Florystyka na Targach GARDENIA 2022

Andrzej DąbrowskiWF Dodaj komentarz

Listopad w kolorach tysięcy kwiatów? Tak! Targi GARDENIA ponownie zakwitną mistrzowską florystyką. Ubiegłoroczna GARDENIA – połączona w szeroki blok z tragami Special Days – dowiodła, że kolory, energia i inspiracje nieosiągalne nigdzie indziej, w tym sektorze w pełni rozwijają swoje skrzydła.

Pokazy florystyczne w wykonaniu mistrzów

W najbliższej edycji Targów GARDENIA, 17-19 listopada 2022 roku, nie zabraknie artystycznego sznytu. Mistrzowie florystyki Polski i Europy w swoich nietuzinkowych i przygotowywanych specjalnie na tę okazję kompozycjach dadzą wgląd w najnowsze trendy estetyczne i – oczywiście – ekologiczne! Pokazy florystyczne na przestrzeni 3 dni ponownie przyciągną publiczność spragnioną inspiracji i najświeższej branżowej wiedzy.

W pokazach florystycznych inspirowanych Adwentem i Bożym Narodzeniem swoje propozycje zaprezentują:

 • Iza Tkaczyk i Přemysl Hytych we wspólnym pokazie NIESKOŃCZONOŚĆ
 • Czworo absolwentów grupy mistrzowskiej Izy Tkaczyk: Joanna Dolina, Magdalena Rutkowska, Igor Majkowski i Łukasz Wieczorek w pokazie „Cztery Światy – pokaz bożonarodzeniowy”
 • Łukasz Marcinkowski i Radek Berent, w pokazie „Naturalne Święta z KWIATY&MIUT” stworzą kilka prostych dekoracji świątecznych, które można zrobić własnoręcznie z rodziną.
 • Monika Bębenek i szkoła florystyczna Kwitnące Horyzonty. W pokazie wystąpią gościnnie florystki
  z Ukrainy i Mołdawii

Ponadto w pokazach florystycznych będzie można zobaczyć:

 • Floral Academy Piotr Sekunda – „SEKUNDA STYLowo”, to pierwsze od lat, wyjątkowe spotkanie na scenie głównej Targów Gardenia 2022. W imieniu Piotra Sekundy, Mistrza Florystyki oraz Międzynarodowego Mistrza Polski 2012 we florystyce, zapraszamy na pokaz z okazji jubileuszu 10-lecia istnienia Floral Academy.
 • Naturalnie z OASISEM! – 6 utalentowanych florystek: Maria Sarnowska, Małgorzata Mazurek, Ewa Bugaj, Katarzyna Cepa, Katarzyna Sikora i Joanna Chabierska we wspólnym pokazie zaprezentuje, jak tworzyć kompozycje i bukiety w zgodzie z dbałością o środowisko naturalne (sponsor: Smithers-OASIS Germany; sponsor kwiatów: Heemskerk Flowers). Moderatorka: Mariola Miklaszewska.
 • Stowarzyszenie Florystów Polskich – w czwartkowym pokazie “Wszystko było po coś” zobaczymy m. in. zwycięzcę konkursu Florysta Roku 2021 – Zbigniewa Dziwulskiego; będzie to również okazja do zaakcentowania jubileuszu 10-lecia Stowarzyszenia. W piątek na scenie głównej 30 florystów w pokazie “Florystyczny Fascynator na Dworze Windsorów” zaprezentuje kwiatowe fascynatory inspirowane dworską etykietą.
 • Międzynarodowy Instytut Florystyczny wystąpi w pokazie “Będzie szok! To już rok…”. Na scenie, wraz z nauczycielami – Tomaszem Maxem Kuczyńskim, Zygmuntem Sieradzanem i Edytą Chruściel, wystąpią uczniowie grupy mistrzowskiej: Magdalena Wacław, Maja Wacław, Monika Malicka, Kacper Terka, Monika Lis, Joanna Kiedacz, Iwona Kwiatek, Agata Szafraniec, Marta Raczyńska-Barczak. Pokaz poprowadzi Anna Zagórska.
 • Warsztatownia Daisy Mirosław Drohomirecki – w pokazie „Kontrasty. Ślubny pokaz florystyczny” (sponsor: Heemskerk Flowers) Mirosław Drohomirecki wraz z grupą mistrzów florystyki: Katarzyną Pierzak, Agnieszką Reimus-Knežević, Maciejem Krzusem oraz Krzysztofem Pawlicą zaprezentują różne style i skrajnie inne pomysły na dekoracje ślubne. Pokaz w zamyśle będzie pełen kontrastów, a jego wspólnym elementem będzie niezwykły kolor przewodni. Pokaz poprowadzą Agnieszka Noskowicz i Joanna Szyfko.
 • Dolnośląski Zespół Szkół w Jaworze – w wykładzie połączonym z pokazem florystycznym ekspert
  z dziedziny pszczelarstwa, Wojciech Kałdyński, opowie o edukacji w zawodzie pszczelarza i o tym, jak wpływa ona na populacje zapylaczy. Tło do wykładu zapewni Mistrz Florystyki – Maciej Krzus, tworząc kompozycję z roślin miododajnych i przyjaznych zapylaczom
 • GretaflowersKatarzyna Greta Grondkowska. Na scenie GARDENII Greta, Mistrzyni Florystyki, zachęci widzów do refleksji nad tematem “Intuicja we Florystyce”. Kompozycja w naczyniu oraz dekoracja wielkoformatowa będzie powstawać na oczach oraz przy czynnym udziale publiczności
 • SITO Poznań – w pokazie „Po królewsku” swoje aranżacje przygotują trzy różne osobowości, troje energetycznych florystów: Dominika Wolna, Kacper Terka oraz Stefania Początek. Pokaz poprowadzi prof. UPP dr hab. Agnieszka Krzymińska-Bródka. Prezentowane bukiety pozwolą zapoznać się
  z materiałami i konstrukcjami, nietypowym zestawieniem roślin i materiałów oraz dużymi umiejętnościami i profesjonalizmem Florystów

