Podróże kształcą florystycznie – Toskania

Andrzej DąbrowskiPodróże, Szkolenia 1 Comments

„Podróże kształcą” – każdy podróżnik, może to potwierdzić. Chcielibyśmy w naszym działaniu wyjść poza potoczne znaczenie tego przysłowia. Aby podróże kształciły jeszcze bardziej. Czy można połączyć podróże do pięknych miejsc w Europie, błogi wypoczynek i warsztaty florystyczne pod okiem mistrza florystyki? Jesteśmy przekonani, że tak! Od wielu lat łączymy pasję do podróży z pasją do florystyki! Monika i Andrzej Dąbrowscy z Akademii Florysty zapraszają na cykliczne, wyjazdowe warsztaty pod nazwą „Podróże kształcą florystycznie”! Zwiedzajmy wspólnie najpiękniejsze miejsca w Europie w poszukiwaniu florystycznych inspiracji.

Chcemy, aby te kilkudniowe wyjazdy przebiegały w rodzinnej atmosferze, aby każdy z uczestników oprócz codziennych sześciogodzinnych warsztatów pod okiem mistrza florystyki, w wolnym czasie angażował się we wspólny wypoczynek i zwiedzania okolicy. Naszym priorytetem przy organizacji wyjazdowych warsztatów jest maksymalne ograniczanie zbędnych kosztów. Wybieramy kierunki, gdzie łatwo i tanio można dolecieć lub dojechać, noclegi szukamy w tanich a pięknych, klimatycznych, wiejskich domach, w cichej i spokojnej okolicy. Przygotowanie posiłków we własnym zakresie też znacznie obniża koszty wyjazdu a dodatkowo przyczyni się do integracji grupy. Mamy w tym duże doświadczenie, ponieważ podróżując prywatnie od wielu lat sprawdziliśmy i preferujemy taki rodzaj wypoczynku. Wspólne zainteresowania, nauka, posiłki we wspólnym domu, wspólne wieczorne rozmowy, zwiedzanie pięknej okolicy w miłej i przyjaznej atmosferze – to wszystko sprzyjać będzie nawiązywaniu nowych florystycznych przyjaźni.

Z doświadczenia wiem, że wspólne spotkania florystów, wymiana doświadczeń, nieformalne rozmowy, omówienie nurtujących problemów, podzielenie się sukcesami a także porażkami, uczą więcej niż niejeden podręcznik. Wyrwanie się na kilka dni z codzienności, spojrzenie na swój biznes z boku, z innej perspektywy pozwala zweryfikować swoje dotychczasowe działania. Za każdym razem będziemy chcieli odwiedzić lokalnych przedstawicieli branży kwiatowej, aby wymienić się doświadczeniami w biznesie kwiatowym. Takie spotkania pozwolą nam poczuć wszystkimi zmysłami lokalną florystykę.

Tematyka i zakres szkoleń, materiał florystyczny i akcesoria będą każdorazowo, indywidualnie dostosowane do regionu jaki odwiedzimy oraz oczekiwań uczestników warsztatów. Tym razem nad warsztatem florystycznym będzie czuwał mistrz florystyki Tomasz Max Kuczyński. Dodatkowo chcemy wprowadzić elementy szkoleń na temat biznesu florystycznego. Z uczestnikami  warsztatów swoją wiedzą podzieli się konsultant w biznesie florystycznym – Andrzej Dąbrowski.

 

Plan warsztatów florystycznych:

1 dzień
Poznajmy się! Warsztaty i ćwiczenia, które pokażą nam jaki mamy poziom zaawansowania, poznamy się lepiej i zaplanujemy dokładnie wspólny czas. Zaprezentuję dokładny plan warsztatów i prac które nas czekają. Poznamy miejscową florę, co nieco zbierzemy i zaczniemy naszą toskańską, florystyczną przygodę. W tym dniu wykonamy bukiety. Będziemy pracować w różnych stylach: klasycznie i nowocześnie. Wykonamy konstrukcje na bazie miejscowych roślin. Chciałbym by wykonane konstrukcje pozwoliły nam na ciekawą i ekonomiczną pracę z kwiatami.

2 dzień
Zainspirujemy się otoczeniem, roślinnością i porozmawiamy o aktualnych i nadchodzących trendach. Dzień pracy z sukulentami, bromeliami. Stworzymy trwałe prace wykorzystując czasem niecodzienne dodatki. Aranżacje dopasujemy do wnętrz. Dekoracje z roślin doniczkowych na pewno zdominują ten dzień.

3 dzień
Dzień prac artystycznych. Popracujemy nad rzeźbiarską stroną florystyki. Stworzymy własne naczynia i zaskakujące formy, które połączymy z elementami roślinnymi. Różne techniki plastyczne, połączenie roślin suchych, ciętych i doniczkowych na pewno przyniesie ciekawe efekty. Postaram się pokazać jak czasem z niepozornych materiałów wykonać coś naprawdę niepowtarzalnego.

Koszt 3-dniowych warsztatów florystycznych – 1250 zł (kwota netto) (średnio 6 godzin dziennie)

Plan warsztatów biznesowych – Kwitnąca marka:

1 dzień
Misja, wizja, strategia. Nie możesz mieć wszystkich klientów – wymarzony klient. Lokalizacja – czynnik strategiczny. Wyróżnij się lub zgiń! Dlaczego nie warto sprzedawać zbyt tanio – kosztorysowanie produktów i usług florystycznych.

2 dzień
Innowacje w branży. Zastrzeżenie znaku. Wnętrze kwiaciarni gwarancją sukcesu. Jak stworzyć plan marketingowy? Media społecznościowe idealne narzędzie wspomagające budowanie marki.

