a także zachęcający do prognozowania, planowania i analiz. Lepsza organizacja to efektywniejszy biznes, a przecież o to chodzi we współczesnej kwiaciarni.

Planuj, prognozuj, analizuj

Zacznij od najprostszych rzeczy: obserwuj, podliczaj, notuj, analizuj, wyciągaj wnioski. Dobrym przykładem skutecznego narzędzia do zarządzania kwiaciarnią jest kalendarz książkowy, taki jaki używasz na co dzień. Zapiski z takiego kalendarz to niesamowite źródło wiedzy o Twoim biznesie. Warto zapiski uporządkować i wykorzystać do analizy bieżącej sytuacji w firmie, a także do prognozowania przyszłości. Wbrew przekonaniu o jego prostocie, to idealne narzędzie do zarządzania kwiaciarnią.

Szyty na miarę

Format bloku: 205 x 290 mm Układ: 1 dzień na jednej stronie, sobota na dwóch stronach, niedziela na jednej stronie, dni kwiatowe po kilka stron, przed każdym tygodniem obszerny terminarz tygodniowy, przed każdym miesiącem terminarz miesięczny Objętość: ponad 600 stron Papier: chamois 70g/m², wklejki papier 140g/m²,

Druk: szaro-niebieski

Kalendarium: Imieniny i święta, również święta nietypowe.

Personalizuj

Kalendarz jest dostępny w kilku wariantach: nowoczesny, vintage tradycyjny w 2 kolorach. Wykonujemy również indywidualne projekty okładek, co roku przygotowujemy ich kilkadziesiąt.

Doświadczenie, wiedza, innowacje

Biznesu można uczyć się na własnych błędach, ale po co? Działam w branży kwiatowej ponad 20 lat. Popełniłem już wiele swoich błędów. Ty możesz popełniać swoje, ale nie musisz popełniać już moich. Decydując się na Kalendarz Florysty możesz skorzystać z moich podpowiedzi, wskazówek o tym jak pasję przekuć w biznes. Po latach poszukiwań dla siebie, zacząłem działać konstruktywnie dla innych – moimi rozwiązaniami dzielę się w ramach projektu wsparcieflorystow.pl .

Bardzo ważną rolę w zarządzaniu przedsiębiorstwem odgrywają innowacje umożliwiające osiągnięcie przewagi konkurencyjnej nad innymi rywalami. Nowoczesne pomysły i efektywne kierowanie firmą są w stanie kształtować coraz to nowe zdolności konkurencyjne, nowe potencjały, kreować wartości i korzyści zapewniające firmie pewny byt na rynku.

Kalendarz Florysty na co dzień

Wraz z rozwojem firmy i zwiększaniem zatrudnienia, umiejętność zarządzania okazuje się niezbędna. W branży florystycznej istotnym obszarem zarządzania przedsiębiorstwem jest planowanie i prognozowanie. Przecież kwiaty z których wykonujemy bukiety musimy zakupić, a usługa florystyczna wymaga wcześniejszego zatrudnienia florystów, w takim przypadku planowanie nabiera dodatkowego, zasadniczego znaczenia dla przygotowywania pracy i pełnego wykorzystywania możliwości firmy. Niestety w większości przypadków planowanie i prognozowanie jest intuicyjne. W Twoim przedsiębiorstwie wcale tak być nie musi, ponieważ dobre, systematyczne planowanie i prognozowanie nie jest jednoznaczne z koniecznością wykonywania skomplikowanych analiz, wymaga tylko trochę pracy analitycznej i doświadczenia.

Kalendarz Florysty – dobrze zaplanowany, kwitnący biznes

Historia Kalendarza Florysty to historia obserwacji – wierzymy, że proste rozwiązania dają najwięcej. Projekt stworzył praktyk w branży florystycznej od ponad 20 lat. Kalendarz powstał przy ścisłej współpracy projektanta z innymi przedsiębiorcami florystycznymi. Stworzyliśmy pierwszy w Polsce, a być może na Świecie kalendarz dedykowany florystom, który nie tylko jest praktyczny, ale także estetyczny.

O Autorze

Andrzej Dąbrowski

Facebook Twitter

Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

Komentarze(y) 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.