Podróże kształcą florystycznie – Sycylia

Andrzej DąbrowskiWF 2 Comments

„Podróże kształcą” – każdy podróżnik, może to potwierdzić. Chcielibyśmy w naszym działaniu wyjść poza potoczne znaczenie tego przysłowia. Aby podróże kształciły jeszcze bardziej. Czy można połączyć podróże do pięknych miejsc w Europie, błogi wypoczynek i warsztaty florystyczne pod okiem mistrza florystyki? Jesteśmy przekonani, że tak! Od wielu lat łączymy pasję do podróży z pasją do florystyki! Monika i Andrzej Dąbrowscy z Akademii Florysty zapraszają na cykliczne, wyjazdowe warsztaty pod nazwą „Podróże kształcą florystycznie”! Zwiedzajmy wspólnie najpiękniejsze miejsca w Europie w poszukiwaniu florystycznych inspiracji.

Chcemy, aby te kilkudniowe wyjazdy przebiegały w rodzinnej atmosferze, aby każdy z uczestników oprócz codziennych sześciogodzinnych warsztatów pod okiem mistrza florystyki, w wolnym czasie angażował się we wspólny wypoczynek i zwiedzania okolicy. Naszym priorytetem przy organizacji wyjazdowych warsztatów jest maksymalne ograniczanie zbędnych kosztów. Wybieramy kierunki, gdzie łatwo i tanio można dolecieć lub dojechać, noclegi szukamy w tanich a pięknych, klimatycznych, wiejskich domach, w cichej i spokojnej okolicy. Przygotowanie posiłków we własnym zakresie też znacznie obniża koszty wyjazdu a dodatkowo przyczyni się do integracji grupy. Mamy w tym duże doświadczenie, ponieważ podróżując prywatnie od wielu lat sprawdziliśmy i preferujemy taki rodzaj wypoczynku. Wspólne zainteresowania, nauka, posiłki we wspólnym domu, wspólne wieczorne rozmowy, zwiedzanie pięknej okolicy w miłej i przyjaznej atmosferze – to wszystko sprzyjać będzie nawiązywaniu nowych florystycznych przyjaźni.

Z doświadczenia wiem, że wspólne spotkania florystów, wymiana doświadczeń, nieformalne rozmowy, omówienie nurtujących problemów, podzielenie się sukcesami a także porażkami, uczą więcej niż niejeden podręcznik. Wyrwanie się na kilka dni z codzienności, spojrzenie na swój biznes z boku, z innej perspektywy pozwala zweryfikować swoje dotychczasowe działania. Za każdym razem będziemy chcieli odwiedzić lokalnych przedstawicieli branży kwiatowej, aby wymienić się doświadczeniami w biznesie kwiatowym. Takie spotkania pozwolą nam poczuć wszystkimi zmysłami lokalną florystykę.

Tematyka i zakres szkoleń, materiał florystyczny i akcesoria będą każdorazowo, indywidualnie dostosowane do regionu jaki odwiedzimy oraz oczekiwań uczestników warsztatów. Tym razem nad warsztatem florystycznym będą czuwali mistrzowie florystyki: Sylwia Bednarek (I turnus) oraz Tomasz Max Kuczyński (II turnus). Dodatkowo chcemy wprowadzić elementy szkoleń na temat biznesu florystycznego. Z uczestnikami  warsztatów swoją wiedzą podzieli się konsultant w biznesie florystycznym – Andrzej Dąbrowski.

W związku z dużym zainteresowaniem w tym roku planujemy dwa turnusy warsztatów: I turnus 3-10 listopada (same warsztaty 7-9 listopada) – warsztaty poprowadzi Sylwia Bednarek Warsztaty na Sycylii to 3 intensywne dni, które będą poświęcone florystyce ślubnej. Podczas szkolenia zapoznamy sie z teorią florystyki, zastosujemy wiele technik wykonywanych kompozycji oraz praktycznie podejdziemy do tematu. Prace będą tworzone indywidualnie i w grupie. II turnus 10-17 listopada (same warsztaty 14-16 listopada) – warsztaty poprowadzi Tomasz Max Kuczyński Podczas warsztatów na Sycylii skupimy się na tematyce ślubnej. Przejdziemy przez modny ostatnimi czasy temat “boho”, ale też urozmaicimy go o inne zagadnienia. Ślub to nie tylko bukiety dla Pani młodej. Zajmiemy się także wiankami, bransoletami i biżuterią kwiatową. Pojawią się także większe formy. W planie jest także wykonanie dekoracji na stoły, dekoracja auta.

Dokładne plany warsztatów oraz możliwości dodatkowych szkoleń podczas turnusów znajdziecie tutaj.