3 dzień
Co florysta wiedzieć powinien. Przykłady marek z branży kwiatowej. Jak przewidywać – planowanie, prognozy. Dobre i złe wieści z rynku.

Koszt 3-dniowych warsztatów biznesowych – 600 zł (kwota netto) (średnio 3 godziny dziennie)

Jesteśmy przekonani, że po każdym takim wyjeździe wrócimy z ochotą do naszych codziennych zajęć wypoczęci, zainspirowani i z nowymi przyjaźniami. Niech przysłowie „Podróże kształcą” zmaterializują się w realizacji naszego innowacyjnego projektu szkoleniowego.

W listopadzie tego roku zapraszamy w wiejskie klimaty Toskanii, która jest najczęściej (może poza Rzymem) odwiedzanym regionem Włoch i najpopularniejszym miejscem odwiedzin turystów z całego świata. Toskania ma bardzo wiele atutów, a najważniejsze z nich to: bezcenna renesansowa sztuka (Florencja), wyśmienita toskańska kuchnia i wina, a także piękna przyroda, krajobrazy i morze.

Podróże kształcą florystycznie

Jeśli chciałbyś wziąć udział w takim szkoleniu, nic trudnego zapisz się!

Zapisz mnie!

Toskania to kraina kamiennych domów, strzelistych cyprysów i gajów oliwnych. Jednak dla kogoś, kto dał się uwieść jej urokowi to znacznie więcej. Toskania to przede wszystkim niespotykana nigdzie indziej na świecie feeria zapachów i smaków. Smak i zapach porannego espresso na długo pozostanie w pamięci smakosza kawy a soczysta „bistecca alla fiorentina” (stek wołowy) zaspokoi kulinarne oczekiwania najbardziej wybrednego podniebienia. Toskania to ciasne miasteczka, zbudowane z kamienia, gdzie życie toczy się w spowolnionym tempie. Poczynając od leniwego poranka, kiedy mieszańcy spotykają się w niewielkiej kafeterii na porannym espresso, poprzez trwającą niemal pół dnia sjestę (w czasie, której zamykane są wszystkie bary i sklepy) aż po wieczór, który niesie lekkie ożywienie i przeciąga się do późnej nocy. To pora, gdy liczne włoskie rodziny spędzają długi czas w lokalnych tratoriach jedząc pastę lub pizzę i pijąc pyszne włoskie wino. Toskania to w końcu kraina wina. Liczne winnice ukryte wśród zielonych wzgórz są skarbnicą smaków zarówno dla początkującego smakosza jak i dla znawcy tego trunku.

Dolot we własnym zakresie

Możemy pomóc w zorganizowaniu dojazdu wynajętym busem lub dolotu samolotem

Wyjazd z Bolesławca lub Wrocławia w dniu 10.11.2017 (piątek) rano. Wyjazd w drogę powrotną w dniu 18.11.2017 (sobota) po południu.

lub

Wylot z Katowic do Bolonii w dniu 11.11.2017 (sobota) o godz. 13:45, alternatywnie w dniu 14.11.2017 (wtorek) o godz. 13:45. Powrót samolotem z Bolonii do Katowic 18.11.2017 (sobota) o godz. 16:05.

Na miejscu planujemy zwiedzanie FlorencjiSienny, region Chianti i Crete.

Noclegi (7 nocy) – 800 – 1000 zł (w zależności od liczby uczestników i terminu zebrania grupy).

W własnym zakresie: dojazd, dolot, wyżywienie, ubezpieczenie. (Pomożemy we wszystkich formalnościach, zarezerwowaniu biletu, organizacji dojazdu busem, itp. Więcej informacji poniżej)

Akademia Florysty i Tomasz Max Kuczyński – zapraszają!

Ilość miejsc ograniczona!

Przewidywane koszty dodatkowe:
Przelot Katowice – Bolonia – Katowice – około 450 zł (tanie linie lotnicze, szybsza rezerwacja – tańszy bilet) + transfer z lotniska 100 zł.
lub przejazd busem na trasie Bolesławiec – Toskania – Bolesławiec – 400 – 500 zł / os (w zależności od liczby pasażerów).
Ubezpieczenie – 40 zł / os

UWAGAZniżka za wcześniejszą rezerwację warsztatów florystycznych (do 15.09.2017) – 100 zł

Więcej informacji udzieli Andrzej Dąbrowski – 601375900, a.dabrowski@wsparcieflorystow.pl

O Autorze

Andrzej Dąbrowski

Facebook Twitter

Andrzej Dąbrowski – magister ekonomii. Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem. Działalność w branży kwiatowej zaczynał od prowadzenia kwiaciarni , rozwijając firmę do sieci kilku kwiaciarni (Bukieciarz, Amazonia, Kwieciarnia). W między czasie rozwinął sprzedaż hurtową i import pod marką Kwiatostan. Kolejnym etapem rozwoju w branży było stworzenie ośrodka szkoleniowego Akademia Florysty i pracowni florystycznej Party Flowers. Wszystkie stworzone marki to obecnie gotowe koncepty franczyzowe, które mają za zadanie ułatwić rozwój lub rozpoczęcie biznesu w branży florystycznej. Zajmuje się praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem florystycznym. Obecnie świadczy usługi doradcze i szkoleniowe dla firm z branży kwiatowej w oparciu o szeroką, praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zdobytą podczas dwudziestopięcioletniej działalności w biznesie florystycznym. Swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się pisząc artykuły o biznesie florystycznym publikowane na forumkwiatowe.pl, w czasopiśmie NDiO - Flora i Florysta.

Komentarze(y) 1

  1. Pingback: Warsztaty "Podróże kształcą florystycznie" - Sycylia, 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.