Źródło: AFP Autor: Ina Fassbender

Bukiety dla olimpijczyków oddają hołd katastrofie w 2011 r.

Andrzej DąbrowskiWF Dodaj komentarz

Zdobycie medalu olimpijskiego to bardzo ważny moment dla każdego sportowca, ale szczególne znaczenie ma bukiet kwiatów, które otrzymują medaliści olimpijscy w Tokio 2020.

Ponad 5000 bukietów wręczonych będzie sportowcom na igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich.

Kwiaty na bukiety olimpijskie były uprawiane głównie w trzech dystryktach północno-wschodniej Japonii, które zostały zniszczone przez trzęsienie ziemi i tsunami w 2011 roku, a później w wyniku stopienia się trzech reaktorów w elektrowni jądrowej Fukushima. Prawie 20 000 osób zginęło w katastrofie, która dotknęła prefektury Iwate, Fukushima i Miyagi. Żółte, zielone i niebieskie kwiaty wręczane medalistom zarówno na igrzyskach olimpijskich, jak i paraolimpijskich wyrosły niemal w całości w tych trzech okręgach.

Polskie wioślarki z medalami olimpijskimi. Zdjęcie Leszek Szymański / PAP

Jaskrawożółte słoneczniki, które dominują w bukietach, były uprawiane w Miyagi przez rodziców dzieci, które zginęły w katastrofie. Rodzice wybrali zbocze wzgórza, gdzie ich dzieci szukały schronienia przed skutkami tsunami.

Delikatne jasnozielone eustomy i kokoryczki uprawiano w Fukushimie – w ramach inicjatywy non-profit założonej w celu ożywienia lokalnej gospodarki po katastrofie, która poważnie ucierpiała w produkcji rolnej.

Małe, jasnoniebieskie kwiaty goryczki, są uprawiane w Iwate, obszarze przybrzeżnym, który został zniszczony przez gigantyczne fale podczas katastrofy w 2011 roku.

Dopełnieniem bukietu są mocne zielone liście aspidistry uprawiane w Tokio i wybrane do reprezentowania miasta-gospodarza.

O Autorze

Andrzej Dąbrowski

Facebook Twitter

Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.