Kwitnące przedsiębiorstwo z FloraGO

Andrzej DąbrowskiWF Dodaj komentarz

Czas na małe podsumowania naszej akcji zorganizowanej we współpracy z platformą FloraGO polegającej na dofinansowaniu 50% kosztów szkoleń Kwitnące Przedsiębiorstwo w różnych miastach w Polsce co miało umożliwić wielu przedsiębiorcom florystycznym edukację biznesową.

W okresie wakacji uczestniczyło w nim kilkadziesiąt osób. Szkolenia, które odbyły się w tym czasie, to wiele wiedzy i doświadczeń przekazanej uczestnikom. Dwa dni szkolenia to również wiele dyskusji i nawiązanych znajomości florystycznych. Opinie po szkoleniu utwierdzają nas w tym, że warto oprócz szkoleń florystycznych organizować również szkolenia z zakresu strategii, sprzedaży, marketingu. Połączenie tych dwóch filarów daje kompletne podstawy pod mocny biznes.

Marzena Morawska z kwiaciarni Kwiatostacja tak podsumowała swój udział w szkoleniu Kwitnące przedsiębiorstwo w Poznaniu, które zakończyło się dosłownie dwa dni temu:

“My kobiety – florystki zazwyczaj spełniamy marzenia: naszych klientów, naszych dzieci, naszych mężów, a na końcu (jeśli w ogóle) spełniamy swoje. Odkąd pamiętam chciałam pojechać na szkolenia prowadzone przez Wsparcie Florystów, zawsze stawały na drodze jakieś przeszkody, a to byłam zbyt zajęta, a to inne ważne sprawy, a to znowu brak funduszy…
Kiedy zorientowałam się, że FloraGO dofinansowuje szkolenie “Kwitnące Przedsiębiorstwo” postanowiłam skorzystać. Mieszkam i pracuję na Śląsku, mimo że nie mogłam uczestniczyć w szkoleniu w Katowicach postanowiłam pojechać do Poznania. I nie żałuję. Szkolenie prowadzone przez Pana Andrzeja Dąbrowskiego ambasadora marki Wsparcie Florystów okazało się kopalnią licznych wskazówek i wiedzy merytorycznej niezbędnej do zastosowania przy prowadzeniu kwiaciarni. Swoboda atmosfera zaowocowała pięknymi relacjami między nami kwiaciarkami. Po dwóch dniach dyskusji i przyswajania cennej wiedzy praktycznej wracając do domu w głowie szumiało mi od mnóstwa nowych wiadomości. Wydałam połowę ceny wartości szkolenia (wcale nie duże pieniądze) spełniłam jedno ze swoich marzeń a dodatkowo nabrałam pewności, że to co robię z pasji mogę robić również dla pieniędzy. I, że w porządku jest zarabiać na tym co kocha się robić. Jestem ogromnie wdzięczna, za te dwa dni w Poznaniu, za wspólny czas i to co zyskałam dla siebie. Dziękuję Andrzej, dziękuję dziewczyny i dziękuję FloraGO. Teraz już nie mam wątpliwości, że będę na kolejnym szkoleniu. A dla tych którzy mają ostatnią szansę w tym roku skorzystać z promocyjnej ceny i uczestniczyć w szkoleniu w Warszawie taka wiadomość: nie bójcie się, zróbcie pierwszy krok, zróbcie coś dla siebie i sprawdźcie, że warto! Wasz biznes tylko na tym skorzysta.

Morawska z Kwiatostacji w Jastrzębiu – Zdroju ?

Serdecznie zapraszamy, to naprawdę ostatnia szansa na dofinansowane szkolenie ? 30-31 sierpnia w Warszawie ?.

Nie przegap okazji na wzmocnienie Twojego kwitnącego przedsiębiorstwa. Zapisz się już teraz?

