Wracamy na Sycylię

Andrzej DąbrowskiWF Dodaj komentarz

Po rocznej przerwie spowodowanej ograniczeniami w obliczu pandemii wracamy na Sycylię i to na dwa tygodnie. Tym razem warsztaty poprowadzą Mariola Miklaszewska i Maciej Krzus. To będzie już czwarty raz, kiedy to wylatujemy z grupą florystów na warsztaty i przy okazji na odpoczynek. Nie ma lepszego momentu w kalendarzu florystów niż listopad. To wtedy łapiemy odrobinę wytchnienia w zapracowanej codzienności i ładujemy akumulatory na zimę.

Na pierwszy turnus mamy już zamkniętą liczbę uczestników, natomiast na drugi turnus mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Drugą grupę poprowadzi Mariola Miklaszewska.

W planie…

  • Dzień 1: Bukiet wiązany w ręku na konstrukcji i bez – na cel weźmiemy formę i charakter, bo to florysta decyduje, jaką formę i kontur nadać bukietowi, a klient decyduje, jaki charakter bukietu mu potrzebny, wiosenny czy jesienny, miłosny, czy oficjalny, wielkanocny czy bożonarodzeniowy…
  • Dzień 2: Bukiet wiązany w ręku na konstrukcji i bez – na cel weźmiemy kolor i styl, bo dzięki odpowiednim kolorom jesteśmy w stanie nadać pracy odpowiedni charakter, a umiejętne operowanie stylem to świadectwo naszego profesjonalizmu.
  • Dzień 3: Ślub w plenerze – od ślubnych drobiazgów, poprzez bukiet ślubny, na dekoracji w plenerze kończąc… 4 x r, czyli rozmawiamy, rozważamy, rysujemy, realizujemy…

Wylot na drugi turnus zaplanowany jest z Katowic w dniu 21 listopada, około godziny 11. Jeżeli chcesz do nas dołączyć wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Villa Barone Alfieri, w której mieszkamy na Sycylii położona jest niedaleko pięknej plaży w Pozzallo. Zdjęcie – Bernard Łętowski

Warsztaty Podróże kształcą florystycznie to idealne miejsce na doskonalenie swoich umiejętności, śledzenie najnowszych trendów i poszukiwanie nowych inspiracji. Tygodniowe spotkanie w gronie florystów procentuje nowymi znajomościami i przyjaźniami. To bardzo dobra okazja na wymianę biznesowych doświadczeń i wzajemne inspirowanie.

Dotychczasowe warsztaty pokazały, że to bardzo intensywnie spędzony czas. W ciągu 3 dni, w zasadzie od rana do późnych godzin wieczornych, można zrobić wiele i nauczyć się bardzo dużo. Nie jest to bez znaczenia, dla osób które na co dzień mają bardzo mało czasu na doszkalanie, ponieważ codzienny biznes pochłania ich całkowicie.

Marzamemi to klimatyczna miejscowość rybacka, która już wiele razy posłużyła nam jako plener fotograficzny. Zdjęcie – Bernard Łętowski

Pozytywne nastawienie było czuć już w rozmowach przed wyjazdem wtedy, gdy ustalaliśmy szczegóły organizacyjne: gdzie będziemy mieszkać, jak rozlokować uczestników w pokojach, co będziemy jeść, kto będzie gotował a kto sprzątał, czym poruszać się na miejscu, jak zaplanować czas. Te wszystkie uzgodnienia przebiegły niezwykle sprawnie, co już świadczy o bezproblemowym podejściu do tematu. Takie nastawienie zapowiada dobrą przyjacielską atmosferę podczas pobytu.

3,2,1… start – w gotowości na rozpoczęcie warsztatów. Zdjęcie – Bernard Łętowski

Jako organizator wyczuwam duże oczekiwania dotyczące poziomu warsztatów. Różne formy bukietów, tematyka ślubna, dekoracje weselne, osoby prowadzące warsztaty to przyciągnęło uwagę osób decydujących się na to szkolenie. Relacja z poprzednich warsztatów w Toskanii i na Sycylii podniosła bardzo wysoko porzeczkę i rozbudziła wyobraźnię. Każdy uczestnik wie po co jedzie i chce jak najwięcej skorzystać z warunków jakie tworzymy na tych warsztatach.

Cenne wskazówki prowadzącego, próby, poprawki, ocena… na to liczą uczestnicy warsztatów. Zdjęcie – Bernard Łętowski

Opinie po poprzednich warsztatach, zarówno prowadzącego jak i uczestników potwierdzają, że udało nam się z nawiązką zrealizować plany szkoleniowe. Praca w niesamowitych okolicznościach przyrody i architektury, tydzień wśród uśmiechniętych, pełnych pozytywnej energii ludzi, którzy szczerze kochają to co robią, pozytywne emocje, mnóstwo wiedzy, inspiracji, motywacji, to każdy uczestnik zabrał w bagażu kolejnych doświadczeń, które będą owocowały w przyszłości. Nie można wspomnieć o cudownym odpoczynki i przyjaźniach jakie zawiązały się na Sycylii.

Nowy basen z pięknym tarasem widokowym to miejsce odpoczynku. Zdjęcie Villa Barone Alifieri

Ten wolny czas to trzy dni pobytu. Wtedy każdy robi co chce a możliwości jest wiele – plażowanie, spacer, jazda na rowerze, wycieczki po okolicy. Czyli w miłej atmosferze spędzimy czas na spokojnym wspólnym śniadaniu, upajaniu się pięknem ogrodu i willi, w której mieszkamy. W tym roku mamy do dyspozycji nowy basen z pięknym widokiem na zatokę więc trzeba będzie wygospodarować czas na pływanie, leżakowanie i wygrzewanie się w słońcu. Planujemy codziennie gdzieś wyjechać z dylematem co zwiedzić, a nie jest to łatwe, gdyż w regionie Val di Noto jest wiele magicznych miejsc wartych obejrzenia.

Noto, klimatyczne uliczki idealne na spacer i plener. Zdjęcie – Bernard Łętowski

Nie bez znaczenia jest to, że każdy z uczestników podczas sycylijskich warsztatów zbierze bogate portfolio i będzie mógł korzystać z pięknych zdjęć w promocji swojej osoby, firmy. A przecież wiadomo, że profesjonalne portfolio to znakomity argument w rozmowach z klientami na konkurencyjnym rynku. Takie zdjęcia odpowiednio wykorzystane pomogą przyciągnąć klientów, którzy oczekują wyjątkowych bukietów i ekstra dekoracji.

Czas na odpoczynek, idealny moment na zdjęcie. Zdjęcie – Bernard Łętowski

I turnus

  • Wylot z Katowic do Katanii w dniu 14.11.2021 (niedziela) o godz. 10:55.
  • Powrót samolotem z Katanii do Katowic 21.11.2021 (niedziela) o godz. 16:25.

II turnus

  • Wylot z Katowic do Katanii w dniu 21.11.2021 (niedziela) o godz. 10:55.
  • Powrót samolotem z Katanii do Katowic 28.11.2021 (niedziela) o godz. 16:25.

Do wylotu zostało niewiele czasu. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny – 601375900.

O Autorze

Andrzej Dąbrowski

Facebook Twitter

Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.