Sezon na wiedzę – webinaria

Andrzej DąbrowskiWF Dodaj komentarz

Panie Jarosław Gowin bardziej to już Pan nie może wkurzyć przedsiębiorców, szczególnie tych florystycznych co dowiedzieli się wczoraj tuż przed godziną 16 o tym, że na drugi dzień zamknięte zostaną cmentarze na 3 dni. Czy Wy w ogóle w rządzie RP rozmawiacie ze sobą? Czy koordynujecie działania? Mam wrażenie, że nie i bardzo mnie to niepokoi.

Dzisiaj rano pojawił mi się taki post sponsorowany na FB, w bardzo złym momencie ponieważ wczoraj przed godziną dowiedziałem się od premiera, że postanowił zamknąć na 3 dni cmentarze. Tak jakby nie można było podjąć tak odważnej decyzji wcześniej aby ogrodnicy, hurtownicy, sprzedawcy kwiatów mogli się przygotować do tego, ograniczyć w minimalny sposób straty, choć w przypadku ogrodników to wręcz byłoby niemożliwe. Ale być może nasi klienci, osoby odwiedzający cmentarze mogli by inaczej zaplanować zadbanie o groby bliskich. A tak naprawdę dowiedzieli się o 16, często po naszych telefonach z kwiaciarni, że nagle dzisiaj muszą odebrać kwiaty i zanieść na groby.

Czy ta decyzja przypadkiem nie spowodowała paniki i zwiększone tłumy na cmentarzach przez kilka godzin do północy. Trzeba przyznać była to odważna decyzja…

A teraz hit dzisiejszego poranka, poniżej cytat Pana zaproszenia na webinarium:? “W Ministerstwie rozwoju Pracy i Technologii pracujemy razem z przedsiębiorcami i dla przedsiębiorców. Skutecznie zmieniamy warunki i otoczenie prowadzenia biznesu w Polsce na bardziej przyjazne naszym firmom. Dlatego wszystkich przedsiębiorców i osoby, które dopiero wchodzą w fascynujący świat biznesu zapraszam na webinarium Ministerstwie rozwoju Pracy i Technologii …”

Akurat tu trafił Pan w sedno – “Skutecznie zmieniamy warunki i otoczenie prowadzenia biznesu w Polsce…” – obawiam się, że w przypadku kilku branży udało się to zrobić perfekcyjnie. Bez wątpienia przedstawiciele branż: hotelarskiej, fitness, ślubnej będą wam za te zmiany dozgonnie wdzięczni.

Na przykład floryści, którzy akurat są znaczną częścią branży ślubnej, ostatnio dowiedzieli się, że ich PKD już nie i wszelkie wsparcie finansowe, które planujecie oni akurat nie dostaną, a przecież to rząd zakazał wesel i to znacznie ograniczyło planowane przychody przedsiębiorcom prowadzącym niełatwe biznesy – kwiaciarnie i pracownie florystyczne. ?

Po prostu nie przeszkadzajcie… dajcie prowadzić biznes przewidywalny… przepisy niech będą zrozumiałe i stabilne… a my już sami sobie poradzimy, podzielimy się naszym zyskiem w formie podatków… nie będzie potrzebna wielomiliardowe wsparcie.

Przecież rząd nie ma swoich pieniędzy, a tylko dysponuje pieniędzmi jakie zbierze w podatkach. A skąd Panie Ministrze biorą się podatki?

Nie zarzynajcie kur, bo za chwile nie będzie jajek… Jeżeli tego nie wiecie to mogę zorganizować dla Was webinarium jako przedsiębiorca z ponad 26 letnim doświadczeniem. Myślę, że wystarczy mi dwie godziny lekcyjne na przekazanie moich uwag. Obyście tylko uważnie słuchali.

Zdjęcie ilustrujące oraz cytaty pochodzą z filmu przygotowanego przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Więcej informacji na temat organizowanych webinariów, w tym plan i tematyka, na stronie Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii w artykule “Sezon na wiedzę – webinaria“.

O Autorze

Andrzej Dąbrowski

Facebook Twitter

Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.