Opis, opinie, zapisy na stronie:
https://www.wsparcieflorystow.pl/szkolenia/aplikuj/kwitnace-przedsiebiorstwo

Pomysłodawcą i prowadzącym szkolenie “Kwitnące przedsiębiorstwo” jest Andrzej Dąbrowski. Od listopada 2014 roku uczestniczyło w nim ponad 200 przedsiębiorców florystycznych i w ich opiniach można wyczytać, że było to dla nich wartościowe szkolenie. W trakcie dwudniowego szkolenia prowadzący dzieli się swoim doświadczeniem z ponad 25 letniej działalności florystycznej, udziela wiele wskazówek, odpowiada na nurtujące uczestników pytania, daje wiele narzędzi wypracowanych w praktyce.

W większości przypadków floryści to artystyczne dusze, uwielbiają tworzyć piękne bukiety, kompozycje, dekoracje. Niestety często te same osoby mają problem z ekonomicznymi aspektami działalności kwiaciarni. Problem pojawia się wtedy, gdy w kalkulacji ofert swoich usług floryści zapominają o niektórych kosztach działalności. A przekonanie, że wysoka marża zrekompensuje z nawiązką ponoszone koszty, często jest złudne.

Na dodatek większość przedsiębiorców boryka się z nieustannym brakiem czasu, są od wszystkiego: częste wyjazdy po towar, wiele spotkań, telefonów, biurokracji itp. – co powoduje, że trudno im się skupić na podstawowej działalności, która to de facto generuje zyski. A gdzie tu jeszcze wygospodarować czas na pogłębianie wiedzy „ekonomicznej”?

Każdy przedsiębiorca prowadzący kwiaciarnię lub pracownię powinien zdobyć wiedzę i umiejętności florystyczne, ale przede wszystkim umiejętność efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem. Natomiast warto, aby pracownicy oprócz umiejętności florystycznych, posiadali również wiedzę na temat skutecznej sprzedaży i profesjonalnej obsługi klienta. Dopiero kompleksowe połączenie tych dziedzin pozwoli doprowadzić firmę florystyczną do sukcesu, którego podstawą jest ciągłe doskonalenie i rozwój.

Kryzys zauważalny w ostatnich miesiącach dał wiele do myślenia. Świadomość przedsiębiorców ewoluuje, niektórzy poszukują nowych rozwiązań i zauważają potrzebę doszkolenia się z tematów, które do tej pory zaniedbywali. Zauważają, że pasja już nie wystarcza i aby utrzymać się na konkurencyjnym rynku trzeba podejść do swojego przedsięwzięcia biznesowo. Należy szukać optymalizacji swoich działań, strategii rozwoju firmy. Dlatego chcemy wesprzeć rozwój przedsiębiorców z branży. W aktualnych szkoleniach dodatkowo poruszone zostaną tematy wynikające z obecnej sytuacji.

Aby uczestniczyć w szkoleniu i uzyskać dofinansowanie należy:

  • Wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie organizatora.
  • W formularzu wybrać interesujący Cię termin i miejsce.
  • W polu “Uwagi” wpisać FloraGO Plus, co będzie informacją dla organizatora o współfinansowaniu szkolenia ze strony FloraGO.
  • Pozostałe informacje organizacyjne otrzymasz w mailu zwrotnym.

Tak więc cieszę się z tego wyjazdu. Lubię prowadzić szkolenia, chcę dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Na dodatek doceniam możliwość spotkania się twarzą w twarz z osobami, które chcą rozwijać swój florystyczny biznes. Dostrzegłem to prowadząc kilka webinariów w czasie kryzysu. Brakowało mi rozmów, pytań i odpowiedzi.

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą florystycznym i chcesz w dwa dni przeznaczyć na swój rozwój biznesowy to zapraszam. Teraz szkolenie jest o połowę tańsze. Tak więc teraz cena dwudniowego szkolenia to 475 zł zamiast 950 zł.

? Każde szkolenie Kwitnące Przedsiębiorstwo jest inne, podobne, ale inne. Około 80% treści to plan, powtarzalność, a 20% czasu pozostawiam sobie na reakcję na pytania od uczestników i na bardzo pouczające dyskusje.

Kto jeszcze chętny? Proszę o kontakt – ☎️ 601375900

O Autorze

Andrzej Dąbrowski

Facebook Twitter

Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.