To był bardzo pracowity rok

Andrzej DąbrowskiWF Dodaj komentarz

To był bardzo pracowity rok. To rok zakończony fantastycznymi warsztatami Podróże kształcą florystycznie w Toskanii. To rok, w którym poznałem wielu z Was osobiście na jednym z moich szkoleń, a także na branżowych imprezach. To fantastyczne doświadczenie wielu audytów firm florystycznych, podczas których zmieżylismy się razem z dręczącymi Was problemami i wspólnie je pokonywaliśmy. To był pierwszy rok z Kalendarzem Florysty, Wasze opinie świadczą o tym, że pomógł Wam w prowadzeniu kwitnącego biznesu, to był czas pracy nad drugą edycją, analiza, drobne korekty, udoskonalanie. Cieszę się, że wiele moich planów z przed roku udało się zrealizować. Dziękuję, że byliście ze mną.

To był również rok intensywnej pracy w mojej firmie florystycznej, reorganizacja, nowe projekty, to powrót na stanowiska, które tworzyłem kilkanaście lat temu. To praca, która ma na celu jeszcze lepszą organizację i optymalizację procesów. Na bardzo konkurencyjnym rynku to konieczność.

Jaki będzie rok 2018? Coś tam już zaplanowałem, do szkoleń Kwitnące przedsiębiorstwo, Florystyczny team i Wsparcie promocji dodałem trzy nowe szkolenia:

=> Kwitnąca marka – to kontynuacja szkolenia Kwitnące przedsiębiorstwo, szkolenie dla osób chcących dowiedzieć się jeszcze więcej na temat marketingu w firmie florystycznej.

=> Kompetentny pracownik – zapiszcie swoich pracowników na to szkolenie, wiadomo – umiejetności florystyczne są bardzo ważne, jednak umiejętności sprzedażowe, znajomść procedur są równie ważne.

=> Kwiaciarnia bez falstartu – dla nowicjuszy z branży, warto dobrze przygotować się do rozpoczęcia biznesu i zadbać o to, aby nie popełnić falstartu już na początku działalności.

W Nowym Roku życzę Wam dużo dobroci i zmian – tych oczekiwanych. Zmierzania do przodu ciesząc się pięknem ukrytym w tym, co tu i teraz, w ufności, że jutro będzie dobry dzień.

O Autorze

Andrzej Dąbrowski

Facebook Twitter

Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.