Florystyczny bazarek na Facebooku?

Andrzej DąbrowskiWF Dodaj komentarz

Handel rzeczami z drugiej ręki odbywa się nie przerwanie od dawien dawna, dziś ten sam trend przeniósł się również na Facebooka, zasady nieco się różnią się od handlu na Allegro czy OLX.

Na Facebook powstało wiele lokalnych grup kupna i sprzedaży, do których należy ok. 450 mln osób. Ze statystki wygląda na to że co czwarty użytkownik interesuje się kupnem lub sprzedażą. Tak duże zainteresowanie to zasługa skali samego medium, do którego ma dostęp większość użytkowników sieci. Przyciągający jest nie komercyjny charakter handlu, w którym jednakże obowiązują pewne zasady. Stwierdziliśmy że społeczność florystów również zasługuję na grupę, którą właśnie uruchomiliśmy, mamy nadzieję, że znajdziecie dla siebie coś wyjątkowego a także będziecie mieć możliwość sprzedać nie potrzebne wam przedmioty.

Grupa przeznaczona jest dla kwiaciarzy, bukieciarzy, florystów i dekoratorów. Robisz remont, zamykasz biznes, chcesz pozbyć się zbędnych przedmiotów z kwiaciarni? Otwierasz kwiaciarnię, prowadzisz pracownię, potrzebujesz jakiś florystycznych przedmiotów? Szukasz jakiś ciekawych gadżetów związanych z kwiaciarnią? Wiele towarów błąka się w naszych kwiaciarniach, magazynach, które mogą zyskać nowe życie w innym miejscu. Zamieść zdjęcie, opisz co, za ile, jak – na pewno znajdzie się kupiec!

Być może szukasz pracy, poszukujesz pracowników? Ta grupa to idealne miejsce na wymianę informacji!

UWAGA – oferty sprzedaży mogą dotyczyć tylko rzeczy używanych. Nie jest to miejsce na oferty hurtowni, importerów, producentów. Grupa będzie funkcjonować jako zamknięta.

Jak działają grupy kupna i sprzedaży na Facebooku?

Prośba o członkostwo w grupie sprzedaży.
Grupa jest zamknięta, zgłoś prośbę i poczekaj na zatwierdzenie o dołączenie do grupy.

Grupy tematyczne i specjalistyczne.
Nasza grupa zajmuje się sprzedażą i ogłoszeniami dotyczącymi branży florystycznej.

Różne rzeczy do kupienia.
Akcesoria, elementy dekoracji i inne.

Oferta sprzedaży w postaci posta.
Z ceną, opisem produktu, lokalizacją i zdjęciami.

Brak kosztów za wystawienie i sprzedaż towaru.
Serwis nie pobiera żadnych opłat i prowizji.

Darmowa dostawa.
Jeśli kupujący i sprzedający są w jednym mieście – odbiór jest osobisty, w innym przypadku wg. waszych ustaleń.

Zmiana statusu sprzedaży.
Oznaczenie niedostępnego już towaru jako “sprzedany”.

Forma płatności ustalona ze sprzedawcą
Można płacić przy odbiorze, przelewem internetowym lub tradycyjnym. Kwestia dogadania się ze sprzedającym.

Sprzedaż bez podatków
Nie trzeba rozliczać się z Urzędem Skarbowym jeśli sprzedajesz jako osoba prywatna w przypadku sprzedaży firma fimie należy stosować odpowiednie przepisy.

Brak zwrotów i reklamacji.
Ustawa o prawach konsumenta nie obowiązuje.

Transakcje na prywatnym profilu
Sprzedawca, nie platforma społecznościowa, ponosi pełną odpowiedzialność za wszelkie usterki i problemy przy transakcji.

Dołącz do grupy:

https://www.facebook.com/groups/235655863593317/

 

O Autorze

Andrzej Dąbrowski

Facebook Twitter

Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.