NOVITUS NEXT

Idealne urządzenie fiskalne w kwiaciarni

Andrzej DąbrowskiWF 1 Comments

Przychodzi taki moment gdy potrzebujesz w kwiaciarni nowej kasy fiskalnej i tak było u mnie. Po pierwsze w jednej skończyła się pamięć fiskalna, a drugą kasę potrzebowaliśmy do nowo otwieranej Kwieciarni.  W ponad 25 letniej historii działalności użytkowaliśmy wiele różnych kas fiskalnych. Tym razem szukałem urządzenia, które oprócz podstawowej funkcjonalności, dodatkowo zapewni stałą kontrolę nad biznesem i ułatwi zarządzanie kilkoma punktami handlowymi.

Założyłem, że ma to być kasa fiskalna łatwa w obsłudze ale liczyłem też na innowacyjne rozwiązania. Ważnym kryterium wyboru była odporność urządzenia na trudne warunki jakie panują w kwiaciarniach. Przecież w miejscu pracy florysty taka kasa narażona jest na wilgoć, silikonową mgiełkę, wodę, kleje na gorąco i na zimno, ostre narzędzia, może nawet i na upadki.

Wybór padła na kasę Novitus NEXT. To pierwsze urządzenie na rynku, gdzie zintegrowano wydajną kasę fiskalną z zaawansowanym tabletem. Całość została uzupełniona o system Android, program do zarządzania handlem oraz funkcję synchronizacji danych w aplikacji chmurowej NoviCloud.

next.novitus.pl(otworzy się w nowej zakładce)

Dzięki temu użytkownik ma możliwość nie tylko intuicyjnego i komfortowego obsługiwania klientów, ale także łatwego dopasowania funkcjonalności do aktualnej sytuacji. Dodatkowo, kasa marki Novitus wyposażona jest w wytrzymały mechanizm drukujący, różnorodne interfejsy komunikacyjne i co najważniejsze programowalne ekrany sprzedaży, dzięki którym łatwo można dostosować aplikację sprzedażową do swoich potrzeb, łatwo budować skróty klawiaturowe itp.

Dzięki podwójnej klawiaturze – ekranowej i tradycyjnej można jednocześnie korzystać z zalet dotykowego ekranu albo zamiennie korzystać ze zwykłych klawiszy, gdy np. mamy mokre lub zabrudzone ręce. Ja testuję u siebie wersję z kopią elektroniczną, ale dostępna jest także wersja online tego samego modelu.

Atutem kasy Novitus NEXT jest to, że tak dużo praktycznych funkcji, które posiada, zamknięto w wytrzymałej, małej i eleganckiej obudowie. Dzięki temu urządzenie nie zajmuje zbyt wiele przestrzeni na ladzie w kwiaciarni ale zapewnia lata niezawodnego funkcjonowania.

Mając na uwadze doskonałą funkcjonalność i wytrzymałość, po prostu przyjemność użytkowania, kasa ta stała się szybko ulubioną kasą nie tylko moją ale też pracowników kwiaciarni. Ponieważ ma możliwość dodawania na paragonie numeru NIP nabywcy oraz wystawiania faktur szybko stała się podstawowym urządzeniem fiskalnym w naszej Kwiaciarni. Dotychczas użytkowane urządzenie zostało potraktowane jako kasa rezerwowa.

Dlaczego warto mieć drugą kasę fiskalną

Wiecie jak to jest… sytuacje kryzysowe pojawiają się w najmniej spodziewanym  momencie. Wyobraźcie sobie sytuację kiedy szykujecie się w kwiaciarni na Dzień Kobiet, zakupy kwiatów w maksymalnych ilościach, spodziewacie się wyjątkowych przychodów a tu nagle awaria Twojej jedynej kasy fiskalnej! Co w takim wypadku?

Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w ustawie o VAT, Art. 111 ust. 3.: „Jeżeli z przyczyn niezależnych od podatnika nie może być prowadzona ewidencja obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących, podatnik jest obowiązany ewidencjonować obroty i kwoty podatku należnego przy zastosowaniu rezerwowej kasy rejestrującej. W przypadku gdy ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu rezerwowej kasy rejestrującej jest niemożliwe, podatnik nie może dokonywać sprzedaży.”

Możesz w takiej sytuacji liczyć na szybką reakcję serwisu. Jednak w przypadku skomplikowanej usterki urządzenia naprawa może zająć nawet kilka dni. W takim razie czeka Cię przymusowe zamknięcie kwiaciarni. Czy możesz sobie na to pozwolić? A może bardziej opłacalna będzie inwestycja w dodatkową kasę fiskalną. Zapobiegliwy przedsiębiorca powinien przewidywać zagrożenia i radzić sobie w kryzysowych sytuacjach a najlepiej jakby do nich nie dopuszczał.

Bez wątpienia to urządzenie będzie przydatne w dni kwiatowe, kiedy to w kwiaciarni tworzą się kolejki. Dodatkowe stanowisko pozwoli usprawnić obsługę co na pewno ucieszy klientów, bo kto lubi stać w kolejkach.

Przepisy fiskalne nie wymagają od przedsiębiorców konieczności posiadania rezerwowej kasy rejestrującej. Decyzja o jej zakupie to świadoma decyzja z jej posiadania, bez wątpienia warta rozważenia.

NOVITUS NEXT

Mamy ją, testujemy ją…

To urządzenie pozwala na analizę pracy użytkowników, daje możliwość łatwych zestawień sprzedaży konkretnych pozycji towarowych lub całego asortymentu. Dla mnie ważne jest możliwość łatwego generowania różnych raportów, dotyczących m.in. wystawianych paragonów i faktur bądź obsługiwanych środków płatniczych. Novitus NEXT jest szansą na pełną kontrolę działalności gospodarczej. Teraz pozostaje wyciśnięcie na maxa wszystkich funkcjonalności, ale o tym napiszę wkrótce.

O Autorze

Andrzej Dąbrowski

Facebook Twitter

Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

Komentarze(y) 1

  1. Używamy jej w dwóch naszych kwiaciarniach. Sprawdza się niesamowicie dobrze, super wygodą jest możliwość wystawiania faktur.
    Łatwo się ją aktualizuje i jest dość intuicyjna.
    Wyszła już też jej kompaktowa wersja (praktycznie sam wyświetlacz, bez klawiatury) o tej samej funkcjonalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.