Niderlandzki lockdown

Andrzej DąbrowskiWF Dodaj komentarz

Florystyczne podróże do Holandii to normalność i konieczność dla osób prowadzących kwiaciarnie. Królestwo Niderlandów to królestwo florystyczne, tu swoje siedziby mają najważniejsze kwiatowe firmy. Każda nasza podróż do Holandii jest pełna inspiracji i nowych pomysłów.

Tym razem wybraliśmy się w grupie branżowych znajomych w tournee po florystycznym zagłębiu w poszukiwaniu nowości i zachwycającego asortymentu. Liczymy na to, że nietuzinkowa oferta zachwyci też klientów naszych kwiaciarni.

Tak to już jest, że organizując takie florystyczne podróże chcemy połączyć pracę, zwiedzanie i odpoczynek. Tak było tym razem, między umówionymi wizytami w firmach mieliśmy czas na zwiedzanie Amsterdamu, na zjedzenie rybki z frytkami na plaży. Ponieważ Holandia to niewielki kraj, więc wszędzie jest tu blisko.

Do rozpoczęcia koronakryzysu takie wyjazdy nie były skomplikowane, najłatwiej było podróżować samolotem lub samochodem. Nie trzeba było analizować co chwilę aktualnych przepisów i zastanawiać się czy można wjechać, czy nie można. Teraz to już nie jest takie proste. Sam fakt przejazdu tranzytem przez Niemcy nie jest taki pewny, bo co chwilę pojawiają się nowe obostrzenia, które trzeba analizować.

Styczniowy lockdown w Holandii nie jest taki straszny. Osobom wjeżdżającym z Polski rekomendowane jest poddanie się 10-dniowej samoizolacji. Kwarantanna nie ma charakteru obowiązku, a jest wysoce zalecana.

Od 29 grudnia 2020 r. wszyscy podróżni wjeżdżający do Królestwa Niderlandów samolotem, autokarem, pociągiem, statkiem i promem muszą okazać przewoźnikowi przed rozpoczęciem podróży negatywny wynik testu. Jadąc służbowo samochodem osobowym nie ma takiej konieczności.

Brak jest ograniczeń dla miejscowego transportu publicznego i prywatnego. Podróżując transportem publicznym obowiązuje nakaz noszenia maseczki niemedycznej. Dla przewozu osób (autokary, taxi, busy) obowiązuje posiadanie przy sobie wypełnionego oświadczenia zdrowotnego.

Od 15 grudnia 2020 r. do co najmniej 19 stycznia 2021 r. włącznie zamknięte zostają sklepy poza niezbędnymi, jak sklepy spożywcze, apteki, drogerie. Zamknięte zostają kina, teatry, ogrody zoologiczne i parki rozrywki, siłownie, baseny, sauny, oraz usługi w zawodach kontaktowych jak salony fryzjerskie i kosmetyczne. Zamknięte pozostają restauracje i kawiarnie. Hotele pozostają otwarte, ale bez restauracji i realizowane są dostawy posiłku do pokoju.

Obowiązuje zakaz tworzenia grup osób nienależących do tego samego gospodarstwa domowego większych niż 2, ten przepis jest szczególnie respektowany tutejszych hurtowniach kwiatów.

Chodząc po ulicach nie trzeba nosić maseczek, w zamkniętych pomieszczeniach są one obowiązkowe.

Kwiaciarnie działają ale nie wpuszczają klientów do środka, można handlować ale przed kwiaciarnią.

Tak więc możliwe są podróże służbowe i choć istnieją różne obostrzenia sanitarne to można odwiedzić partnerów biznesowych w Holandii a przy okazji wyrwać się na chwilę z codziennej pracy florystycznej w firmie.

O Autorze

Andrzej Dąbrowski

Facebook Twitter

Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.