 

Jesteśmy przekonani, że po każdym takim wyjeździe wrócimy z ochotą do naszych codziennych zajęć wypoczęci, zainspirowani i z nowymi przyjaźniami. Niech przysłowie „Podróże kształcą” zmaterializują się w realizacji naszego innowacyjnego projektu szkoleniowego.

W listopadzie tego roku zapraszamy w słoneczne klimaty Sycylii, która jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym, słynie ze swych pięknych, piaszczystych plaż, majestatycznych pamiątek starożytności, interesującej tradycji i doskonałych miejsc do nurkowania, żeglugi oraz windsurfingu.

Sycylię od Półwyspu Apenińskiego oddziela Cieśnina Mesyńska. Wyspa jest niesłychanie malownicza, dlatego stanowi jeden z najczęściej odwiedzanych prze turystów regionów Italii. Od północy otoczona przez wody Morza Tyrreńskiego, od wschodu i południa zaś przez Morze Jońskie posiada wspaniałe wybrzeża o zróżnicowanym krajobrazie. Północną część Sycylii zajmują góry, z najwyższym stożkiem wulkanicznym Etna.

Sycylia to region Włoch o niezwykle bogatej ofercie turystycznej. Można tu zarówno wspaniale wypocząć, zobaczyć wyjątkowe cuda natury, jak i poznać początki europejskiej kultury i sztuki. Sycylia nieodłącznie kojarzy się z Etną, aktywnym wulkanem na wschodnim wybrzeżu wyspy. U jego stóp toczy się zwyczajne życie, znajduje się tu prowincja Katania, a tymczasem ostatnia erupcja wulkanu miała miejsce w 2012 roku. Co ciekawe, kratery i zbocza Etny w okresie zimowym służą jako stoki narciarskie.

Warto również odwiedzić słynne sycylijskie miasta związane ze starożytną Helladą, a więc Syrakuzy, Mesynę i Katanię. W Syrakuzach można oglądać antyczny grecki teatr oraz kamieniołomy. W miejscowości Agrigento, we wschodniej części wyspy, mieści się z kolei Dolina Świątyń, w której znajduje się dziesięć starożytnych budowli sakralnych pochodzących z VI i V w. p. n. e. Palermo to natomiast bogaty zbiór architektury sakralnej różnych epok: stylu romańskiego, gotyckiego, renesansowego czy baroku.

Dolot i noclegi we własnym zakresie, oczywiście my pomożemy wszystko zorganizować i zsynchronizować.

I turnus

 • Wylot z Katowic do Katanii w dniu 3.11.2018 (sobota) o godz. 16:40, alternatywnie w dniu 6.11.2017 (wtorek) o godz. 16:40.
 • Powrót samolotem z Katanii do Katowic 10.11.2017 (sobota) o godz. 19:50.

II turnus

 • Wylot z Katowic do Katanii w dniu 10.11.2018 (sobota) o godz. 16:40, alternatywnie w dniu 13.11.2017 (wtorek) o godz. 16:40.
 • Powrót samolotem z Katanii do Katowic 17.11.2017 (sobota) o godz. 19:50.

Na miejscu planujemy przynajmniej dwa dni przeznaczyć na zwiedzanie wyspy.

Chcesz jechać z nami? Zdeklaruj się już teraz!

  Aplikacja: Podróże kształcą florystycznie

  Termin szkolenia

   Część warsztatowa - 2200 zł  

  Dane kontaktowe

  Firma

  Chcę fakturę VAT


  Uwagi  [tooltips "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Florand Monika i Andrzej Dąbrowscy s.c. z siedzibą w Bożejowicach 1c, 59-700 Bolesławiec, w celach zapisu na szkolenia i przesyłania informacji i materiałów za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących). * Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.) informujemy, iż: 1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Florand Monika i Andrzej Dąbrowscy s.c. z siedzibą w Bożejowicach 1c, 59-700 Bolesławiec zwana dalej Spółką, 2) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach zapisu na szkolenia lub w celach marketingu bezpośredniego produktów i usług Spółki jeśli wyraziła Pani / Pan na nie zgodę. Dane nie będą udostępniane innym odbiorcom, 3) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, 4) Podanie Spółce danych osobowych jest dobrowolne, 5) Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia pisemnego żądania zaprzestania przetwarzania danych."]

  [tooltips "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Florand Monika i Andrzej Dąbrowscy s.c. z siedzibą w Bożejowicach 1c, 59-700 Bolesławiec, w celach przesyłania mi ofert marketingowych za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących)."]

  [recaptcha]


  O Autorze

  Andrzej Dąbrowski

  Facebook Twitter

  Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

  Komentarze(y) 2

  1. Pingback: Sesja na Sycylii - to naprawdę realne! Wejdź i zobacz jak się za to zabrać!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.