Przedsiębiorco nie załamuj rąk, działaj

Andrzej DąbrowskiWF 1 Comments

Załamanie rynku kwiatowego, spadek przychodów, zamknięcie kwiaciarni to bez wątpienia sytuacja kryzysowa. Niestety zobowiązania trzeba płacić, a gdy ich nie płacisz to popadasz w niezłe tarapaty. Zamiast załamywać ręce – DZIAŁAJ!

W związku z zaistniałym kryzysem Premier obiecuje działania osłonowe, które mają chronić przedsiębiorców przed skutkami zapaści gospodarczej. Wczoraj w imieniu przedsiębiorców florystycznych przygotowaliśmy PETYCJA PRZEDSIĘBIORCÓW BRANŻY KWIATOWEJ W ZWIĄZKU Z WPROWADZENIEM STANU ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO – kliknij w link, przeczytaj, podpisz.

Wykorzystaj aktualne możliwości jakie masz aby odłożyć na przyszłość wszelkie zobowiązania wobec Skarbu Państwa. Poniżej te możliwości jakie znalazłem na tą chwilę. Zaglądaj tu co jakiś czas będę uaktualniał listę.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Odroczenie terminu płatności składki

Masz bieżące problemy z opłacaniem składek? ZUS może przesunąć termin ich płatności. Możesz uniknąć naliczenia odsetek, jeśli podpiszesz z ZUS umowę o odroczenie terminu płatności składek.

Jak załatwić sprawę – TUTAJ

Rozłożenie spłaty zadłużenia na raty

Masz problem z opłacaniem składek? Skorzystaj z ulgi, która polega na rozłożeniu zadłużenia na raty. Dzięki temu będziesz miał możliwość opłacenia zaległych składek w dłuższym terminie, jak również ZUS zawiesi prowadzone wobec Ciebie postępowanie egzekucyjne. W tym celu złóż wniosek o rozłożenie na raty należności z tytułu składek.

Jak załatwić sprawę – TUTAJ

Umorzenie należności

Masz zadłużenie w ZUS i nie jesteś w stanie go spłacić? ZUS może Ci pomóc, np. rozłożyć na raty Twoje zobowiązania. W wyjątkowych przypadkach możesz starać się o umorzenie należności. Jeżeli ZUS się zgodzi, nie będziesz musiał spłacać długu.

Ważne! Umorzenie składek ma negatywny wpływ na Twoje prawa do przyszłych świadczeń z ZUS i na ich wysokość.

Jak załatwić sprawę – TUTAJ

Ulgi w ramach postępowania egzekucyjnego

ZUS prowadzi wobec Ciebie postępowanie egzekucyjne, ponieważ zalegasz z opłacaniem składek? Egzekucja utrudnia Ci prowadzenie działalności gospodarczej lub występują inne okoliczności o istotnym znaczeniu, np. jesteś w trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej? Możesz ubiegać się o udzielenie ulgi w postępowaniu egzekucyjnym.

Jak załatwić sprawę – TUTAJ

Pomoc publiczna udzielana przez ZUS

Jesteś przedsiębiorcą? Masz zaległości wobec ZUS? Możesz starać się o rozłożenie na raty lub umorzenie należności z tytułu składek albo o odroczenie płatności składek bieżących. Jeśli skorzystasz z tych form pomocy z ZUS, to może to oznaczać, że otrzymasz pomoc publiczną.

Jak załatwić sprawę – TUTAJ

Doradca w sprawie ulg i umorzeń

Doradca zaproponuje przedsiębiorcy najdogodniejszą formę spłaty należności (np. rozłożenie na raty lub odroczenie). Pomoże w wypełnieniu dokumentacji niezbędnej do udzielenia ulgi i poinformuje o etapach rozpatrywania wniosku (110 doradców w całym ZUS). Usługę tę kierujemy do osób, które mają trudności i zaległości w regulowaniu składek.

Jak załatwić sprawę – TUTAJ

Urząd Skarbowy

Odroczenie terminu zapłaty należności podatkowych

Nie możesz zapłacić w terminie podatku, zaległości podatkowych lub odsetek od niezapłaconych w terminie zaliczek na podatek? Złóż wniosek o odroczenie terminu płatności i sprawdź czy urząd przyzna ci taką pomoc. Zobacz, jak to zrobić.

Jak załatwić sprawę – TUTAJ

Rozłożenie na raty należności podatkowych

Nie jesteś w stanie zapłacić jednorazowo całego podatku, zaległości podatkowych lub odsetek od nieuregulowanych w terminie zaliczek na podatek? Złóż wniosek o rozłożenie tych należności na raty i sprawdź czy urząd przyzna ci taką pomoc. Zobacz, jak to zrobić.

Jak załatwić sprawę – TUTAJ

Umorzenie zaległości podatkowej

Umorzenie zaległości podatkowej, odsetek za zwłokę lub opłaty prolongacyjnej to ulga polegająca na zwolnieniu z obowiązku zapłaty istniejących zaległości podatkowych podatnika.

Decyzja o umorzeniu zaległości podatkowej jest uznaniowa – to urząd decyduje, czy przyzna ci zwolnienie z obowiązku zapłaty zaległego podatku. Nawet jeśli złożysz wniosek i spełnisz wszystkie wymagania, które uprawniają cię do umorzenia zaległości podatkowej, nie ma gwarancji, że taka ulga zostanie ci przyznana. Urząd rozpatruje każdą sprawę indywidualnie. Może między innymi sprawdzić twoją sytuację majątkową i zweryfikować jak odmowa umorzenia zaległości podatkowej wpłynie na sytuację życiową twoją oraz twojej rodziny.

Jak załatwić sprawę – TUTAJ

O Autorze

Andrzej Dąbrowski

Facebook Twitter

Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

Komentarze(y) 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.