Konkursy florystyczne – szansa dla nowych pomysłów!

W czasie tegorocznej Gardenii odbędą się aż 3 konkursy florystyczne. Dwa z nich skierowane są do profesjonalistów, którzy chcą zaistnieć w świadomości szerszej publiczności, w szczególności profesjonalnej, a jeden do młodych talentów, umożliwiający rywalizację na wysokim, ogólnopolskim poziomie.

 • Konkurs Stowarzyszenia Florystów Polskich im. Kariny Maćkowiak jest inicjatywą upamiętniającą niezwykłą florystkę, która odeszła niespodziewanie w sierpniu ubiegłego roku. Tym razem floryści będą tworzyć florystyczny fascynator.
 • Stowarzyszenie Naukowo–Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu (SITO) zaprasza do udziału w Otwartym Konkursie Dla Kwiaciarń. Rywalizacja będzie polegać na stworzeniu prac o tematyce bukietu dla królowej oraz biżuterii floralnej (z wykluczeniem nakrycia głowy).
 • Finał Konkursu Młodych Florystycznych Talentów, którego organizatorem jest portal ForumKwiatowe.pl. Uczestniczyć w nim będzie 7 finalistów, którzy zadebiutują przed publicznością zgromadzoną na targach, wykonując prace finałowe na żywo. Całość oceniać będzie profesjonalne jury min: prof. ZUT dr hab. inż. Piotr Salachna, Mistrzyni Florystyki Katarzyna Cepa oraz prof. UPP dr hab. Agnieszka Krzymińska.

Warsztaty z mistrzami – doskonalenie umiejętności i inspirujące spotkania

Szkoły florystyczne i indywidualni mistrzowie florystyki w czasie Gardenii nie tylko zaprezentują swoje umiejętności szerokiemu gremium, ale również umożliwią kameralne spotkania: przekażą wiedzę
i umiejętności w czasie warsztatów. Początkujących i doświadczonych florystów, chętnych do poszerzania swojej wiedzy na spotkaniach w wąskim gronie zapraszają:

 • Iza Tkaczyk
 • Piotr Sekunda
 • Monika Bębenek
 • Maciej Krzus
 • Katarzyna Greta Grondkowska

Szczegóły warsztatów dostępne są na www.TargiGardenia.pl oraz u organizatorów. Wszystkie szkolenia wymagają rejestracji – zapisy możliwe są indywidualnie u organizatorów.

Stoiska i pokazy florystyczne tętnić będą nowinkami branżowymi w nurcie dbałości o środowisko, tak ważnymi w tej ulotnej sztuce. Producenci i dystrybutorzy kwiatów, akcesoriów i preparatów florystycznych zaproponują innowacyjne rozwiązania zgodne z wymogami dzisiejszego konsumenta, który oczekuje usługi najwyższej jakości, a zarazem ekonomicznej i ekologicznej.

Swoją obecność zapowiedzieli:

 • Czołowi producenci i dystrybutorzy materiału roślinnego, akcesoriów i dekoracji.
 • Indywidualni przedsiębiorcy: właściciele kwiaciarń, wedding-plannerzy, właściciele agencji eventowych.
 • Szkoły florystyczne oraz uczelnie o kierunkach florystycznych.
 • Media branżowe (florystyka, dekoracje).
 • Stowarzyszenia związane z florystyką.

Z przyjemnością oddamy przestrzeń sceniczną i wystawienniczą w ręce szkół florystycznych, które ponownie zachwycą szerokie grono odbiorców. To niewątpliwie obowiązkowy punkt w kalendarzu dla profesjonalistów związanych z branżą florystyczną oraz dla wszystkich poszukujących inspiracji i świeżego spojrzenia na swoją ofertę dekoracyjną.

Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA

Kiedy: 17-19 listopada 2022 r.

Gdzie: Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilony 5 i 6 (wejście Holem Północnym od ul. Grunwaldzkiej)

Więcej informacji o wydarzeniu na www.TargiGardenia.pl
Katalog wystawców à ZOBACZ
Pełen program wydarzeń à ZOBACZ

Godziny otwarcia:

czwartek, piątek – dni dla profesjonalistów: 9:00-17:00;
sobota – dzień dla publiczności: 9:00-16:00

Bilety: www.ToBilet.pl

O Autorze

Andrzej Dąbrowski

Facebook Twitter

Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.