Olimpijski bukiet w Pekinie

Andrzej DąbrowskiWF Dodaj komentarz

Olimpijczycy biorący udział w Igrzyskach w Pekinie, stając na medalowym podium, nie otrzymują typowych bukietów z kwiatów naturalnych, do jakich byliśmy przyzwyczajeni. Zamiast tego otrzymują ręcznie robione bukiety z kaszmiru. Dzianinowy bukiet naśladuje sześć prawdziwych rodzajów kwiatów: róże, róże chińskie, konwalie, hortensje, wawrzyn i gałązki oliwne. Wybrane kwiaty symbolizują przyjaźń, wytrwałość, szczęście, jedność, zwycięstwo i pokój.

Zdjęcie autorstwa gettyimages

Jeden szydełkowany bukiet wymaga minimum 32 godzin żmudnej ręcznej pracy. W sumie do uhonorowania wszystkich zdobywców medali na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich w Pekinie potrzebnych będzie 1251 bukietów.

Zdjęcie ilustrujące artykuł: THE OLYMPIC GAMES/INSTAGRAM

O Autorze

Andrzej Dąbrowski

Facebook Twitter

Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.