Party Flowers Workshops – Villa Barone Alfieri

Andrzej DąbrowskiSzkolenia Dodaj komentarz

Otrzymujemy wiele ciepłych słów na temat dekoracji jakie tworzymy pod marką naszej pracowni florystycznej Party Flowers. Wiele osób wyraziło swój zachwyt i chęć a nawet marzenie o możliwości zdobycia doświadczenia w organizacji i wykonaniu takich florystycznych projektów. Kilkadziesiąt florystek i florystów uczestniczyło już w naszych wyjazdowych warsztatach Podróże kształcą florystycznie, w czasie których jeden dzień przeznaczamy na wykonanie ślubnej dekoracji w plenerze, oraz ukwiecanie przestrzeni fikcyjnego wesela. Wiele osób już z nami było na takich wyjazdowych warszatatch, dla niektórych to wciąż marzenia i dopiero plany.

Tym razem koniec z fikcją! Tym razem łączymy warsztaty Party Flowers Workshops i Podróże kształcą florystycznie. Trafia się wyjątkowa okazja przygotowania oprawy kwiatowej ślubu i wesela Tiny i Jacquesa w Villa Barone Alfieri na Sycylii. To będzie francuska elegancja i włoski styl, delikatność a zarazem bogactwo kwiatów, z wykorzystaniem oczywiście roślinności sycylijskiej. Połączymy niezwykłe doświadczenie florystyczne Marioli Miklaszewskiej i jej talent do przekazywania wiedzy i umiejętności układania kwiatów z kilkunastoletnim doświadczeniem Moniki i Andrzeja Dąbrowskich w realizacji wielu spektakularnych dekoracji ślubnych pracowni Party Flowers.

Przez wiele lat doświadczaliśmy niezwykłej gościnności w Villa Barone Alfieri, gdzie spędzaliśmy piękne chwile i kreatywnie pracowaliśmy w ramach warsztatów florystycznych. Teraz przyszedł czas na dekorację ślubu i wesela właścicielki tego pięknego miejsca. To nas Tina wybrała do ukwiecenia tego najważniejszego wydarzenia w życiu jej i Jacqua. Nasza radość nie miała końca, dziś coraz bliżej do tego wydarzenia radość przeplata się z wielką odpowiedzialnością. Musimy się dobrze przygotować i perfekcyjnie zrealizować to zadanie.

Znamy to miejsce doskonale, za nami kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt florystycznych przymiarek, a teraz w tej magicznej posiadłości stworzymy coś wyjątkowego. Przed nami duże wyzwanie, logistycznie jesteśmy gotowi, na tym etapie kreatywność nas dosłownie roznosi. Mamy duże doświadczenie w ukwiecaniu tego miejsca, jednak do tej pory spełnialiśmy się florystycznie w listopadzie, a teraz przyjdzie nam pracować w połowie sierpnia, w pełnym upale i to będzie największe wyzwanie. Mamy duże doświadczenie w letnich plenerowych dekoracjach w Polsce, jednak sierpniowa Sycylia to będzie inny poziom ekstremalnych warunków florystycznej pracy. Wizja lokalna już za nami, florystyczne marzenia przelane na papier i przeniesione w arkusz kalkulacyjny, cały projekt zaczyna się urealniać.

Bez wątpienia przygotowanie skomplikowanych instalacji florystycznych to nie lada wyzwania. Najpierw trzeba zdobyć zainteresowanie potencjalnych klientów. Później czas na spotkania, omówienie zakresu i stylu dekoracji, a na koniec przygotowanie oferty dopasowanej do oczekiwań klientów. Na tym etapie trzeba też zadbać o swoje interesy stosowną umową i na pewno nie jest to szablonowa umowa ściągnięta z sieci. Kluczowe w tym procesie jest wiedza florystyczna i doświadczenie. Co jednak, gdy marzymy o takich wyjątkowych zleceniach a brak nam doświadczenia i wiedzy? Właśnie takie warsztaty live są idealną okazją do zdobycia tych umiejętności, a przy okazji nowych zdjęć i filmów do swojego portfolio. Warto przygotować się do pierwszego zlecenia na nietuzinkową dekorację marzeń!

„Doświadczenie to coś takiego, co nabywa się chwilę potem, gdy się go potrzebowało.”

Isabel Allende

Często sugerujecie, że chcielibyście zdobywać doświadczenie przy takich projektach florystycznych. Podjęliśmy decyzję o tym, że chętnie podzielimy się z Wami naszą wiedzą i doświadczeniem na warsztatach dekoracji ślubnych i weselnych – Party Flowers Workshops. Kilka takich warsztatów już organizowaliśmy, w planie mamy kolejne. To niezwykle praktyczne warsztaty florystyczne. Za każdym razem szkolenie będzie składało się 1 dnia szkolenia teoretycznego i kilku (2-5) dni warsztatów praktycznych.

Uczestnicy nabywać będą doświadczeń praktycznych pod okiem doświadczonych florystów – Moniki Dąbrowskiej i Marioli Miklaszewskiej. Szkolenie teoretyczne poprowadzi Andrzej Dąbrowski.

O dostawę kwiatów zadba Partner wydarzenia Heemskerk Flowers

Party Flowers Workshops – Villa Barone Alfieri

francuska elegancja i włoski styl!

Termin warsztatów: 17 – 20 sierpnia 2024.
Miejsce: Sycylia – Pozallo

Plan szkolenia

Dzień 1: sobota, 12:00 – 18:00 (szkolenie teoretyczne)

Kilka, naście, dziesiąt… – Jak zdobyć spektakularne zlecenia, jak się do nich przygotować, jak je zrealizować!

Dzień 2: niedziela, 8:00 – 16:00 (a może i dłużej)

Na warsztacie – Wykonywanie kompozycji i innych elementów dekoracji zgodnie z projektem i kosztorysem.

Dzień 3: poniedziałek, 8:00 – 16:00 (na pewno dłużej)

W terenie – Instalacja dekoracji ślubnej i weselnej na miejscu wydarzenia.

Dzień 4: wtorek, 7:00 – 15:00

W terenie – Instalacja dekoracji ślubnej i weselnej na miejscu wydarzeń.

Cena: 1690 zł/os. (UWAGA! Wcześniejsze zgłoszenie i wpłata premiowane jest 100 zł bonifikatą)

  • Zapewniamy unikalne doświadczenie, bogaty materiał florystyczny i twórczą atmosferę.
  • Uczestnicy w ramach warsztatów wykonają dekorację ślubu w plenerze oraz udekorują salę weselną w Villatoro.
  • Liczba miejsc na warsztatach bardzo ograniczona, dlatego zachęcamy to szybkich zapytań i zgłoszeń.

Zapraszamy również na warsztaty Podróże kształcą florystycznie. W tym roku w Toskanii i na Sycylii. Informacje, opinie zapisy na stronie szkolenia.

Więcej szczegółów wkrótce!

O Autorze

Andrzej Dąbrowski

Facebook Twitter

Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.