Doradca w biznesie florystycznym

Andrzej DąbrowskiWF Dodaj komentarz

Dwudziestoletnie doświadczenie w detalicznej i hurtowej sprzedaży roślin i kwiatów, oraz usług florystycznych upoważnia nas do stwierdzenia, że przy naszej pomocy każdy może osiągnąć sukces w tej specyficznej branży.

W swojej działalności spotykamy się często z pytaniami:

„Nasza kwiaciarnia ma mocną pozycję na lokalnym rynku. Czy można ja jeszcze wzmocnić?”

„Jak mam konkurować z marketami?”

„Jaka jest przyszłość biznesu kwiatowego?”

„Jak zwiększyć przychody w kwiaciarni?”

„Jak ograniczyć koszty w kwiaciarni?”

„Jak ominąć pośredników aby mieć jak najlepsze ceny zakupu?”

„Czy mam dobre asortyment? W jaki sposób można go polepszyć?”

„Kto jest moim klientem docelowym?”

„Czy istnieją rynki dostępne dla mnie, o których nie wiem?”

„Mam wielu stałych klientów, ale mam poczucie że część z nich odchodzi do konkurencji. Jak mogę ich zatrzymać i gdzie mogę znaleźć nowych klientów?”

Na większość z nich znamy odpowiedź, którą potrafimy zamienić w sukces Twojej firmy.

Podczas audytu koncentrujemy się na kilku aspektach działalności Twojego przedsiębiorstwa, których poprawa pozwoli w krótkim czasie polepszyć ekonomiczne wyniki. Nie działamy cudów. Tylko realna praca i zaangażowanie właściciela przy naszej pomocy przyczyni się do osiągnięcia sukcesu. Nasz partner musi być skłonny do zmian. W wielu przypadkach naszym największym wyzwaniem jest uzyskanie akceptacji zmian przez właściciela. Większość przedsiębiorców ma dużo zaufania w odniesieniu do swoich zdolności, w przeciwnym razie nie prowadziliby biznesu. Uważają, że sami rozwiążą wszelkie problem. Niestety tego rodzaju duma, staje się częstą przyczyną wielu kłopotów.

Jesteśmy w branży kwiatowej od dwudziestu lat. Posiadamy doświadczenie zdobywane często na własnych i cudzych pomyłkach. Oferujemy bukieciarzom i florystom nasze doświadczenie po to, aby sami nie popełniali kosztownych błędów.

Pracujemy wspólnie na sukces Twojego florystycznego biznesu. W kluczowych momentach masz wsparcie, którego potrzebujesz.

Andrzej Dąbrowski

Konsultant w biznesie florystycznym

O Autorze

Andrzej Dąbrowski

Facebook Twitter

Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.