Podróże kształcą florystycznie – Alpy!

Andrzej DąbrowskiWF Dodaj komentarz

„Podróże kształcą” – każdy podróżnik, może to potwierdzić. Chcielibyśmy w naszym działaniu wyjść poza potoczne znaczenie tego przysłowia. Aby podróże kształciły jeszcze bardziej. Czy można połączyć podróże do pięknych miejsc w Europie i na świecie, czynny wypoczynek i trening umiejętności biznesowych? Jesteśmy przekonani, że tak! Od wielu lat łączymy pasję do podróży z pasją do florystyki! Monika i Andrzej Dąbrowscy z Akademii Florystycznej zapraszają na cykliczne wyjazdowe warsztaty pod nazwą „Podróże kształcą florystycznie”! Chcemy wspólnie z Wami zwiedzać najpiękniejsze miejsca na świecie w poszukiwaniu florystycznych inspiracji.

Korepetycje z biznesu florystycznego na sportowo!

Zima stała się faktem, za oknem biały krajobraz, minusowa temperatura – czas przełączyć się na tryb pracy zimowej. Branża florystyczna dostosowała się do aury zimowej, spowolniła, czeka na wiosenne przebudzenie. Floryści w czasie zimy mają mniej pracy a przez to więcej czasu na odpoczynek, przemyślenia i edukacyjne działania. Chciałbym zaprosić Was na trening sportowo-umysłowy w austriackie Alpy. Proponuję 5-cio dniowy wyjazd w tym 4 dni jazdy na nartach i 2 wieczorne treningi biznesowe. Zapraszam do jednej z najbardziej przyjaznej narciarzom dolin w Austrii – doliny Ziller – dość blisko płożonego regionu narciarskiego, zaledwie 700 km (6,5 godziny jazdy samochodem) od południowo-zachodniej granicy Polski. Dolina Ziller, uchodząca za “najaktywniejszą dolinę świata”, leży w samym sercu Tyrolu. Możliwości spędzenia wolnego czasu jest tu bez liku!

Podczas naszego pobytu odbędzie sie po raz piąty polska imprezy z cyklu The Polish Winter Holidays in Zillertal Arena! Śnieg na stokach jest rzeczą oczywistą, a dobra zabawa nie opuści nas od pierwszego do ostatniego dnia wyjazdu! Dołącz do nas już od 13 do 17 stycznia!

Karnet narciarski “Zillertaler Superskipass” umożliwia korzystanie spośród 671 km tras narciarskich w takich terenach jak Fügen, Kaltenbach, Zell, Gerlos, Mayrhofen, Hippach, Tux, Finkenberg oraz Wildkogel, które połączone są bezpłatnym autobusem i pociągiem kursującym pomiędzy nimi. Między dolinami kursuje darmowy bus dla narciarzy. Oprócz licznych terenów dla freeride’owców oraz snowparków czekają na Państwa pierwszorzędne trasy narciarskie. Jako szczególną atrakcję polecamy wycieczkę na lodowiec Hintertux (lodowiec w cenie). Dzięki swojej wysokości i wymagającym stokom lodowiec ten zaliczany jest do najlepszych lodowców Alp. Na wysokości 3.250 m rozpościera się zapierający dech w piersiach widok, a ze szczytu prowadzi do doliny trasa o długości 12 km! Nie zabraknie podczas pobytu w Alpach czasu na regenerację sił i relaks – szczególną atrakcją jest źródło termalne “Erlebnistherme Zillertal” z różnymi zjeżdżalniami i nowoczesną strefą wellness oraz sauną.

Après-ski zaproszę uczestników wyjazdu na korepetycje z wiedzy o biznesie florystycznym. Tematy szkolenia dostosuję do oczekiwań uczestników. Podpowiem jak skutecznie zarządzać przedsiębiorstwem florystycznym w obecnych czasach. Postaram się w przystępny sposób przekazać wiedzę z zakresu marketingu i zarządzania przedsiębiorstwem.

Chcemy aby wyjazdy przebiegały w rodzinnej atmosferze, aby każdy z uczestników oprócz szkolenia, w wolnym czasie angażował się we wspólny aktywny wypoczynek. Naszym priorytetem przy organizacji wyjazdowych warsztatów jest maksymalne ograniczanie zbędnych kosztów. Wybieramy kierunki gdzie łatwo i w miarę tanio można dojechać, noclegi szukamy w wynajmowanych tanich a pięknych, klimatycznych, wiejskich domach, w cichej i spokojnej okolicy. Przygotowanie posiłków we własnym zakresie też znacznie obniża koszty wyjazdu a dodatkowo przyczyni się do integracji grupy. Mamy w tym duże doświadczenie, ponieważ podróżując prywatnie od wielu lat sprawdziliśmy i preferujemy taki rodzaj wypoczynku. Wspólne zainteresowania, nauka, posiłki we wspólnym domu, wspólne wieczorne rozmowy, wspólne zwiedzanie pięknej okolicy w miłej i przyjaznej atmosferze – taka atmosfera sprzyjać będzie nawiązywaniu nowych florystycznych przyjaźni.

Z doświadczenia wiem, że wspólne spotkania florystów, wymiana doświadczeń, nieformalne rozmowy, omówienie nurtujących problemów, podzielenie się sukcesami uczą więcej niż niejeden podręcznik. Wyrwanie się na kilka dni z codzienności, spojrzenie na swój biznes z boku, z innej perspektywy pozwala zweryfikować swoje dotychczasowe działania. Za każdym razem będziemy chcieli odwiedzić lokalnych przedstawicieli branży kwiatowej aby wymienić się doświadczeniami w biznesie kwiatowym. Takie spotkania pozwolą nam poczuć wszystkimi zmysłami lokalną florystykę.

Jesteśmy przekonani, że po każdym takim wyjeździe wrócimy z ochotą do naszych codziennych zajęć wypoczęci, zainspirowani i z nowymi przyjaźniami. Niech przysłowie „Podróże kształcą” zmaterializują się w realizacji naszego innowacyjnego projektu szkoleniowego.

Andrzej Dąbrowski
Konsultant w biznesie florystycznym

konsultant-300x150
Zapraszam! Ilość miejsc ograniczona!

Więcej informacji chętnie udzieli organizator – 601375900, a.dabrowski@florand.com.pl.

Szacowane (na jedna osobę) koszty wyjazdu:

Korepetycje z biznesu florystycznego – 300 zł
Dojazd – około 250-300 zł
Noclegi – 4 x 25 euro = 100 euro
Karnet narciarski 4 dniowy SuperSkipass – 155 euro
Teren objęty karnetem Superskipass oferuje 671 km tras zjazdowych i 174 wyciągów i kolejek linowych, również na lodowcu Hintertux, dojazd do wyciągu skubisem.

Dodatkowo ubezpieczenie (około 60 zł) i wyżywienie (przykładowo – wienerschnitzel z frytkami i piwem kosztuje w restauracji na stoku około 12 euro).

O Autorze

Andrzej Dąbrowski

Facebook Twitter

Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.