Warto obdarowywać się kwiatami

Andrzej DąbrowskiWF 2 Comments

15 sierpnia dołączamy się do mapy międzynarodowej florystycznej akcji „The Lonely Bouquet”. W wolnym tłumaczeniu „samotny, zagubiony bukiet”.

Ostatecznym celem tej inicjatywy jest to, aby poświęcić jeden dzień w roku na uszczęśliwienie przypadkowych osób bukiecikami kwiatów. Pomysł zrodził się w Anglii, wśród grupy miłośników kwiatów, którzy w ogrodach uprawiali z pasją swoje rośliny. Dbali o nie, kochali je! Choć nieraz ciężka praca w ogrodzie dała im w kość, to jednak chwile niesamowitych wzruszeń, kiedy mogli obserwować jak rosną i kwitną rekompensowały im z nawiązką ten wysiłek. Pomyśleli, że warto swoim szczęściem podzielić się z tymi, którzy nie mają ogrodów, nie mogą na co dzień obcować z kolorami i zapachami kwiatów. Postanowili podarować ludziom radość i uśmiech. Już pierwsza akcja pokazała, że ludzie „potykając się” o kwiaty, uśmiechali się, czyli cel akcji został osiągnięty! Idea akcji zainspirowała florystów z całego świata, w tym roku również Grupa Florystyczna Florand przyłącza się lokalnie do tej kwiatowej inicjatywy.

Podstawowa koncepcja akcji „The Lonely Bouquet”:

1. Przygotuj świeże kwiaty, mogą być z Twojego ogrodu lub po prostu z pobliskiej łąki.
2. Przygotuj z nich proste bukieciki i włóż je do pojemników z wodą, najlepiej z recyklingu.
3. Dodaj karteczkę z napisem „Weź mnie!”.
4. Rozstaw bukieciki w różnych miejscach twojej miejscowości.

I to wszystko, na pewno tak przygotowane bukieciki z pewnością wywołają uśmiech na twarzy nieznajomych osób! Jeżeli jesteś otwarty na uśmiech, chciałbyś przyłączyć się do zabawy, czujesz się na siłach, masz kwiaty w swoim ogrodzie, dołącz do naszej akcji! Pomóż uczynić świat lepszym za pomocą kwiatów!

Bolesławianie – 15 sierpnia, przed południem szukajcie „zagubionych bukietów” – zaopiekujcie się nimi!

Floryści – kto się dołącza do akcji – The Lonely Bouquet Poland?
W przypadku wykorzystania tekstów oraz fotografii uprzejmie proszę o podanie źródła – wsparcieflorystow.pl oraz o przesłanie informacji oraz linku do strony na adres: wsparcie@florand.com.pl

O Autorze

Andrzej Dąbrowski

Facebook Twitter

Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

Komentarze(y) 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.