TOP 15 analiza cen kwiatów tydzień 34

Andrzej DąbrowskiWF Dodaj komentarz

Analiza cen najpopularniejszych kwiatów na giełdach holenderskich dla użytkowników WEBFLOWERSHOP udostępnionego dla klientów hurtowni kwiatów Florand.

Ubiegły tydzień na giełdach holenderskich to kolejny tydzień drogiej chryzantemy. Średnio gałązkę chryzantemy można było kupić za 0,28 € i była to cena wyższa o prawie 50% niż w tym samym tygodniu 2011 roku, kiedy średnia cena chryzantemy gałązkowej wynosiła 0,19 €. Jeszcze droższa była chryzantema wielkokwiatowa, w poprzednim tygodniu kosztowała średnio 0,59 € a rok wcześniej 0,26 €. Dla odmiany cena chryzantemy santini była minimalnie niższa niż w ubiegłym roku, średnio o 2 centy.

Cena róży wielkokwiatowej na giełdach holenderskich kształtowała się na poziomie 0,21 €, średnio o 5 centów taniej niż w tym samym tygodniu ubiegłego roku. Również zdecydowanie taniej można było kupić w tym roku lilię orientalną, gerberę, gerberę mini, kallę, słonecznik. Minimalnie taniej można było kupić w tym roku różę o małym pąku, alstromerię i frezję. Na porównywalnym poziomie do ubiegłego roku kształtowała się cena hortensji i eustomy.

W ubiegłym tygodniu na giełdach sprzedano dużo więcej kalli (26,6%), słoneczników (12,3%) i lilli orientalnych (10,0%) w porównaniu do podobnego okresu roku poprzedniego. O wiele mniej sprzedano chryzantem wielokwiatowych (-30%), róż drobnokwiatowych (-27,7%), frezji (-15,4%) i róży gałązkowych (-10,6%). Sprzedaż róż wielkokwiatowych, chryzantem gałązkowych, hortensji, gerber, chryzantem odmiany santini, alstromerii i eustomy pozostała na podobnym poziomie jak w roku 2011.

Dla polskich florystów pocieszające jest to, że w tym tygodniu ograniczą zakupy kupcy z Rosji, którzy w ostatnim tygodniu zdominowali giełdy holenderskie, gdyż zaspakajali wzmozony popyt na kwiaty rosyjskich klietów w związku z rozpoczynajacym się rokiem szkolnym.

Kwiatki prosto z Holandii do Twojej kwiaciarni – dla zainteresowanych więcej szczegółów w artykule “Sklep internetowy”. Dla osób chcących sprawdzić asortyment i możliwości sklepu podaję login: demo i hasło: demo2001. Ceny widoczne tylko dla klientów, którzy podpisali umowę współpracy i otrzymali indywidualne loginy! Nasza firma zapewnia dystrybucję dwa razy w tygodniu z Holandii do polskich kwiaciarni.

Autor: Andrzej Dąbrowski
konsultant w biznesie florystycznym

konsultant-300x150

W przypadku wykorzystania tekstów oraz fotografii uprzejmie proszę o podanie źródła – GRUPA FLORYSTYCZNA FLORAND oraz o przesłanie informacji oraz linku do strony na adres: a.dabrowski@florand.com.pl.

Zarejestruj się

O Autorze

Andrzej Dąbrowski

Facebook Twitter

Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.