Infiorata – festiwal kwiatów w Noto

Andrzej DąbrowskiWF Dodaj komentarz

Wyobraź sobie całą ulicę pokrytą kolorowymi płatkami, które tworzą ogromne wzory. Tak jest co roku w Noto na Sycylii, gdzie w każdą trzecią niedzielę maja, główna ulica staje się głównym bohaterem tradycyjnego  Barokowego Festiwalu Kwiatów .


Festiwal kwiatów Infiorata.
Zdjęcie visitsicily.info

Zespoły młodych artystów wykorzystują miliony płatków kwiatów do ozdabiania nawierzchni ulicy, tworząc wyszukane wielobarwne wzory. Jest to odwzorowanie barokowa tradycji z XVII wieku, powstałej w Rzymie z okazji Bożego Ciała.

Kwiatowe dywany w Noto na Sycylii.
Zdjęcie visitsicily.info

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 17-19 maja. Tematem przewodnim grafiki Infiorata 2019 będzie „Sycylijczycy w Ameryce”. Ubiegłoroczny festiwal kwiatów poświęcony była Chinom, a w 2017 roku Księstwu Monako.

Festiwal kwiatów Infiorata jest z pewnością najważniejszym wydarzeniem organizowanym corocznie w Noto. Jest to festiwal wiosny, aby uczcić najlepszy okres na Sycylii, kiedy pola są zielone i pełne kwiatów przed gorącymi letnimi miesiącami. Centralnym punktem festiwalu Infiorata jest Nicolaci w centrum miasta Noto. Miasteczko Noto znajduje się na południe od Syrakuz i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Festiwal Infiorata może być powodem, dla którego warto odwiedzić w maju Sycylię. Temat szczególnie interesujący florystów. Parę dni temu otrzymaliśmy zaproszenie od Tiny z Villi Barone Alfieri, gdzie odbywały się w ubiegłym roku nasze sycylijskie warsztaty – Podróże kształcą florystycznie.

Poszukiwania odpowiedniego lokum dla naszej grupy trwały długo, wybór nie był łatwy ale znaleźliśmy perełkę! Piękne, stare wnętrza, idealne pomieszczenie na warsztaty, fantastyczny ogród i widok na morze. Willa to również fantastyczne miejsce na odpoczynek połączony z plażowaniem. Tina zaprasza i proponuje florystom z Polski bonifikatę 10% na pobyt w okresie trwania festiwalu kwiatów w Noto.

Kontakt bezpośrednio do obiektu Villa Barone Alfieri w LINKU.

Widok z tarasu Villa Barone Alfieri
Widok z tarasu Villa Barone Alfieri

Miasta późnego baroku w dolinie Noto

Villa Barone Alfieri położona w miejscowości Pozzallo w południowo-wschodniej części Sycylii w odległości 115 km od lotniska w Katanii, na które przylatują samoloty kilku tanich linii lotniczych. W bliskiej okolicy znajduje się osiem miast wartych zwiedzenia: Caltagirone, Militiello Val di Catania, Katania, Modica, Noto, Palazzolo, Ragusa i Scicli. Val di noto to region pełen atrakcji turystycznych, o których więcej dowiesz się na stronie
www.valdinoto.it.

Zarezerwuj nocleg na booking.com

O Autorze

Andrzej Dąbrowski

Facebook Twitter

Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.