Zniesienie obowiązku zgłaszania działalności do PIP i PIS

Andrzej DąbrowskiWF Dodaj komentarz

17 stycznia 2013 r. zniesiono obowiązek zgłaszania działalności gospodarczej do Państwowej Inspekcji Pracy i Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Przed zmianami w Kodeksie Pracy każdy przedsiębiorca rozpoczynający działalność gospodarczą miał obowiązek zawiadomić o tym na piśmie, w ciągu 30 dni, okręgowego inspektora pracy oraz właściwego państwowego inspektora sanitarnego. Obowiązek ten ciążył również na przedsiębiorcach zmieniających miejsce, rodzaj i zakres prowadzonej działalności, a jego niedopełnienie wiązało się z karami finansowymi nawet do 30 tys. zł.

Od 17 stycznia 2013 roku obowiązek informowania PIP i PIS o rozpoczęciu działalności gospodarczej został zniesiony. Instytucje te będą mogły korzystać z danych o przedsiębiorcach zawartych w innych zbiorach informacji.

Zmiana w przepisach zmniejszyła liczbę procedur związanych z zakładaniem firmy i ułatwi życie przedsiębiorcom.

O Autorze

Andrzej Dąbrowski

Facebook Twitter

Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.