Widok z tarasu Villa Barone Alfieri

Podróże kształcą florystycznie – Sycylia 2019

Andrzej DąbrowskiWF 4 Comments

Czy można połączyć podróże do pięknych miejsc w Europie, błogi wypoczynek i warsztaty florystyczne pod okiem mistrza florystyki?

Kiedyś byliśmy o tym przekonani, teraz już wiemy, że TAK! Od wielu lat łączymy pasję do podróży z pasją do florystyki! Plany tegorocznych warsztatów to już trzecia edycja. W listopadzie 2017 roku gościliśmy w Toskanii, a rok później na Sycylii.

Monika i Andrzej Dąbrowscy z Akademii Florysty zapraszają na cykliczne, wyjazdowe warsztaty pod nazwą „Podróże kształcą florystycznie”! Zwiedzajmy wspólnie najpiękniejsze miejsca w Europie w poszukiwaniu florystycznych inspiracji.

„Podróże kształcą” – każdy podróżnik, może to potwierdzić. Chcemy w naszym działaniu wyjść poza potoczne znaczenie tego przysłowia. Aby podróże kształciły jeszcze bardziej.

Spacer po Marzamemi
Spacer po Marzamemi
Zdjęcie Bernard Łętowski

Kilkudniowe wyjazdy przebiegają w rodzinnej atmosferze, każdy z uczestników oprócz codziennych sześciogodzinnych warsztatów pod okiem mistrza florystyki, w wolnym czasie angażuje się we wspólny wypoczynek i zwiedzania okolicy.

Naszym priorytetem przy organizacji wyjazdowych warsztatów jest maksymalne ograniczanie zbędnych kosztów. Wybieramy kierunki, gdzie łatwo i tanio można dolecieć lub dojechać, noclegi szukamy w tanich a pięknych, klimatycznych, wiejskich domach, w cichej i spokojnej okolicy. Przygotowanie posiłków we własnym zakresie też znacznie obniża koszty wyjazdu a dodatkowo przyczyni się do integracji grupy.

Zakupy na lokalnym ryneczku
Zakupy na lokalnym ryneczku w Pozzallo
Zdjęcie Bernard Łętowski

Mamy w tym duże doświadczenie, ponieważ podróżując prywatnie od wielu lat sprawdziliśmy i preferujemy taki rodzaj wypoczynku. Wspólne zainteresowania, nauka, posiłki we wspólnym domu, wspólne wieczorne rozmowy, zwiedzanie pięknej okolicy w miłej i przyjaznej atmosferze – to wszystko sprzyjać będzie nawiązywaniu nowych florystycznych przyjaźni.

Z doświadczenia wiem, że wspólne spotkania florystów, wymiana doświadczeń, nieformalne rozmowy, omówienie nurtujących problemów, podzielenie się sukcesami a także porażkami, uczą więcej niż niejeden podręcznik. Wyrwanie się na kilka dni z codzienności, spojrzenie na swój biznes z boku, z innej perspektywy pozwala zweryfikować swoje dotychczasowe działania. Za każdym razem będziemy chcieli odwiedzić lokalnych przedstawicieli branży kwiatowej, aby wymienić się doświadczeniami w biznesie kwiatowym. Takie spotkania pozwolą nam poczuć wszystkimi zmysłami lokalną florystykę.

Spotkanie z florystami
Spotkanie z florystami
Zdjęcie Bernard Łętowski

Tematyka i zakres szkoleń, materiał florystyczny i akcesoria będą każdorazowo, indywidualnie dostosowane do regionu jaki odwiedzimy oraz oczekiwań uczestników warsztatów. Ponownie nad warsztatem florystycznym będzie czuwał Tomasz Max Kuczyński. Warto pamiętać o tym, że cokolwiek wykonamy na warsztatach (bukiety, biżuteria floralna, kompozycje, dekoracje), będzie uwiecznione przez profesjonalnego fotografa i stanowić będzie znakomite portfolio każdego z uczestników.

Tomasz Max Kuczyński
Tomasz Max Kuczyński
Zdjęcie Bernard Łętowski

Dodatkowo chcemy wprowadzić elementy szkoleń na temat biznesu florystycznego. Z uczestnikami  warsztatów swoją wiedzą podzieli się konsultant w biznesie florystycznym – Andrzej Dąbrowski. Skupimy się na na marce. Dlaczego warto ją tworzyć? Podpowiem jak konsekwentnie budować markę.

Andrzej Dąbrowski
Zdjęcie Bernard Łętowski

W związku z dużym zainteresowaniem w tym roku zachęcamy do wcześniejszych zgłoszeń. Mamy ograniczoną liczbę miejsc.

Warsztaty na Sycylii to 3 intensywne dni, które będą poświęcone florystyce ślubnej. Podczas szkolenia zapoznamy się z teorią florystyki, zastosujemy wiele technik wykonywanych kompozycji oraz praktycznie podejdziemy do tematu. Prace będą tworzone indywidualnie i w grupie.

Florystki dekorują w Villa Barone Alfieri
Zdjęcie Bernard Łętowski

Planujemy pobyt w dniach 16-23 listopada (same warsztaty 20-22 listopada) – warsztaty poprowadzi Tomasz Max Kuczyński. Podczas warsztatów na Sycylii skupimy się na tematyce ślubnej. Przejdziemy przez modny ostatnimi czasy temat “boho”, ale też urozmaicimy go o inne zagadnienia. Ślub to nie tylko bukiety dla Pani młodej. Zajmiemy się także wiankami, bransoletami i biżuterią kwiatową. Pojawią się także większe formy. W planie jest także wykonanie dekoracji na stoły, dekoracja auta, dekoracja w plenerze.

Dekoracja w kościele w Ispica
Zdjęcie Bernard Łętowski
Dekoracja w Villa Barone Alfieri

Dekoracja na dziedzińcu Villa Barone Alfieri
Zdjęcie Bernard Łętowski
Dekoracja w Villa Barone Alfieri
Zdjęcie Bernard Łętowski

Dokładny plan warsztatów oraz możliwości dodatkowych szkoleń podczas wyjazdu znajdziecie tutaj.
 

O Autorze

Andrzej Dąbrowski

Facebook Twitter

Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

Komentarze(y) 4

  1. Post
   Author

   Trzydniowe warsztaty w tym pięknym miejscu to koszt 1900 zł, w ubiegłym roku pozostałe koszty (przelot, noclegi – 7 dni, przejazdy na miejscu, wyżywienie) to był koszt około 1700 – 1800 zł. Wszystko zależało od momentu zakupu biletu lotniczego i dodatkowego bagażu. W tym roku koszty powinny być podobne. Zapraszamy

 1. Jezeli jeszcze raz będzie Sycylia będę na tak ,a może Brazylia pachnąca kawą?
  czekam na azymut?

  1. Post
   Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.